gentoo ktore nepredbehne ani slimak

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.12.2007 | 11:14
Avatar miso Gentoo   Používateľ
Po uz dlhom pouzivani gentoo mi naraz akokeby seklo a zacal
ist strasne pomaly skusal som revdep-rebuild ale nic nepomohlo obicajne delphi pod wine sa mi spusta asi 20min pretim mu to trvalo menej ako 1min winecfg je na tom podobne
toto sa stalo potom ako som skusal instalovat mathematicu nepomohlo ani preinstalovat wine firefox sa mi spusta asi 3min neviete co s tym ???
    • Re: gentoo ktore nepredbehne ani slimak 25.12.2007 | 15:07
      WlaSaTy   Návštevník
      nevieme, nepises totizto nic o probleme.

      fyzicka rychlost disku, velkost a vytazenie ram, vykon cpu a jeho vytazenie, pocet instancii flashovych hier a reklam, nejake chyby v systemovych logoch ...
    • Re: gentoo ktore nepredbehne ani slimak 25.12.2007 | 18:17
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Kukni zataz cpu / aktivitu disku, swapovanie, ram ...
      • Re: gentoo ktore nepredbehne ani slimak 26.12.2007 | 02:48
        Avatar miso Gentoo   Používateľ
        vsetky veci su v poriatku zatazenie cpu je okolo 2-6% swap je 0 vyuzitej disk normal ram 10% vytazenej nikde som nenasiel nice som mal nastavene v rosahy 5-15 a stale sa nic nezmenilo tak som z toho mimo :D zatazene pri spustani aplikacii je v normale (nic pri spusteni sa neukazuje ze je vytazovane neak extra ) hybu co by mohlo spomalovat system som nenasiel tak preto som to tu pisal inac som sa docital ze sa da precompilovat cely sistem ale som nenasiel akov volbov ak niekto vie napiste dik
        • Re: gentoo ktore nepredbehne ani slimak 26.12.2007 | 09:49
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          No ak ti to ide skutočne tak pomaly, tak rekompilácia asi nie je práve najlepší nápad ;) Systém sa dá rekompilovať pomocou emerge -e system.
          • Re: gentoo ktore nepredbehne ani slimak 26.12.2007 | 17:17
            Avatar miso Gentoo   Používateľ
            tak co je podla teba potom potrebne spravit ?? na gentoo mam paru programov a fluxbox a moje zelezo je celkom dobre nato aby to slo tak zle
            • Re: gentoo ktore nepredbehne ani slimak 26.12.2007 | 17:23
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Ved ti to povedal, skus rekompilovat a ak mas stare jadro tak obnovit by sa asi aj zislo
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: gentoo ktore nepredbehne ani slimak 26.12.2007 | 17:28
                WlaSaTy   Návštevník
                ak mu vypadla DMA a používa swap, tak rekompilácia je len cestou do pekla.

                ono, môže to byť aj niečim iným (zlé DNS pre host), ale akosi chýbajú informácie.
            • Re: gentoo ktore nepredbehne ani slimak 26.12.2007 | 17:25
              WlaSaTy   Návštevník
              Vytaženie CPU nie je ukazovateľom vytaženia PC, skús pozrieť load, skontroluj či máš zapnuté DMA a či sa používa, teda aktuálny výkon HDD. a potom aj ďalšie veci.