Evolution klient - mod online, SPAM? + malá anketa

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.12.2007 | 19:55
Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
Dobrý deň, mám dve otázky ohľadom Evolution (email klient pre GNOME)
  • ako nastaviť, aby pracoval automaticky v on-line režime? Vždy ho po spustení musím nastaviť (ikonka vľavo dolu alebo cez menu).
  • ako funguje SPAM plugin "Bogofilter"? Zvolil som si ten, lebo bol automaticky nastavený. Ale stále mi chodia spamy toho istého druhu.
  • malá anketa: aký emailový klient používate pod GNOME? [Evolution/Thunderbird] alebo iný? Tuším Opera má tiež nejaký...

Ďakujem za akékoľvek podnenty?
    • Re: Evolution klient - mod online, SPAM? + malá anketa 18.12.2007 | 21:51
      Avatar Pavol XV U910-32b (Ubuntu 9.10 32bit)  Používateľ
      1. Ked to potrebujes preto aby ti hlasil nove e.maily skus pouzit Mail Notification (je to v repozitaroch). Musis si to pridat Menu->System->Predvolby->Relacie (aby sa ti spustal pri starte Evolution)
      2.Neviem nainstaloval som si Spamassassin (nemam problem)
      3. Evolution (mne vyhovuje )
      <o> http://zaweli.yw.sk/ Pavol XV
      • Re: Evolution klient - mod online, SPAM? + malá anketa 18.12.2007 | 22:23
        Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
        idem cez GPRS a pri spusteni Evolution musím povoliť on-line režim, inak sa nepripojí ku IMAP serveru. Skrátka neviem prečo je Evolution predvolený ako off-line a kde to zmeniť. Notifikácia v tray-icon mi ide.

        ... hm, skusim asi tiež SpamAssasin.
        • Re: Evolution klient - mod online, SPAM? + malá anketa 19.12.2007 | 10:00
          Avatar bum ubuntu 9.04  Používateľ
          Skus dat sprava/vytvorit pravidlo na toho co Ti ten spam posiela.
          No a ot on-line by zaujimalo aj mna. Aj ked mne by to moc nepomohlo, lebo sa mi Evolution zapina skor ako pripojenie na net.
          Nikdo není bez chyby, i hovno má své mouchy.
    • Re: Evolution klient - mod online, SPAM? + malá anketa 19.12.2007 | 09:52
      Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
      Ja používam thuderbird. Ten poznám a tak to bola pre mňa jasná voľba.
      PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512