Ubuntu a shadowing aplikacie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.12.2007 | 13:15
Gali   Návštevník
Zdravim vas,

som novacikom v Ubuntu, a uz som dost hladal na nete to co sa deje u mna na desktopa ale marne.. Preto sa obraciam na vas aby ste mi poradili s nasledujucim problemom.
Aplikacia mi v castych intervaloch (zhruba 4-10 min) asi na 1-2 min zosedne a v tej aplikacii nemozem robit, resp niekedy ani ine aplikacie spustit alebo na ne prepnut.
Screen ako to vyzera prikladam LINK
V proccess monitori vidno ze procesor vyuziva system.. Otazka je co to moze sposobovat.

Problem zrejme vyzera na Compiz Fusion ale nie som si isty, ak by ste mi vedeli pomoct, budem rad..
    • Re: Ubuntu a shadowing aplikacie 23.12.2007 | 14:32
      still   Návštevník
      To, ze zosedne znamena, ze dana aplikacia nieco spracovava, alebo caka na urcite data (z disku, siete a pod.), takze neodpoveda systemu na volanie, ktorym zistuje, ci aplikacia este "zije" a tak ju vyhlasi za "zamrznutu".
      Ako vidno, je to opera, takze predpokladam, ze asi mas pomalsie pripojenie. S tym vela nespravis..
      Mozno skus iny prehliadac, ale to moze robit to iste, mozno aj horsie..
    • Re: Ubuntu a shadowing aplikacie 23.12.2007 | 14:34
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ano, presne, je to compiz fusion, mne to robi ked mam spustenych vela aplikacii. Alebo ked napr. firefox potrebuje nacitat velky obsah dat (skus si spustit napr. tu na fore temu "odhalte svoj desktop" je tam nieco cez 150 prispevkov, tam sa ti to stmavi urcite). Mne sa takto sprava este aj Pidgin, ked napalujem DVD / CD. Nic si z toho nerob, popripade, vypni si compiz alebo zacni pouzivat menej narocny desktop.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Ubuntu a shadowing aplikacie 23.12.2007 | 14:47
        Gali   Návštevník
        Dakujem za vase odpovede.

        Aspon ste ma ujasnili v tom co som si myslel. Je fakt ze sa mi to sprava aj s Pdginom. Ale potom to vyzera ze je to chyba compizu.. asi do toho velmi nevidim..ale je to dost nemile spravanie. Potom nerozumiem preco vlastne davali Compiz do Ubuntu :).


        • Re: Ubuntu a shadowing aplikacie 23.12.2007 | 14:54
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Zabudaju na userov s 1.7GHz CPU a 256MB RAM-kou a k tomu este s 64 / 128 MB graf. kartou, robia hovadiny miesto funkcnych ovladacov pre HW a notebooky .. A tak to potom aj s ubuntu vyzera, je to newbies light distro, ucelne a pouzitelne pre beznu pracu, ale hned ako je potrebna konfiguracia alebo lepsie poznanie systemu je treba ho vymenit za nieco normalne, vascinou kvoli apt balickov. systemu na Debian alebo ine vhodnejsie distro - v mojom pripade Gentoo.
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Ubuntu a shadowing aplikacie 23.12.2007 | 15:25
            WlaSaTy   Návštevník
            :Zabudaju na userov s 1.7GHz CPU a 256MB RAM-kou

            Ak by zabúdali, tak by zanikol projekt xbuntu.

            Inak toto je chovanie 3d desktopu ktorým oznamuje že daná aplikácia momentálne neodpovedá. Toto je napríklad pri fierfoxe s viac ako 50timi tabmi dosť častý zjav (flash, java, ...) a rovnako sa to prejavuje aj pri iných programoch. Holt, WM pre 3d akosi dosť drbnuto signalizuje že sa má aplikácia prekresliť. Možno vtedy keď vyletí tá textúra z VRAM a je stále v RAM, možno je na to iný dôvod.
            • Re: Ubuntu a shadowing aplikacie 23.12.2007 | 15:47
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              ..Zase mas pravdu :)
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Ubuntu a shadowing aplikacie 23.12.2007 | 16:59
                WlaSaTy   Návštevník
                možno, teraz som čerpal len zo subjektívneho pocitu ktorý mi momentálne bráni používať danú 3d blbinku.