openSuSe 10.3

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.12.2007 | 14:08
Dare_devil - neprihlaseny   Návštevník
Dobry den. Mam dve otazky: nejde mi wifi, postupoval som podla navodu na abclinuxu.cz (abclinuxu.cz/blog/ilfblog/2007/10/14/196752)
ktory ste tu poradili, no nechce to ist, v YaSte mi modul ndiswrapper nechce zobrat, aj ked ndiswrapper -i bcmwl15.inf uz je zavedene (ano teraz som to kontroloval, po restarte). Neviem co s tym mam robit dufal som ze aspon na suse mi konecne pojde to wifi. A zadruhe, rozlysenie sa tvari ako keby bolo len 1024x768 (maximalizovane okno, panel.. vsetko ma sirku len 1024) v Xorgu mam normalne 1280x800 a liveCD mi zobrazilo rozlysenie normalne. Co s tym moze byt ? Suse som po dlhom case zacal pouzivat. Predtym som mal len 10.1 ale to bolo este daavno. Dakujem za skore odpovede
    • Re: openSuSe 10.3 30.12.2007 | 14:15
      Dare_devil - neprihlaseny   Návštevník
      Este k tomu rozlyseniu. Pozadie mam normalnej velkosti 1280x800 ale panel a okna maju ako keby nastavenu tu pomyselnu hranicu na 1024x768
    • Re: openSuSe 10.3 30.12.2007 | 14:17
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Čo to spraví po príkaze sudo modprobe ndiswrapper ? Pozri sa, či je modul zavedený lsmod . A môžeš aj pozreť, čo píše jadro dmesg . Ak sa pri nahrávaní modulu vyskytol problém, bude tam uvedený.
      S tým rozlíšením: Máš nainštalovaný driver správne?
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: openSuSe 10.3 30.12.2007 | 14:24
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        ndiswrapper je zavedeny
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: openSuSe 10.3 30.12.2007 | 14:28
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          A po zavedení sa čo píše v logoch? (dmesg)
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: openSuSe 10.3 30.12.2007 | 14:31
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Idem teraz skusat Ubuntu, poznas nejaky dobry navod? Viem ze ty si to rozbehal.. nemas icq? Aby sme mohli komunikovat lahsie, ja som nasiel tento navod http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=1071920&mode=linear vyzera to celkom nadejne. Bol by som rad keby si sa mi ozval, 337205142 alebo viktor.srpon@jabber.org . dakujem velmi pekne
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: openSuSe 10.3 30.12.2007 | 14:37
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              btw. potom ak chces, aby sa ndiswrapper nacitaval pri starte, tak pridaj slovo "ndiswrapper" do /etc/modules
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: openSuSe 10.3 30.12.2007 | 15:50
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Mám silný pocit, že to na SuSE je inak.
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: openSuSe 10.3 30.12.2007 | 16:11
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  /etc/modprobe.conf.local je to na suse...

                  Ja som reagoval na to, ze ide skusat ubuntu :) .
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                  • Re: openSuSe 10.3 30.12.2007 | 17:54
                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                    Aha, tak je to ok ;) Inak stačí ndiswrapper -ma
                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                    • Re: openSuSe 10.3 30.12.2007 | 19:55
                      Attila   Návštevník
                      Nechýbal ti náhodou firmware, ...inak kto by mi vedel povedať, ako rozchodiť 3D pre starší ati radeon, 8.28 ovladač kvôli novemu x.orgu je zbytočný, a chýba mi tu nejaký ati ovladač, ako v mandrive, ktorý je otvorený s plnou podporou 3D. Nechápem, načo používaju len radeon ovladač bez 3D pri týchto kartách :(
                      • Re: openSuSe 10.3 30.12.2007 | 20:04
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        Nechýbal, prečo?
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                      • Re: openSuSe 10.3 30.12.2007 | 20:20
                        WlaSaTy   Návštevník
                        :Nechápem, načo používaju len radeon ovladač bez 3D pri týchto kartách :(

                        Á Atilla, dlho som nečítal takýto radikálny názor. Na základe čoho usudzuješ že opensource ovadač radeon nezvláda 3D? Veď on bol dlhú dobu jedinou cestou ako spojazdniť 3D Desktop na kartách od ATI. Je pravda že poskytoval nižší výkon ale zas vyšší komfort. Inak hore sa písalo niečo o rozlíšení, nie o 3d akcelerácii. Aktivácia daného rozlíšenia sa tu rieši viac krát za týždeň, ale ak sa nikomu nechce hľadať, tak ani mne.