Gentoo

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.12.2007 | 17:26
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. V poslednych dnoch som zakotvil pri gentoo. No mam par problemov. V prvom rade ide o to ze v configu sa mi podarilo nejakou srandovnou nahodou zapnut framebuffer, kedze nemam zavedeny spravny ovladac pre moju graf. kartu - neviem ktory, pri boote mi zmizne obrazovka, pisat sa da, ale nic nezobrazuje. Taktiez by som sa chcel pripojit na wifi, uf, doinstalovat xserver a kde. Najradsej by som asi pouzil jadro a nastavenia, ktore pouziva LiveCD , kedze tam mi ide touchpad, grafikaje tam pekna a jedine co tam nieje je ze mi nerozpozna sietovku. Neviem ci by sa to dalo potom doinstalovat kazdopadne potrebujem do vianoc spojazdnit aspon gentoo s xserverom a kde, popripade by bolo fajn aj keby s wifi. Je to casovo mozne? Nieje tu dobrovolnik, ktory by mi s tym pomohol? Instalacia zakladneho systemu mi nerobi problem. Najradsej by som bol keby sme mohli komunikovat cez icq alebo jabber. Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Gentoo 20.12.2007 | 18:26
      WlaSaTy   Návštevník
      Pokiaľ ti LiveCD detekovalo všetok dôležitý hardware, tak si z neho zober konfig (/proc/config.gz), najmä sieťovku. Čo s ním to ťa už napadne.

      A zvyšok? To už bude malina.

      • Re: Gentoo 20.12.2007 | 18:30
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Jj ostatok malina bude bezpochyby, problem ale bude mozno v tom, ze liveCD mi nedetekovalo sietovku. Moze sa to potom este v make menuconfig doplnit? Teda ta sietovka.
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Gentoo 20.12.2007 | 18:38
          WlaSaTy   Návštevník
          pokiaľ je tá sieťovka v danom jadre podporená, tak áno. inak bude treba pozrieť v ktorom jadre je podporená, poprípade si zaplátať vlastný kernel.
          • Re: Gentoo 20.12.2007 | 18:41
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Ono ta sietovka na nainstalovanom systeme bezi, takze by to nemal byt problem, idem to ja skusit a dam vediet ze co a ako. Diky moc. Este taka otazka, kde sa moze dat nastavovat sirka framebufferu? mam totiz teraz 1024x768 pravdepodobne a rad by som mal tych 1280x800 ako to ma byt normalne.
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Gentoo 20.12.2007 | 18:55
              WlaSaTy   Návštevník
              a čo bol predmetom otázky?

              ak len nedočkavosť, tak od nej ťa gentoo odnaučí.

              PS.: a framebuffer na 1280x800? kúzelné tri písmenká : TNG. dokumentácia pre gentoo je excelentná.
              • Re: Gentoo 20.12.2007 | 19:49
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                Fuuha ta ja co som porobil?? Pouzil som .config z liveCD (spravne) a ono to spravilo zase.. Ten vypadok obrazu. Pre boha.. kde moze byt chyba ked nie tam??
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: Gentoo 20.12.2007 | 21:48
                  Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                  A pozor na to, že vesafb-tng je len do linuxu 2.6.22, od 2.6.23 sa používa uvesafb. Nie je problém rozbehať. Mimochodom grafický režim sa dá ovplyvniť parametrami jadra z lilo / grubu (ak je tak nastavený).
                • Re: Gentoo 20.12.2007 | 21:53
                  WlaSaTy   Návštevník
                  pravdepodobne tam bol zakompilovaný pre teba nevhodný parameter vga, zruš ho cez vga=normal alebo tam daj ten čo chceš, nájdeš ho cez tie 3 písmenká.
                • Re: Gentoo 21.12.2007 | 00:45
                  Avatar nardew debian  Používateľ
                  a nezabudni ze vesa-tng pre amd64 nie je ak je to tvoj pripad
                  • Re: Gentoo 21.12.2007 | 14:42
                    WlaSaTy   Návštevník
                    ono tých rôznych FB je na výber dosť ale dox je najlepčí pre TNG čo som pozeral. Otázkou je či sa mu oplatí na začiatku prplať s teplomerom zobrazujúcim štart eď potrebuje ešte nahodiť kopec vecí.

                    mimochodom, uvesafb je len pre amd64 a x86 takže keby mal napríklad sparc, tak mu to nepôjde tiež. Ale to si už všimne, emerge je fajn a dokumentáciaje rozsiahla.