KDE vs. Gnome

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.05.2005 | 20:19
dawko   Návštevník
Caute, V dohladnej dobe by som si rad nainstaloval SuSe 9.2 Co sa tyka Linuxu, som uplny zaciatocnik a preto mam prosbu, ktory Desktop si mam vybrat, aby som sa vedel po prechode z XP zorientovat. Zo screenshotov na obidva desktopy mi viac lepsim prisiel Gnome. Prosim mozete mi poradit a taktiez povedat v com su KDE a Gnome odlisne..Dakujem
    • Re: KDE vs. Gnome 25.05.2005 | 18:28
      hurfo   Návštevník
      Z mojho pohladu je krajsie, lepsie a XP podobnejsie KDE a preto som Gnome moc nestudoval a tak je moj pohlad viacmenej jednostranny, ale vyber je na tebe. Obe prostredia maju svoje specifika, ktore mozes este doladovat podla svojho gusta, aby ti to co naj sedelo. Kazde prostredie ma svoje aplikacie, ktore ti budu fungovat v oboch a nastavit si menu, plochu ci panel podla svojich predstav? nic lahsieho nepoznam a dokaze to kazdy. Takze moj nazor KDE.
      • Re: Re: KDE vs. Gnome 25.05.2005 | 18:43
        dobinko   Návštevník
        Mojim prezentom je KDE je prijemny, lahko ovladatelný, a graficky dobre navhrnutý. Gnome sa mi zdá tak skoro vo všetkom "šedi" Možno to je len preto že som ako hlavny nechal KDE pri inštalácii, No ked som zapol Gnome nepáčil sa mi. Môj Názor KDE.
      • Re: Re: KDE vs. Gnome 25.05.2005 | 18:45
        dusan   Návštevník
        Súhlasím, na prechod z win je lepšie KDE. Ale skúsiť treba všetko, nielen KDE či GNOME... :)
        • Re: Re: Re: KDE vs. Gnome 25.05.2005 | 19:00
          dawko   Návštevník
          Neviem, rozhodnem sa pravdepodobne az pri pouzivani. Ono zo screenshotov sa toho vela asi povedat neda, ale predsa na KDE mi velmi nesedelo to zaujimavo velke spodne menu a taktiez rozne transformacie typu Mac OS..hmm no uvidi sa, ale dik za nazory :)
          • Re: Re: Re: Re: KDE vs. Gnome 25.05.2005 | 19:02
            dusan   Návštevník
            Nesedelo veľké spodné menu? Tak si ho zmenši, presuň, uprav, teda prispôsob...
            • Re: Re: Re: Re: Re: KDE vs. Gnome 25.05.2005 | 19:13
              transport   Návštevník
              mal som suse9.2 a teraz mam suse9.3, skusal som aj ubuntu, kde je iba gnome ale ostal som pri suse, lebo ho vyuzivam hlavne ako desktop a na desktop je suse pohoda, je lahke aj pre zaciatocnika a casom sa naucis aj robit veci bez kopu programov na konfiguraciu cez klikanie, ale to uz je na tebe, urcite by som ako zaciatocnik isiel do kde, aj ked ja som ho dost rychlo zavrhol a nainstaloval som si fluxbox, je skvely, maly a sikovny, nezere vela pamate a vysoko prisposobitelny, ale chce to trocha precita manual a tak, ale ked som to zvladol ja a nemam dlho linux, tak ak si troska sikovnejsi, nebude ti dlho trvat a mozes skusit, ma vela prednosti, ale z xp by som urcite isiel do kde.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE vs. Gnome 25.05.2005 | 19:23
                dusan   Návštevník
                Presne o tomto je linux a ostatné *nix-y.
          • Re: Re: Re: Re: KDE vs. Gnome 25.05.2005 | 19:29
            hurfo   Návštevník
            Llinux nieje Win kde menu mozes upravit maximalne zmenou farby. Listu mozes presuvat pridavat (teda mat ich niekolko) zvacsovat, zmens. , zapinat a vypinat animacie prechody a kopec ineho a to nehovorim o menu takze treba skusit a skumat a bude to lepsie ako XP a hocico ine lebo to bude tvoje xi xi.
    • Re: KDE vs. Gnome 25.05.2005 | 20:19
      Jiri Janecek   Návštevník
      Kdyz jsem zacinal s Linuxem, nainstaloval jsem si obe prostredi, GNOME i KDE, ale musim rict, ze jsem se pomerne brzo rozhodl pro KDE. Je variabilnejsi. Pokud nekde uvidite argumenty typu, ze kde je nenazrane apod, verte ze proti gnome to moc velky rozdil neni a mate daleko vice moznosti. Muj nazor je tedy KDE. JJ