Linux Mint 4.0 Daryna

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.11.2007 | 17:08
Avatar spaceo Linux  Používateľ
uz som pisal v inej teme, ze som presiel na tuto distribuciu,, je pekna, moderna, ma vsetko co clovek potrebuje, dobre usporiadane menu, aktualizacie, zatial vsetko ide ako ma len ...

... len sa obcas stane ze sa strati kurzor a mysou hybete naslepo, treba restartovat pc a zase to ide. Stavalo sa mi to aj v Ubuntu 6.06. Mysku mam na USB original ASUS k notebooku. Nestalo sa to niekomu z Vas? Ak hej, alebo aj nie, neviete ako odstranit tuto chybicku? Dik.
Sloboda je boj, Linux je sloboda.
    • Re: Linux Mint 4.0 Daryna 28.11.2007 | 17:59
      pepe   Návštevník
      vymenit mysku
      • Re: Linux Mint 4.0 Daryna 28.11.2007 | 20:31
        WlaSaTy   Návštevník
        rada za všetky drobné, notebook by nemal tiež vymenit?

        inak toto sa stáva aj mne i keď na inej zostave a s inou myšou. myš microsoft rádiová na baterku, ak sa uspí tak ju môžem akurát tak vypnúť a zapnúť. problém je v tom že uspávanie je aktivované laserovým snímačom pohybu a nie kolečkom. holt, predražený šunt od mrcha výrobcu ktorý hovorí o svojej kvalite.
    • Re: Linux Mint 4.0 Daryna 28.11.2007 | 20:48
      Elven   Návštevník
      nestacilo by restartovat X?
    • Re: Linux Mint 4.0 Daryna 28.11.2007 | 20:54
      Avatar srigi   Používateľ
      V Minte je defaultne zapnuty 3D desktop. Skus tento trik.
      • Re: Linux Mint 4.0 Daryna 04.12.2007 | 21:49
        Avatar spaceo Linux  Používateľ
        stava sa to ked zatvorim notebook na dlhsiu dobu, to sa strati vzdy a urcite ... ma to nejaky suvis ?
        Sloboda je boj, Linux je sloboda.
        • Re: Linux Mint 4.0 Daryna 04.12.2007 | 23:24
          Avatar srigi   Používateľ
          Moze byt, len treba napisat, aky pouzivas driver na GK. Propiertarne drivery akosi vzdy posobia problemy so suspendom.
          • Re: Linux Mint 4.0 Daryna 05.12.2007 | 00:44
            Avatar spaceo Linux  Používateľ
            no mam nvidia 6100 ale driver som neinstaloval, zrejme si ho natiahol sam pri instalacii systemu a je aj v spravcovi neslobodnych zariadeni...
            Sloboda je boj, Linux je sloboda.
            • Re: Linux Mint 4.0 Daryna 05.12.2007 | 10:47
              Avatar srigi   Používateľ
              No takze, ak nie si velky hrac, mozes skusit v tom spravcovi vypnut pouzivanie neslobodneho driveru, cim dojde k prepnutiu na OSS driver nv. A mozes tak potestovat co a ako.