Postfix - relay, odstranenie Received

Sekcia: Konfigurácia 08.01.2008 | 12:38
Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
Zdravim,
uz niekoko dni sa snazim vyriesit jeden problem s Postfixom. V jednej firme mame dost kosatu siet a len vramci VPN firmy je email relaynuty cez 5 hopov, pricom kazdy si prida do hlavicky riadok Received: nieco (IP adresa) atd.. Nakoniec sa to dostane k vystupnemu serveru a ten to samozrejme preposle dalej. Problem je ale v tom, ze ten email pri opustani vystupneho servera so sebou nesie aj dost dolezitu informaciu o fungovani vnutornej siete firmy (ip rozsahy, prepojenia), ktoru by som radsej utajil. Taktiez niektore destinacie to odmietaju, kedze tam vidia hosty, ktore sa neprekladaju nazad a email na bouncnu nazad ako bulk.

Hladam preto sposob, ako na tom vystupnom serveri (Postfix) odstranit z hlavicky vsetky riadky s "Received:". Hladal som na google s heslami "postfix strip off received", "strip off route", "remove route", "strip header" a podobne, ale ziaden vysledok. Taktiez som presiel dokumentaciu k main.cf, ale ani tam som si nic uzitocne nevsimol. Viem na kazdom hoste nastavit miesto ip adresy nejaky nazov, ale to moj problem neriesi. Potrebujem to proste vsetko odstranit, aby vystupny server bol brany ako prvy hop.

Za kazdu pomoc vopred dakujem.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: Postfix - relay, odstranenie Received 08.01.2008 | 13:30
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      napriklad prepisat to v hl. mailu pripadne odstranit, napr. toto:
      http://www.irbs.net/internet/postfix/0702/0800.html
      • Re: Postfix - relay, odstranenie Received 08.01.2008 | 14:07
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        alebo to nekomplikovat cez 5 strojov ...
        • Re: Postfix - relay, odstranenie Received 08.01.2008 | 14:22
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Asi si este nespravoval vacsiu siet.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: Postfix - relay, odstranenie Received 08.01.2008 | 15:10
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            e-e. len 40 compov. cize hento bude asi vacsia dimenzia ;-)
            • Re: Postfix - relay, odstranenie Received 08.01.2008 | 20:08
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Skor ide o geograficku roztahanost. Na kazdej pobocke chcu, aby im emaily odchadzali okamzite z ich stanic -> lokalny postfix na pobocke. Ten ich cez VPN posiela do jedneho uzla, kde ich prijme dalsi postfix. Ten ich potom deli na niekolko strojov na rozne kontroly a zalohovanie a potom sa to posiela na vystupny server, kde sa to cele pusta do internetu.
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Postfix - relay, odstranenie Received 08.01.2008 | 14:22
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Vdaka. Som asi totalne slepy :)
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity