NTFS-3G a zavedenie FUSE kernel modulu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.12.2007 | 14:49
Avatar REONxsp Ubuntu 7.10  Používateľ
Skompiloval a nainstaloval som si ntfs-3g a fuse. So zapisom na NTFS disky nemam problem. Vadi mi len varovanie pri bootovani:

WARNING: Deficient Linux kernel detected. Some driver features are
> > not available (swap file on NTFS, boot from NTFS by LILO), and
> > unmount is not safe unless it's made sure the ntfs-3g process
> > naturally terminates after calling 'umount'. If you wish this
> > message to disappear then you should upgrade to at least kernel
> > version 2.6.20, or request help from your distribution to fix
> > the kernel problem. The below web page has more information:
> > http://www.ntfs-3g.org/support.html#fuse26

skusil som si teda preinstalovat FUSE s volbou kompilacie kernel modulu. Pochopil som to tak, ze prikazom modprobe fuse by sa mal
zaviest ale po restarte vidim tuto spravu znovu... co s tym?
    • Re: NTFS-3G a zavedenie FUSE kernel modulu 16.12.2007 | 18:24
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      modprobe fuse zavedies modul, ale ty potrebujes aby sa ti zaviedol automaticky pri starte systemu

      skus pridat fuse do /etc/modprobe.conf
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: NTFS-3G a zavedenie FUSE kernel modulu 16.12.2007 | 20:30
        Avatar johnnycage Debian Testing, GNOME 2.28.2  Používateľ
        asi mas nizsiu verziu jadra, ako mas v tej hlaske, cize 2.6.20 ... ntfs-3g, ktory si kompiloval je pravdepodobne pre verziu jadra 2.6.20 a vyssie
        • Re: NTFS-3G a zavedenie FUSE kernel modulu 16.12.2007 | 22:40
          REONxsp   Návštevník
          Ano ale aktualizaciu jadra povazujem momentalne za zlozitejsi a nebezpecnejsi krok... v oficialnom FAQ bolo uvedene ze v novsom jadre je pouzita novsia verzia FUSE nez je napr. v mojom. A preto by malo stacit skompilovat FUSE (aj kernel modul...to som urobil), nainstalovat a zaviest... Podla mojho nazoru je ale tiez mozne, ze mi to kernel z nejakeho dovodu nedovoli... Ale este nechcem robit predcasne uzavery, zatial sa drzim toho ze som modprobe.conf neupravil spravne.
      • Re: NTFS-3G a zavedenie FUSE kernel modulu 16.12.2007 | 22:37
        REONxsp   Návštevník
        Bohuzial toto nepomohlo. Je mozne ze musim nieco vlozit do "modprobe.conf" ale iba "fuse" nestaci :-( Zistujem dalej, ked niekto vie nieco viac, uvitam kazdu pomoc. Zatial dakujem.
    • Re: NTFS-3G a zavedenie FUSE kernel modulu 16.12.2007 | 23:31
      REONxsp   Návštevník
      Takze uz to mam vyriesene. (huraaa)

      Problem bol cely cas v tom, ze v kerneli 2.6.17 som mal zavedenu starsiu verziu FUSE. NTFS-3G sice je funkcny aj takto ale kedze je to riskantne, urobil som nasledovnych par krokov:
      odobral som stary modul FUSE prikazom modprobe -r fuse
      premenoval som stary modul fuse.ko.gz na fuse.ko.gz.old (nachadza sa v /lib/modules/2.6.17-5mdv/kernel/fs/fuse)
      instalacia novej verzie FUSE (configure --enable-kernel-module && make && make install)
      instalacia NTFS-3G (configure --exec-prefix=/ && make && make install)

      Vrelo odporucam, konecne to vyzera na neobmedzeny zapis na NTFS particiu... po dlhom case :-)