.prm

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.12.2007 | 01:56
marek   Návštevník
Ahojte.Stiahol somsi mapu v .prm formate a netusm ako ju otvorit,Distro mam arch....Dik
    • Re: .prm 23.12.2007 | 04:01
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      no arch linux pouziva balickovaci system pacman. takze skus to nainstalovat cez neho. dalsia moznost je stiahnut zdrojaky a vykompilovat to, pripadne otvorit to rpm cez mc a rucne nakopcit co kam patri. to ale musis zistit ake su zavyslosti a nainstalovat ich (pacman to robi automaticky)

      pacman vie dokonca stahovat vdaka aria2c z viacerych ftp naraz
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: .prm 23.12.2007 | 04:02
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        On hovoril o mape (cize nejaky datovy subor), nie o baliku.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: .prm 23.12.2007 | 09:24
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      to je pre Route 66; mozno ho dokazu otvorit aj ine programy; mala by to byt vektorova mapa
      • Re: .prm 23.12.2007 | 11:07
        Marek   Návštevník
        Ano je to route66.rpm a neviem ...Skusal som adobre acrobat reader.A nic.Na nete o tom nic moc neni.
        • Re: .prm 23.12.2007 | 11:24
          Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
          Route 66 je mapovy software na planovanie tras a pod., dava sa aj do GPS pristrojov
          verzia pre linux asi neexistuje, ale radsej si to over, aby som neklamal
    • Re: .prm 23.12.2007 | 12:16
      Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
      .prm je mapa pre staršie verzie route66. Na to, aby si ju otvoril potrebuješ route66. Ja osobne mám nokiu 6110 navigator a mám tam najnovší Route66, ktorý používa už formát máp .map

      Neviem či existuje Route66 aj pre PC, takže musíľ pohľadať. Neviem o tom, že by sa ten formát dal otvoriť aj v niečom inom - a nepredpokladám to, pretože by Route66 prišli o mnoho peňazí, keby ľudia používali ich mapy s iným softwareom :o)
      • Re: .prm 23.12.2007 | 12:37
        marek   Návštevník
        Ono je to jedno v com...Ide mi o to ze potrebujem neaku mapu Europy.Viete o niecom?
        • Re: .prm 23.12.2007 | 13:25
          Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
        • Re: .prm 23.12.2007 | 13:37
          WlaSaTy   Návštevník
          google earth. inak elektronická mapa bez gps je horšia ako papierová.
          • Re: .prm 23.12.2007 | 14:32
            marek   Návštevník
            Zabudol som google earth nie...musi byt offline...Dnes skusim este neaku mapu tiez nieco ako route .
            • Re: .prm 23.12.2007 | 15:06
              WlaSaTy   Návštevník
              Ahoj Marek,
              potom nám povedz či si našiel nejaké pre teba použiteľné dáta ktoré sú zdarma a legálne. To či sa ti bude chcieť d...ať s notebookom keď asi nemáš GPS, to už nehám na Tebe. Pre mňa je výhodnejša papierová mapa ako tvrdá haraburda zvaná notebook. Predsa len notebookom muchu na prednom skle nezachloštíš.

              PS.: ešte sa buduje jeden projekt, "open street map" a ten zahŕňa aj možnosť offline máp. ale nepoužívam to zatiaľ, momentálne čakám na vyjadrenie čo napchajú do openmoko.