Hromadne odstranenie diakritiky z MP3

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.12.2007 | 09:09
Avatar Pali   Používateľ
Hladam nejaky program pre linux, ktory dokaze hromadne na celu zlozku odstranit diakritiku z nazvov suborov ale aj z ID3 tagov. Existuje nejaky taky program?

    • Re: Hromadne odstranenie diakritiky z MP3 19.12.2007 | 09:52
      Peter S.   Návštevník
      na názvy suborov hľadaj DETOX... a na ID3 tagy to by som aj ja rád vedel...
      • Re: Hromadne odstranenie diakritiky z MP3 19.12.2007 | 10:14
        Peter S.   Návštevník
        este ku tomu DETOXU, to ti odstani aj medzery (nahradi podčiarkovnikom), a odstrani aj čiarky, zatvorky a podobné veci...
        • Re: Hromadne odstranenie diakritiky z MP3 19.12.2007 | 16:47
          Avatar Pali   Používateľ
          na windows som pouzival id3renamer. Zistil som ze sa nachadza nejaky program id3ren aj pre linux (deb balik) ale iba konzolova verzia.
          Idem ju vyskusat.

          Z kade stiahnem detox?
          v standardnych deb repozitaroch sa nenachadza
          • Re: Hromadne odstranenie diakritiky z MP3 19.12.2007 | 16:52
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Hromadne odstranenie diakritiky z MP3 07.02.2008 | 14:45
              Avatar Pali   Používateľ
              no id3ren funguje na urobenie nazvu mp3 z id3tagov do sablony napr. 01 - nazov.mp3
              ak mu dam parametre
              id3ren -repchar=áačcďdéeíiľlĺlňnóoôoŕršsťtúuýyžzÁAČCĎDÉEÍIĽLĹLŇNÓOÔOŔRŠSŤTÚUÝYŽZ -template="%n - %s.mp3" pesnička.mp3
              
              tak precita z id3 tagov nazov aj interpreta a urobi mu nazov podla sablony s tym, ze v nazve suboru odstrani diakritiku. Cize vysledny subor bude mat nazov
              01 - pesnicka.mp3 (bez č)
              
              ale id3 tagy nezmeni.
              (Funguje to jedine v bash skripte s windows-1250 kodovanim)

              Bohuzial nedokazem to akosi nastavit aby pouzil takyto repchar iba na id3tagy. Aby mi subor nepremenovaval ale aby zmenil id3tagy.

              Da sa to nejak?
      • Re: Hromadne odstranenie diakritiky z MP3 07.02.2008 | 14:59
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        GTK - EasyTAG, QT - Kid3
      • Re: Hromadne odstranenie diakritiky z MP3 07.02.2008 | 15:02
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Ale sú to len editory a vedia odstrániť komplet tagy, diakritiku tuším nie.
        • Re: Hromadne odstranenie diakritiky z MP3 07.02.2008 | 15:24
          Avatar Pali   Používateľ
          no ale ja potrebujem nejak donutit id3ren alebo nejaky iny program na prik. riadku, ktory dokaze nahradzovat znaky v id3tag, tak ako dokaze id3ren menit znaky v nazvoch suborov. Cize diakritiku odstranim tou zamenou znakou
          • Re: Hromadne odstranenie diakritiky z MP3 07.02.2008 | 16:26
            Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
            Zmen si najprv nazvy suborov pomocov detox a nasledne ich vpis do id3 tagu cez easytag alebo id3ren. Tieto programy predsa dokazu citat nazvy suborov a nasledne informacie z nich vpisovat do id3tagu.
            • Re: Hromadne odstranenie diakritiky z MP3 07.02.2008 | 18:19
              Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
              prosim hodte tie programy do databazy znalosti, je to dobra vec ale urcite na to zabudnem ked preinstalujem distro :D
              k tomu detoxu - po zkompilovani ("./configure" a "make && make install") treba dopisat "cd /usr/bin" a "ln -s /usr/local/bin/detox detox" lebo nie kazdemu sa zakazdym chce hladat binarku :)
              lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
              • Re: Hromadne odstranenie diakritiky z MP3 07.02.2008 | 20:05
                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                hod to ty do DB znalosti ked s tym vies robit a vies ako na to ;)
            • Re: Hromadne odstranenie diakritiky z MP3 08.02.2008 | 18:04
              Avatar Pali   Používateľ
              aha dobre, to dokazem aj cez id3ren.
              Takze najprv dam nazov suboru z id3ragov (v ktorych sa da cez repchar odstranit diakritika) a potom zmenim id3 tagy pomocou nazvu suboru.
    • Re: Hromadne odstranenie diakritiky z MP3 09.02.2008 | 18:46
      Avatar Pali   Používateľ
      no kedze id3ren dokaze premenovavat iba id3v1 tagy, nie id3v2 tagy, tak treba id3v2tagy najprv odstranit. To sa da pomocou programu id3v2 -D *.mp3
      Ten program dokaze aj kopirovat id3v1 na id3v2 tagy, tak uz som urobil funkcny skript na hromadne odstranenie diakritiky.
      Pozn: Tento skript je v kodovani Windows-1250
      #!/bin/bash
      id3ren  -default="" -repchar=áačcďdéeíiľlĺlňnóoôoŕršsťtúuýyžzÁAČCĎDÉEÍIĽLĹLŇNÓOÔOŔRŠSŤTÚUÝYŽZ -template='[%a]-[%c]-[%s]-[%t]-[%n]-[%y]-[%g].mp3' *.mp3
      id3v2 -D *.mp3
      (echo && echo && echo && echo && echo && echo) | id3ren -tagfromfilename -tagtemplate='[%a]-[%c]-[%s]-[%t]-[%n]-[%y]-[%g].mp3' -tagonly -edit -tag *.mp3
      id3v2 -C *.mp3
      (echo && echo && echo && echo && echo && echo) | id3ren -repchar=áačcďdéeíiľlĺlňnóoôoŕršsťtúuýyžzÁAČCĎDÉEÍIĽLĹLŇNÓOÔOŔRŠSŤTÚUÝYŽZ -template="%n - %s.mp3" *.mp3
      
      Pouziva programy id3ren a id3v2, ktore nie su medzi standardnimy programami