Ako flashnut SE mobil pod GNU/Linuxom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.11.2007 | 17:53
Grawp   Návštevník
Nepoznáte niekdo nejaký program na flashovanie SonyEricsson telefónov pod GNU/Linuxom? alebo GNU/OpenSolarisom? XS++ pod wine sice bezi fajn ale je nepoužiteľný lebo som nenašiel drivre pre SE.
Ak viete niekdo o nejakých flash drivroch (to jako na flashovanie SE moblu myslim) dajte mi vediet prosím.
    • Re: Ako flashnut SE mobil pod GNU/Linuxom 01.12.2007 | 00:28
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Neriskuj telefón kvoli wine ! Nikdy nieje 100% zaručené, že to pôjde. Nikdy to nerob ani s BIOSOM. Je to príliš veľký risk. Výrobca zrejme dodal program len pre windows (i keď u tak seriózneho výrobcu ako SONY sa skôr čudujem že to spravil), nuž nájdi si nejaký windows a na ňom to sprav. Je to jeden z dôvodov, prečo sa človek bez windowsu (hoci len na takéto servisné účely) proste nezaobíde. Žiaľ je to tak.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: Ako flashnut SE mobil pod GNU/Linuxom 01.12.2007 | 12:25
        WlaSaTy   Návštevník
        :nuž nájdi si nejaký windows a na ňom to sprav.

        vieš o tom že flash firmware je zásadný zásah do funkcionality telefónu pri ktorom automaticky padne záruka ak ho nevykoná __autorizovaný servis? ak to pokazí hoci aj pod windows alebo dos, tak mu kompletne padne záruka a bude ten telefón môcť z najvyššiou pravdepodobnosťou vyhodiť.

        Neviem ako ty, ja by som mu odporučil autorizovaný servis a popis chyby prekážajúcej v plnohodnotnom využívani produktu.
        • Re: Ako flashnut SE mobil pod GNU/Linuxom 01.12.2007 | 12:51
          666   Návštevník
          samozrejme flashovanie je na vlastne riziko a pri nom sa straca zaruka, ale vzhladom na to ze romka od vyrobcu neobsahuje take vymozenosti a SE sa daju lahko modifikovat, neni vzdy vyhra autorizovany servis
          • Re: Ako flashnut SE mobil pod GNU/Linuxom 01.12.2007 | 13:14
            WlaSaTy   Návštevník
            a keď to flashovanie nevýjde, tak si móžeš načarbať na zem kruh s pentagramom a mobil z celej sily obetovať do stredu. tie tri šestky tomu nasvedčujú.

            ozaj, koľko stál že sa ti oplatí takto riskovať? teba asi ani korunu ale fotrovci sa asi nepotešia.
            • Re: Ako flashnut SE mobil pod GNU/Linuxom 01.12.2007 | 13:28
              666   Návštevník
              pri dodrzani par zasad to nie je az take riziko ako si myslis, asi take ako pri flashovani BIOSu, k tej druhej casti sa nevyjadrujem lebo si uplne mimo...

              btw. este vzdy tu je JTAG
              • Re: Ako flashnut SE mobil pod GNU/Linuxom 01.12.2007 | 13:33
                WlaSaTy   Návštevník
                no, tie zásady ktoré treba dodržať zahŕńajú mať priatela na telefóne s HW programátorom. a ktej druhej časti podotknem len toľko že človek čo si zarobil niekoľko tisíc na telefón vie či sa mu to oplatí riskovať a nehrnie sa do toho bez hlavy.
      • Re: Ako flashnut SE mobil pod GNU/Linuxom 01.12.2007 | 12:46
        666   Návštevník
        OMG, nad tvojimi prispevkami sa mi rozum zastavuje