Dual Core napno

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.12.2007 | 13:46
Michalll   Návštevník
Mozete mi poradit, akym prikazom dosiahnem najlepsie vyuzitie procesoru pri kompilacii?

Mam pocit ze pri kompilacii jadra PC ani nezohreje, a kopilacia trva dlho. Rad by som vedel akysi prikaz na to aby procesor venoval viac ku kompilacii, a tym zrychlil traveny cas.
    • Re: Dual Core napno 28.12.2007 | 14:09
      still   Návštevník
      nice
      ale ci ti to vyuzije obe jadra uz nezalezi na priorite.
      • Re: Dual Core napno 28.12.2007 | 14:17
        Michalll   Návštevník
        nice? to je ako pekne, alebo prikaz?

        Ak nie rada...tak skus precitat znovu otazku...alebo neodpovedat....ak prikaz, aky do ma presny syntax ku prikazu
        • Re: Dual Core napno 28.12.2007 | 14:31
          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
          radšej si poriadne nakonfiguruj kompilator ... (hlavne správe ...poslúži ti make.conf z gentoo)
          ked nevieš, tak nefušuj
        • Re: Dual Core napno 28.12.2007 | 14:31
          Flexon   Návštevník
          Ty si nejaky ostry :-D
        • Re: Dual Core napno 28.12.2007 | 18:57
          still   Návštevník
          syntax je podla mojich doterajsich skusenosti zenskeho rodu ;-) aj ked nezivotna..

          a ma to syntax presne takuto
          man nice
          to man znamena vsetko co budes potrebovat o dobre napisanych programoch (tie zle sa s tym nemaju velmi radi)
          a ak ti niekedy niekto napise RTFM, tak to znamena, ze je dobre pouzit ten carovny program menom "man" ;-)
    • Re: Dual Core napno 28.12.2007 | 15:13
      Avatar srigi   Používateľ
      make menuconfig -j4
      sposobi ze sa bude kompilovat v 4 vlaknach. Tento parameter je vhodne zvolit podla rovnice 2 x pocet jadier CPU.
    • Re: Dual Core napno 28.12.2007 | 15:14
      WlaSaTy   Návštevník
      ak to dovoluje projekt, tak MAKEOPTS="-j3" alebo make -j3 teda pocet cpu +1 aby sa neflakal ani jeden pri cakani na odozvu z pomaleho disku.

      ale nie vzdy to zaslape, niektore projekty to nemali radi.
      • Re: Dual Core napno 28.12.2007 | 19:08
        still   Návštevník
        Tak sa dohodnite, 4 alebo 3? ;-)

        ak to niektore proekty nemali radi, skor by som tipol na chybu v make.
        a aka to bola chyba, zacyklenie, ci proste neskompilovanie?
        • Re: Dual Core napno 29.12.2007 | 15:58
          WlaSaTy   Návštevník
          Prečo by sme sa mali dohodnúť? Ak chceš vyťažiť všetky CPU, tak minimálny počet threadov je rovný počet cpu (core). Vzhľadom na to že nejakú réžiu majú procesy aj pri vstupných a výstupných operáciách, tak sú obidve odpovede správne. Akurát by ma zaujímalo akú pomalú zbernicú má človek že musí mať koeficient "krát dva" a aký časovač používa že mu ten počítač počas komplikácie ešte odpovedá :)

          Ale, nech si každý človek vyskúša. Niekto chce popritom robiť, niekomu nezáleží na malom spomalení a niekto chce mať skompilované čím skôr a ušetriť pár sekúnd na úkor inej práce s PC.

          PS.: oficiálne odporúčanie je všeobecne známe ale jedná sa len o odporúčanie.
          • Re: Dual Core napno 29.12.2007 | 18:26
            Avatar srigi   Používateľ
            Tiez odporucam otestovat s roznou hodnotou prepinaca. To bude najlepsie.
    • Re: Dual Core napno 29.12.2007 | 16:08
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Ak chces procesor skutocne zatazit a zaroven vyskusat stabilitu celeho systemu, tak odporucam program stress. Nachadza sa ako balik v kazdej lepsej distribucii :)
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity