pomoc s debianom / redhatom , spustenie po instalacii.

Sekcia: Ostatné 14.12.2007 | 02:21
Avatar mickey   Používateľ
Chcel by som vas niekoho poziadat o radu , snazil som sa nainstalovat na druhy PC najskor redhat 7.2 a potom po neuspesnom snazeni sa Debian 3.0 , problem bol pri obidvoch ten isty , vzdy po ukonceni instalacie a restarte chcel system vzdy bootovat z CD , aspon vzdy pisalo ze vlozte systemovy disk a nic sa neudialo..... V BIOSE je nastavene bootovanie z hdd a nic sa nedeje. Skusal som dat lilo aj grub , aj do MBR aj na prvu particiu a nic , este ma napadlo ci netreba nieco zadat do kolonky v instalacii , kernel boot parameters, no v redhate bolo pisane ze ak niesu nejake specialne podmienky tak to mam nechat ciste. V debiane nepisalo nic . Toto je halvny problem , potom uz len taka mala rada , ze v redhate sa ma pytalo aby som zaskrkal co chcem instalvat aky typ serveru ... no v debiane akosi nic nepytalo , ani cd jednotlive nic. Ak by ste mi niekto mohli poradit aspon stym spustenim systemu po instalacii tak vam budem velmi vdacny , dakujem.
    • Re: pomoc s debianom / redhatom , spustenie po instalacii. 14.12.2007 | 02:37
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      otazka c.1: preco instalujes debian 3.0 a nie 4.0?
      otazka c.2: konfiguracia PC?
      • Re: pomoc s debianom / redhatom , spustenie po instalacii. 14.12.2007 | 04:26
        Avatar mickey   Používateľ
        c.1: povodne som chcel ten redhat 7.2, pretoze v knizke Linux sitove servery , Craig Hunt Linux Library bola podrobna prirucka instalacna prave knemu , no na taketonieco asi zabudli :-), a kedze sa mi nepodaril spustit tak ze tam dam debiana, no a kedze 4.0 ma 20 cd ci kolko tak som tam chcel nahodit na zaciatok 3.0 ktora ma 7, aj som niekde nasiel na forku nejake doporucenie pre niekoho co robil akurat server.

        c.2: konfiguracia toho PC : 1200 celeron, 512 ram , 40GB hdd , grafika bud riva tnt2 ,alebo radeon 9500 ,Cdromka . pri instalacii tam bola ta tnt2 aby som nemusel driver zhanat kedze 7.2 je tusim z 2000 roku .

        hovorim problem je ze mi furt pise boot failed, plese insert system disk , a furt chce z cdromky butovat .... a neviem preco , ci som nemal dat nieco do toho policka co bolo v instalacii kernel boot parameters.

        len hovorim ... v instalacke bolo nieco na ten styl ze to nehajte prazdne ak nesu nake specialne podmienky ...
        • Re: pomoc s debianom / redhatom , spustenie po instalacii. 14.12.2007 | 11:14
          Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
          To bude asi problem skor v BIOSE. Tebe teda nenabehne ani GRUB? Nemas niekde zasunuty USB kluc? To asi nie. Skus este v BIOSE uplne zakazat CDROM. Teda nie len poradie bootovania. Asi nejako nenajde boot na HDD, tak ide na CDROM.
          Disk mas rozdeleny? Kde na ktory oddiel si instaloval GRUB?
          • Re: pomoc s debianom / redhatom , spustenie po instalacii. 15.12.2007 | 11:01
            Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
            woody ma default LILO :)
            Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
        • Re: pomoc s debianom / redhatom , spustenie po instalacii. 14.12.2007 | 14:01
          lieko   Návštevník
          na instalaciu debianu ti staci len prve cd - na zvysnych su uz iba aplikacie zoradene podla oblubenosti - tie mozes potom instalovat rovno z netu.

          problem bude urcite v biose, resp v disku
        • Re: pomoc s debianom / redhatom , spustenie po instalacii. 14.12.2007 | 22:36
          Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
          nemas v biose zapnutu ochranu boot sektora? vidis v biose disk? ako mas nastavene poradie bootovania? ...
          <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
        • Re: pomoc s debianom / redhatom , spustenie po instalacii. 15.12.2007 | 11:05
          Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
          boot: bf24

          Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))