efektivna praca s oknami na ploche

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.01.2008 | 22:21
gofree   Návštevník
Dobry den.

Existuje nieco podobne ako niektore pluginy z compizu pre umiestnenie a pracu s oknami na ploche pre neakcelerovany desktop?
    • Re: efektivna praca s oknami na ploche 15.01.2008 | 00:29
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      toto bude asi trosku disfunkcna odpoved ale predsa ju musim napisat ked sa nikto iny neozval
      .
      jedine riesenie co ja poznam je KDE4 (vid recenzia na tomto fore) kde funguju nejake tie "effekty" aj bez akcelerovaneho desktopu, co je jeden z dovodov preco chcem skusit KDE4 na notebook kde nemam grafiku a scale addon by sa zisiel

      na druhej strane KDE4 nie je este dokoncene, mozno postaci mesiac na doladenie niektorych veci(nezmenitelnost hlavneho panelu) a mozno bude treba az rok, uvidime ale za skusku nic nedam(s)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: efektivna praca s oknami na ploche 15.01.2008 | 08:03
        Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
        Myslim ze ten program sa vola kompose, skus pohladat jedneho casu som to pouzival
        • Re: efektivna praca s oknami na ploche 15.01.2008 | 10:18
          gofree   Návštevník
          neviem pozeral som stranku ale zda sa mi ze sa uz aktivne nevyvija..existuje k tomu nejaka alternativa?
      • Re: efektivna praca s oknami na ploche 15.01.2008 | 10:13
        gofree   Návštevník
        co sa tyka KDE4 pockam az bude v oficialnom repozitari skor ho pouzivat nebudem...myslim tym Archlinux.
      • Re: efektivna praca s oknami na ploche 15.01.2008 | 14:11
        Avatar srigi   Používateľ
        Nejake efekty (prava priehladnost a tiene) podporuje aj KDE3 (3.5.8, kwin manager). Staci si v xorg.cong zapnut kompozitovanie. Treba ale siny CPU, idealne DC, lebo tieto efekty su dost narocne a pri hybani s transparentnym oknom sa na jednojadraku system takmer zastavi.
        • Re: efektivna praca s oknami na ploche 15.01.2008 | 15:58
          gofree   Návštevník
          mam Athlon 2500XP, 768 MB ram, Nvidia GF T5200.momentalne podpriemerny stroj ,ktory s linuxom ziskal druhy dych. Nehovorim o pouzitelnosti a ergonomii ovladania. Avsak nezaujimaju ma efekty ako priehladnost a tienovanie. Skor mi ide o umiestnenie okien na ploche. V compize bol plugin, ktory po nabehnuti kurzora do praveho horneho rohu obrazovky zobrazil zmensene nahlady vsetkych okien na ploche. Stacilo na niektory kliknut a boli ste v okne. Myslim ,ze je to o dost lepsie ako alt TAB. Compiz nechcem pretoze je to podla mna zbytocne mrhanie zdrojmi, najma pri mojom PC nepoviem ak by som mal najnovsie delo :D
          • Re: efektivna praca s oknami na ploche 15.01.2008 | 16:38
            Avatar srigi   Používateľ
            Pozor, reagoval som na Brana a jeho tvrdenie, ze efekty idu zapnut iba v KDE4. Treba si sledovat vlakna ;-)
            • Re: efektivna praca s oknami na ploche 15.01.2008 | 16:41
              gofree   Návštevník
              hups prepac...:D mea culpa.