Prehravanie DVD formatu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.12.2007 | 18:36
kubo.j   Návštevník
Ahojte...
Prosim vas, kto mi poradi, preco mi nefunguje prehravanie DVD formatu, ked mam UBUNTU 7.10.(32bit)
Mam stiahnute vsetke kodeky a skusal som to cez vsetke programy, co som nasiel v repozitari a stale nic..
Dakujem
    • Re: Prehravanie DVD formatu 05.12.2007 | 18:39
      ---   Návštevník
      instaloval si aj libdvdcss2 ? To je potrebne na prehravanie original DVD-ciek. Asi preto ti to nejde.
      • Re: Prehravanie DVD formatu 06.12.2007 | 20:12
        kubo.j   Návštevník
        Ahoj...
        A, kde presne to najdem, respektive, ako sa dostanem k tej instalacii????Sorry, ale som zaciatocnik v Linuxe, tak neviem presne ako to vsetko funguje...
        Bud taky dobry poradit trochu viac...
        DAKUJEM
        • Re: Prehravanie DVD formatu 06.12.2007 | 20:25
          ---   Návštevník
          vola sa to napr. medibuntu
          najdes to v jeho repe
          ake to ma zavislosti neviem ,ale to sa vyriesi same
          Cize stiahnes co treba a v nautiluse na to kliknes a instalacia prebehne.
          • Re: Prehravanie DVD formatu 06.12.2007 | 21:10
            kubo.j   Návštevník
            No, uz mi to fakci, len mi to akosi seka zase...:-(((V com je zase problem...?????:-(((
            • Re: Prehravanie DVD formatu 06.12.2007 | 21:16
              ---   Návštevník
              aku mas grafiku a aky ovladac?
            • Re: Prehravanie DVD formatu 06.12.2007 | 21:24
              WlaSaTy   Návštevník
              typnem si, pouzivas neakcelerovany ovladac na grafiku. predpokladam ze bud frame buffer alebo vesa. popripade neakcelerovany video vystup typu x11.

              • Re: Prehravanie DVD formatu 06.12.2007 | 21:58
                kubo.j   Návštevník
                No, tak tu je moj PC v ktorom mam to UBUNTU...
                Pozri sa na to... :-)))

                http://uk.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/jsp/SUPPORTSECTION/discontinuedProductPage.do?service=UK&DISC_MODEL=0&com.broadvision.session.new=Yes&PRODUCT_ID=113699&tab=3
                • Re: Prehravanie DVD formatu 06.12.2007 | 22:26
                  WlaSaTy   Návštevník
                  tak sme sa dozvedeli že ten notebook obsahuje grafiku ATI Radeon® Xpress 200M ale stále nevieme či si nahodil (alebo aspoň zaškrtol ovládače) pre grafiku. myslím že používanie neakcelerovaných ovládačov typu frame buffer, vesa alebo neakcelerovaného grafického výstupu typu x11 sa prejavuje presne tak ako opisuješ.

                  • Re: Prehravanie DVD formatu 08.12.2007 | 16:24
                    kubo.j   Návštevník
                    Ahojky...
                    No ten driver je fglrx
                    Tak to mam aspon napisane, respektive k tomu som sa vedel dostat...:-((((
                    • Re: Prehravanie DVD formatu 08.12.2007 | 18:12
                      WlaSaTy   Návštevník
                      no, ak máš ten ovládač nainštalovaný korektne, tak vyskúšaj iný video výstup vo video prehrávači.
                      • Re: Prehravanie DVD formatu 11.12.2007 | 13:48
                        kubo.j   Návštevník
                        No nazdarek.....
                        Tak uz mi to facha ako ma... :-)..
                        Dakujem
                        • Instalacia software-u pre Windows 11.12.2007 | 14:23
                          kubo.j   Návštevník
                          Nazdarek...
                          Preco sa mi v polke zastavi instalacia a vypise, ze to nemoze dokoncit insalaciu....., ked to spustam(instalujem) cez WINE...?????
                          Uz ci to je Software pre Nokia, alebo TV karta od Pinnacle ( PCTV - TVCentre PRO version 4.7), stale mi to nedokonci instalaciu...
                          DAKUJEM
                          • Re: Instalacia software-u pre Windows 11.12.2007 | 21:10
                            WlaSaTy   Návštevník
                            a si si istý že setup obsahujúci aj ovládače zariadení pre windows má fungovať aj pod wine? ja by som si s tým teda istý nebol.