neopravneny pristup do pamati

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.11.2007 | 23:53
Avatar johnnycage Debian Testing, GNOME 2.28.2  Používateľ
zdravim, po nainstalovani opensuse 10.3 som si rozchodil smart, cez ktory aktualizujem vsetky baliky. Dnes som ako vzdy aktualizoval baliky, vacsinou co sa tyka gnome, ale boli tam aj napr. SDL, virtualbox, ... no a teraz som si vsimol, ze ked idem pustit program, v ktorom sa prehraju nejake zvuky, napr. vsetky prehravace, alebo pidgin, tak v tu chvilu, ked sa ma prehrat zvuk, tak aplikacia sa zatvori. V prikazovom riadku vypise, ze neopravneny pristup do pamati. Tak som si myslel, ze by to mohlo byt nieco s xine, alebo alsa, aplay, lebo ked som v pidginovi vypol vsetky zvuky, tak mi to nepadalo, lenze pise mi to napr. aj pri DOSboxe alebo WINE. Tak neviem, cim by to mohlo byt. Robi to to iste aj v KDE a aj v GNOME
    • Re: neopravneny pristup do pamati 01.12.2007 | 01:31
      Avatar johnnycage Debian Testing, GNOME 2.28.2  Používateľ
      hmmm, zaujimave, preinstaloval som baliky: alsa, alsa-devel, libasound2 a uz to ide ... len nechapem, co tom malo spolocne s tym wine a dosbox
      • Re: neopravneny pristup do pamati 02.12.2007 | 12:00
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        wine a dosbox tiež používajú alsu.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: neopravneny pristup do pamati 02.12.2007 | 13:17
          WlaSaTy   Návštevník
          O to by nešlo, skôr o to že pri násilnom vypnutí prišlo k poškodeniu tej časti disku kde boli nahrané súbory z balíkov "alsa, alsa-devel, libasound2". Toto je dosť častý zjav keď ľudia nevedia na akom koberci lieta hlavička na harddisku a na vypnutie počítača používajú tvrdé odpojenie od 230V, i keď len občas a alebo omylom.