start Ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.12.2007 | 15:30
Lukas   Návštevník
Ahojte sm uplny zaciatocnk a nainstaloval som si ibuntu verziu 6 a ked ju spustim tak je ciarna obrazovka a chce to login a pasword... vsetko spravne vyplnim prihlasi ma ale nepusti ubuntu ale mi len napis lukas@lukas aeset volaco asi je to ten prikazovy riadok alebo consola a co tam mam napisat aby sa mi ubuntu spustil dakujem
    • Re: start Ubuntu 06.12.2007 | 15:32
      ---   Návštevník
      startx
      ale je to divne ,ked skusas LIVE cd (teda ak to nemas alternate CD) tak sa ti spusti system aj s grafickym prostredim?
      Aku mas grafiku , tam treba asi zacat.
      • Re: start Ubuntu 06.12.2007 | 15:40
        Avatar Tomáš Mihok Ubuntu 8.10  Používateľ
        dufam ze si nestiahol server verziu.... a stiahni si novsiu - 7.04 alebo 7.10
        Pičoch jest veľo, len nalivačoch malo!
        • Re: start Ubuntu 06.12.2007 | 16:00
          Lukas   Návštevník
          no asi to je ta server verzia a mam ho normalne naistalovany nie live cd
          • Re: start Ubuntu 06.12.2007 | 16:34
            Peter S.   Návštevník
            Tak potom to funguje správne, takže potrebuješ si doinštalovať grafické rozhranie, nič zložité:
            1. sudo apt-get update
            updatuješ zoznamy balíkov
            2. sudo apt-get install ubuntu-desktop
            alebo kubuntu-desktop alebo xubuntu-desktop, ale počítaj s tým, že sa ti stiahne pár sto MB dát, to je to čo si ušetril, ked si si stiahol serverovú verziu a nie desktopovú

            ak to nepôjde sleduj čo ti to bude vypisovať, problém môže byť či máš správne nastavené repozitáre
            • Re: start Ubuntu 06.12.2007 | 21:33
              Lukas   Návštevník
              Takze akurat vam pisem z nainstalovaneho ubuntu 7.10 som velmi spokojny uz nikdy neprejdem na win. ale chcel by som sa opytat kde sa daju stiahnut ovladaca na Nvidia geforce 4 mx440 na linux . dakujem
              • Re: start Ubuntu 06.12.2007 | 21:41
                jaaa   Návštevník
                pouzi restricted manager,ak to nemas nainstalovane tak si to nainstaluj cez synaptic,ak nemas ani ten tak
                apt-get install synaptics
              • Re: start Ubuntu 07.12.2007 | 13:08
                voxar   Návštevník
                4mx400 som tu uz riesil... skus najst to vlakno... je to troska specificka instalacia..ale skus cez envy ... http://albertomilone.com/nvidia_scripts1.html
              • Re: start Ubuntu 08.12.2007 | 12:10
                Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
                To, či ostaneš na linuxe, prípadne dualboote sa uvidí za určitý čas. Až sa budeš snažiť rozchodiť wifikartu, prípadne webkameru, nejaký ten prevodník. Tak o rok ak budeš mať ešte linux, uverím, že si to už nerozmyslíš.
                "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: start Ubuntu 06.12.2007 | 21:53
      peter   Návštevník
      Cau Lukac.
      Reagujem na tvoju spokojnost s novym Ubuntom.Nemohol by si tu hodit link?
      Pisem to sem len preto ze to mas overene.Dakujem
      • Re: start Ubuntu 07.12.2007 | 17:28
        Lukas   Návštevník
        takze ten link http://sk-ubuntu.sk/stiahnut
        no tak ja sa do toho nevyznam ale mne sa rozhodne paci a je lepsi ako win