Kde vs. Gnome

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.01.2008 | 15:45
tomas   Návštevník
Mam taku otazku, pouzivam stale kde, ku gnome ma to akosi ete netahalo a preto sa chcem spytat ci je nejaky zasadny rozdiel , alebo odlisnost v gnome od kde? je karajsie grafickejsie , ma lepsie programy , ci je to len skoro to iste a mam ostat si pri kde a byt stastny:) Kde sa mi velmi paci poupravoval som si ho podla seba , a to cem vedeit ci am niekto skusenosti ze v gnome sa toho da spravit viac, trosku som zavislak na peknych veciach
    • Re: Kde vs. Gnome 02.01.2008 | 15:48
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Odlišnosti tám sú. Čo sa týka možností nastavenia GNOME, netuším ako na tom je, neskúšal som celý gconf-editor prejsť. Ale v podstate gnome na veľa nastavení nemá gui a treba sa kvôli tomu hrabať v registroch..
    • Re: Kde vs. Gnome 02.01.2008 | 15:51
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      hmmm ideme si zaflamit ?;-))
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
    • Re: Kde vs. Gnome 02.01.2008 | 15:53
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      KDE vyuziva graficku kniznicu Qt a GNOME Gtk+ takze v grafickosti programov zasadny rozdiel je. Aj v programoch ktore pouzivas, ked pouzivas KDE a programy ktore pouzivaju Gtk+(takze pod KDE pouzivas programy programovane pre GNOME), musi ti to dlhsie tahat kniznice takze vyber programov ci uz pre KDE alebo GNOME si musis ustrazit ak chces aby ti to behalo rychlejsie. Rozdiel je v podstate uz len v grafike a v programoch ktore pouzivas, kvoli tym knizniciam ako rozpravam. A trosku v umiestneni, nastaveniach, ovladani... Inac nejaky extra rozdiel medzi tym nieje. Gnome vie byt casto krajsie ako KDE :)
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Kde vs. Gnome 02.01.2008 | 15:54
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Kolko Gentoo-istov v jednom prispevku co s gentoo nema nic spolocne, a ked potrebujem poradit s gentoo neni tu skoro nikto :D
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Kde vs. Gnome 02.01.2008 | 15:58
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      pouzivaj radsej KDE, lebo Linus povedal ze Gnome je zle :)
      • Re: Kde vs. Gnome 02.01.2008 | 15:59
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        To fakt? :D:D Preco?
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Kde vs. Gnome 02.01.2008 | 16:01
        tomas   Návštevník
        Berem ta za slovo:))
      • Re: Kde vs. Gnome 02.01.2008 | 16:01
        tomas   Návštevník
        Berem ta za slovo:)) ostavam pri svojom Kde:)
    • Re: Kde vs. Gnome 02.01.2008 | 17:04
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Pravidelny a predvidatelny vyvojovy cyklus