Nahlady exe suborov v konquerore (alebo dolphine)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.12.2007 | 16:35
Avatar Pali   Používateľ
na zobrazovanie nahladov ikon exe suborov (tak ako su ikony exe suborov na windowse) som nasiel nieco:
pethumbnail
http://www.kde-apps.org/content/show.php?content=25430
nainstaloval som to podla navodu
kedze v konquerore Zobrazit --> nahlady suborov --> executables nebolo ako sa pise v navode na stranke
tak som zacal hladat chybu a nasiel.
Kde 3 cita services zo zlozky /usr/share/services ale instalacka ich dala niekde inde, kak som urobil symbolicky odkaz pre subor pethumbnail.desktop
kde 3 cita so kniznice z /usr/lib/kde3 ale instacia ich dala do /usr/kde3/lib/kde3, tak aj pre subory pethumbnail.la a .so som urobil symbolicke odkazy do /usr/share/kde
a urobil som to aj s mimetype desktop suborom windows-executable.desktop
po tomto kroku ich konqueror detekoval a dal mi moznost v Zobrazit-->Nahlad-->executables.
Bohuzial pre ziaden exe subor mi to neurobilo nahlad. Ked dam vlasnosti exe suboru --> nahlad vidno iba biely list, pricom je zaskrtnuta moznost automaticky nahlad a aj klikam na tlacidlo nahlad.
Pred instalaciou na exe ked som klikol vlastnosti, nebola tam moznost automaticy nahlad a tlacidlo nahlad bolo neaktivne.

Cize musi byt problem niekde vo vykreslovani exe suborov.
Co s tym da sa nejak rozbehat toto rozsirenie pethumbnail?
Alebo existuje nejake ine lepsie rozsirenie do konquerora (a do dolphina) na zobrazovanie nahladov exe suborov? (tak ako pri .ico suboroch)

Alebo da sa vyriesit tento problem?
    • Re: Nahlady exe suborov v konquerore (alebo dolphine) 24.12.2007 | 17:10
      Avatar Pali   Používateľ
      neexituje este nejaky iny plugin ktory by dokazal robit nahlady exe suborov?
      • Re: Nahlady exe suborov v konquerore (alebo dolphine) 07.01.2008 | 09:54
        Avatar Pali   Používateľ
        za chvilu ma vyjst KDE4. A uz su nejake tie RC verzie. Niekto kto ma, nevie povedat ci funguju nahlady exe suborov (exe ikony)?
        • Re: Nahlady exe suborov v konquerore (alebo dolphine) 22.01.2008 | 13:05
          Avatar Pali   Používateľ
          no ako vidim ani KDE4 nepodporuje zobrazovanie nahladov exe suborov. Je pre KDE3(4) nejake funkcne rozsirenie, ktore podporuje nasledovne nahlady?
        • Re: Nahlady exe suborov v konquerore (alebo dolphine) 08.02.2008 | 22:54
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Toto nie sú rc verzie, to je finálne a náhľady nefungujú. Napísať plugin nie je veľký problém, ale komu by sa chcelo ;)
    • Re: Nahlady exe suborov v konquerore (alebo dolphine) 08.02.2008 | 19:06
      Avatar Pali   Používateľ
      neexistuje nejake ine rozsirenie alebo nieco ine?
      • Re: Nahlady exe suborov v konquerore (alebo dolphine) 08.02.2008 | 20:06
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Trpíš samomluvou?