TOR - spusteni

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.12.2007 | 21:16
karschm   Návštevník
Dobry den,
mam na SuSe 10.0 nainstalovany TOR + PRIVOXY a vsechno funguje. Jenom po kazdem zapnuti PC musim rucne spustit TOR. Lze nejak zaridit, aby nabehnul zaroven se systemem a jak? Za kazdou radu dekuji predem!
    • Re: TOR - spusteni 27.12.2007 | 00:05
      thefox   Návštevník
      Nemám SUSE, ale pár zásadných otázok:
      - inštaloval si klasicky cez balíčkovací systém?
      - v /etc/init.d/ (alebo nejaký ekvivalent v SUSE) nie je nejaký spúšťač pre tor?
      - v Ubuntu treba niektoré démony (tor nevynímajúc) povoliť aj v /etc/default/*, netreba to aj v SUSE?
      - ako spúšťaš tor? Inicializačným skriptom, alebo inak?
      Možno sa tu ani nevrátim, aby som ti na odpovede reagoval, ale pokiaľ si na ne odpovieš, mohlo by ťa to nakopnúť k správnemu riešeniu (povolenie/vyrobenie spúšťacieho skriptu a pod.).
      • Re: TOR - spusteni 27.12.2007 | 12:50
        karschm   Návštevník
        Dekuji za odpoved. TOR jsem si zkompiloval ze zdrojaku a balicek vytvoril pomoci "checkinstall". Nainstaloval pak klasicky YASTEM.
        Nakonfiguroval potom PRIVOXY a vse
        spravne funguje, ale jenom do restartu anebo vypnuti a zapnuti PC. V tom pripade pak spoustim TOR v grafickem prostredim zadanim TOR-spustit.
        Potreboval bych tedy asi vyrobit spousteci skript, nevim ale jak. Muzes mi s tim prosim pomoct?
        • Re: TOR - spusteni 27.12.2007 | 17:36
          <<<>>>   Návštevník
          co chces vlastne aby sa ti spustalo na zaciatku TOR - webbowy prehliadac vychadzajuci z Mozilli ?
          • Re: TOR - spusteni 27.12.2007 | 19:14
            WlaSaTy   Návštevník
            typnem si: niečo ako Autostart, .xinitrc alebo start up, teda niečo čo umožní spustiť program po nalogovaní sa do grafiky.
            • Re: TOR - spusteni 27.12.2007 | 19:44
              karschm   Návštevník
              Presne tak, kdyz spustim linux, aby mi program TOR uz bezel, aniz bych ho musel startovat rucne.
              • Re: TOR - spusteni 27.12.2007 | 22:32
                WlaSaTy   Návštevník
                síce neviem čo je v tom neštandardnom skripte TOR-spustit ale pekný návod vyšiel na servri root.cz.

                Ono totižto TOR je služba ktorá zabezpečuje anonymizáciu pomocou zdielaného komunitného proxy, nejedná sa o program ako taký. Teda pokiaľ sa nejedná o TOR Portable (firefox aj s TOR na USB klúči). Z toho logicky vypýva že služba sa môže naštartovať kedykoľvek, hoci aj pri štarte.

                PS.: zaujímalo by ma ako je odolná sieť TOR voči spam botom, či má užívateľ spoplatnený prenos internetu a či si uvedomuje že TOR zabezpečí anonymitu ale nie ochranu pred odposluchom.