ako rozdelim subor na casti

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.12.2007 | 20:18
ekonomicka hlavicka   Návštevník
pardon ze znovu som tu ale neviem ako subor rozdelit na viac casti tak aby sa vosiel na 700mb cede dik
    • Re: ako rozdelim subor na casti 17.12.2007 | 21:20
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      split
    • Re: ako rozdelim subor na casti 18.12.2007 | 10:56
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      A čo to je za súbor? Jediný súbor? Archív?

      Myslím že 7Zip ti pomôže..pre Linux samozrejme...
      Close the Windows Open The Source
    • Re: ako rozdelim subor na casti 18.12.2007 | 14:27
      Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
      myslim ze na to by mohol byt dobry program tar. Nie je dobry len na tatranky ;-)
      skus pohladat: man tar
    • Re: ako rozdelim subor na casti 18.12.2007 | 14:50
      WlaSaTy   Návštevník
      a má to význam ak vlastníš DVD vypalku?

      inak plastické optické médiá nie sú moc spolahlivé na dlhodobú archiváciu, radšej by som riskol páskovú mechaniku. Jedna mi aj s strojom kysne pod stolom.

      ps.: ako rozdeliť súbor bolo povedané, možno by som mohol pridať ešte poznámku o tom že redundanciu v archívoch zabezpečuje podľa mojich znalostí len RAR v plnej komerčnej verzii ktorá je za prachy. teda ak by si napalovaľ na 10 cdčiek a o jedno prídeš, tak máš solídnu pravdepodobnosť že to rozbalíš. ale toto som skúšal posledne len na disketách :-)
      • Re: ako rozdelim subor na casti 18.12.2007 | 15:54
        Peter S.   Návštevník
        aký je rozdiel ak x plných Cd napališ 2x každé a ked použiješ to riešenie od RARu? Teda najmä čo sa týka celkového výsledného počtu CD
        • Re: ako rozdelim subor na casti 18.12.2007 | 16:46
          Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
          pokial chces daco len rozdelit bez kompresie, tak pouzi krusader. Generuje aj CRC subor :)
          lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
          • Re: ako rozdelim subor na casti 18.12.2007 | 17:57
            WlaSaTy   Návštevník
            CRC zabezpečuje hoci aj free ZIP od infozip ale to je len kontrola redundancie, nie redundancia ako taká.
        • Re: ako rozdelim subor na casti 18.12.2007 | 17:54
          WlaSaTy   Návštevník
          Menej minutých médií, potreba kontroly v určitých časových odstupoch ostáva ako je to pri dlhodobej archivácii zákonom. Dá sa to ojebabrať hoci aj cez raid5 alebo raid6 ale to už zo svojej podstaty nie je až tak škálovateľné.