Pismo

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.01.2008 | 16:07
Martin   Návštevník
Dobry den prejem. Mam ubu a nainstaloval som si kde. Predtym, nez som nainstaloval kde som si zvykol v gnome na urcity druh pisma, napr. pri zobrazovani obsahu www stranok. Teras vsak po instalacii kde sa toto pismo zmenilo (je v gnome take ako v kde). Ako vratim spat zmeny nastaveni pisma v gnome, resp aky je standardny druh pisma GDM?
    • Re: Pismo 12.01.2008 | 16:14
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Štandardné písmo v GNOME (v ubuntu) je Sans veľkosť 10.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Pismo 12.01.2008 | 16:17
        Martin   Návštevník
        Kurnik, mam sans velkost 10, ale to pismu je akesi tenke, nevyrazne a kostrbate :( .
        • Re: Pismo 12.01.2008 | 16:19
          Martin   Návštevník
          Ide mi hlavne o to, aby prehliadace zobrazovali v gnome pismo tak ako predtym. Neda sa na to pozerat. :(
          • Re: Pismo 12.01.2008 | 18:38
            Martin   Návštevník
            Ake ma byt standardne nastavene proporcionalne pismo v gnome?
            • Re: Pismo 12.01.2008 | 18:42
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              odporucam doinstalovat sadu pisiem, potom aj Kubuntu vyzeralo uplne ok. niekde v mojom manuali v kapitolke 4.

              ufff ide mi hrozne net... stiahne mi to za asi 20 minut :(
              • Re: Pismo 12.01.2008 | 18:56
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                ok tu je to:

                sudo apt-get install msttcorefonts ttf-bpg-georgian-fonts ttf-ubuntu-title ttf-sjfonts xfonts-intl-european cabextract ttf-xfree86-nonfree ttf-fossfonts xfonts-terminus xfonts-terminus-dos
            • Re: Pismo 12.01.2008 | 19:12
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Štandardné proporcionálne písmo je Monospace veľkosť 10. Na to som minule zabudol.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: Pismo 12.01.2008 | 19:16
                pepe   Návštevník
                Naj font je terminus
                • Re: Pismo 17.01.2008 | 10:17
                  Avatar marowit Arch Linux  Používateľ
                  myslis to male tenke? alebo nieco ine. mohol by si hodit link. hladam nieco co by bolo dobre na oci kedze pri PC travim kazdy den nieco cez 8 hodin ,niekedy aj viac
                  Cesta späť je nemožná ,napred sa ísť musí. Ľudovít Velislav Štúr
              • Re: Pismo 12.01.2008 | 20:00
                Martin   Návštevník
                Nastavil som vsetky pisma tak ako su standardne nastavene, no aj tk su fonty (aj v konzole) akesy utle a napr podpisy pri prispevkoch tu na tomto fore ( Čo ťa nezabije, to ....) su kostrbate. Nis som v gnome neprestavoval, iba som si nahodil KDE. Teras ľutujem.
                • Re: Pismo 16.01.2008 | 23:11
                  Martin   Návštevník
                  No ako som hore spomenul, po instalacii KDE do ubu 7.04 sa mi zmenilo pismo nielen v prehliadacoch (je akesi tenke a kostrbate), ale aj celkovo v systeme (pismo v konzole je otrasne). Vie niekto poradit ako v GDM vratit zmeny spat? Pomoze vyhodenie KDE zo systemu?
                  • Re: Pismo 17.01.2008 | 10:28
                    Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
                    Skus sa pohrat s vyhladzovanim, neviem aky mas monitor/panel, niekde v nastaveni pisma. Sans je ok, len treba v KDE sa s tym pohrat. Je to v KDE problem, skusal som PCLinuxOS tam sa to riesilo tu.
                    • Re: Pismo 17.01.2008 | 18:37
                      Martin   Návštevník
                      Zapol som v KDE vyhladzovanie podla toho navodu. Pismo uz vyzera pekne, no druh pisma v GDM stale nieje taky ako predtym. No nic. Skusim sa s tym este pohrat. Dakujem