Konfiguracia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.12.2007 | 21:14
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry. Hladam ochotneho cloveka ktory by mi zadarmo alebo za $$ vedel pomoct s konfiguraciou debianu. Ide o Zmenu rozlisenia (fakt to neni take vtipne, v xorgu mam 1280x1024 1280x800 a 1280x768 a ono to da do gui moznosti 1024x768 800x600 a 640x480 ), spojazdnenie wifi (trapim sa s tym uz den, presiel som cely net, fakt to neviem). A taktiez neviem preco ale debian mi pri instalacii nenasiel ziadnu ethernetovu kartu, aj ked tam je, a teraz sa s bookom nemozem pripojit ani na kablovy net. Najlepsia by bola komunikacia cez internet, presne instrukcie, najlepsie cez jabber / icq / msn. Alebo zeby by sa do int. kaviarne napr. doniesol moj book + vsetko co budem ptorebovat na spojazdnenie a pohrali by sme sa trosku.
ICQ: 337205142
Jabber: viktor.srpon@jabber.org
email: viktor.srpon@centrum.sk
Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Konfiguracia 15.12.2007 | 21:53
      still   Návštevník
      Aky mas book?
      Aku graf. kartu (okrem toho, ze intel)?
      Aku sietovku?
      Aku verziu Debianu si instaloval? - odporucam s co najnovsim kernelom, bo so starsim ti na novom booku moze robit velmi vela problemov.
      Staci trosku viac info, vsak tu nie si prvy den, vies ako to tu chodi ;-)
      • Re: Konfiguracia 15.12.2007 | 22:06
        Dare_devil - neprihlaseny   Návštevník
        book: HP 6720s (GR772ES)
        procesor : Intel Celeron M Processor 530 (1.73-GHz, 533-MHz FSB, 1-MB L2 cache),
        pamät : 512MB DDRII,
        pevný disk : 80GB 5.4krmp SATA,
        optická mechanika : DVD±RW (DVD Napaľovačka) SuperMulti,
        display : 15.4”TFT WXGA BrightView (1280x800),
        grafická karta : Intel X3100 zdielaná pamäť 384MB,
        siet : modem, LAN, WiFi,
        batéria : 6-článková Li-Ion,
        porty : 3x USB 2.0, S-Video, VGA výstup
        software : FREE DOS, - vyhodeny Debian 4.0 powered
        rozmery : 358x266x32.3mm,
        hmotnost : 2.49kg,
        Debian som instaloval Official CD/DVD images of the stable release 4.0 r1 Povedzte mi, ako mam aktualizovat kernel, ked nemam moznost pripojenia ani kablu, ani wifiny? nicoho? :D
        • Re: Konfiguracia 15.12.2007 | 22:58
          still   Návštevník
          Skopirovat z ineho kompu, alebo modifikovat instalacne cd a nainstalovat znovu.
          Alebo nainstalovat novu Beta verziu. aby ti sedeli aj ostatne balicky.
          Vyhoda stabilneho Debianu je v tom, ze soft, ktory tam je je uz prevereny, viac-menej odladeny a to trva nejaky ten cas, takze dany soft trochu zastara..
          Preto by som ti na book ani neodporucal davat Debian, resp. aspon nie Stable verziu ta je dobra na server, kde naozaj potrebujes stabilitu. Minimalne, budes musiet nieco patchovat, kompilovat, alebo stahovat z inych ako Debian stable repozitarov.

          btw, z toho "siet : modem, LAN, WiFi," nie je velmi poznat o aku wifi sa jedna ;-)