Skusenosti s pripojenim na Win terminal server z linuxu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.11.2007 | 13:59
mato   Návštevník
Vo firme mi bezi vacsina klientskych stanic na linuxe. Prechadzame na novy informacny system, ktoreho klientska cast bezi bohuzial iba vo Windows. Riesenie vidim v nasadeni Windows terminal servera kde bude bezat klientska cast informacneho systemu a pracovnici by sa nan pripajali z linuxov cez rdesktop. Nemam to odskusane v praxi, takze sa chcem opytat na vase skusenosti s takymto riesenim este pred tym nez budem investovat do licencii MS.


Mate skusenosti s pripajanim sa na win terminalovy server cez redesktop?
Vyskytuju sa nejake problemy pri praci v takejto konfiguracii (funcnost klavesnice, atd..)?
Poznate ine sposoby ako sa pripojit na win terminal ako rdesktop?
Su vam zname nejake problemy, ktore by hovorili proti volbe takejto konfiguracie?

Dakujem za odpovede.

Mato
    • Re: Skusenosti s pripojenim na Win terminal server z linuxu 28.11.2007 | 17:11
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ja som bol z linuxu uz pripojeny na terminal servri, keby to nebola stara vykopavka s windows 2003, tak by sa to aj dalo pouzivat (v ramci obmedzeni windowsu :D)
      Debian. apt-get into it…
    • Re: Skusenosti s pripojenim na Win terminal server z linuxu 28.11.2007 | 20:03
      fckr   Návštevník
      Funguje v pohode
    • Re: Skusenosti s pripojenim na Win terminal server z linuxu 29.11.2007 | 13:55
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      odporucam ... mam skusenost, 100% chod z pohladu linuxu ;-)