Ubuntu - Kmail

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.01.2008 | 18:51
karschm   Návštevník
Nedari se mi zkonfigurovat SMTP pro odesilani zprav. Prijem zprav (POP3) funguje v pohode, ale odesilat maily nemohu. Nevim, kde je chyba. Myslim, ze pri zadavani uzivatelskych udaju nedelam zadnou chybu, ale presto to nejde. Kmail pouzivam z instalace celeho baliku Kontac.
Muze mi prosim nekdo poradit?
    • Re: Ubuntu - Kmail 14.01.2008 | 19:06
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      Server pre odosielanie posty poskytuje poskytovatel internetoveho pripojenia.
      sudo apt-get remove windows
    • Re: Ubuntu - Kmail 14.01.2008 | 19:19
      ---   Návštevník
      co to znamena nejde to?
      Nejake hlasenie?
      Netreba povolit nejaky port vo firewalle? (typicky pre gmail)
      • Re: Ubuntu - Kmail 14.01.2008 | 20:35
        karschm   Návštevník
        Diky za odpoved. Napise mi to hlasku, ze je spatna identifikace pro SMTP-server. Pritom mam ale vsechna data (login a password spravne zadane).
        Jak bych mel povolit nejaky port ve firewallu? Mozna je v tom ten problem. Prijem majlu pres pop3 funguje bezproblemove.
    • Re: Ubuntu - Kmail 14.01.2008 | 20:31
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Nič v zlom, ale ja by som nepchal do Ubuntu KMail a kopec KDE knižníc, ak ti nevyhovuje Evolution nahoď Thunderbird a vyskúšaj.
      • Re: Ubuntu - Kmail 14.01.2008 | 20:37
        karschm   Návštevník
        Dekuji za radu. Mas pravdu, asi to neni dobre . Pro Evolution jsem se nenadchl, takze to asi vyzkousim s Thunderbirdem.
        • Re: Ubuntu - Kmail 14.01.2008 | 21:01
          karschm   Návštevník
          Nainstaloval a konfiguroval jsem
          Thunderbird dle tve rady. Vsechno
          funguje bezvadne....diky mooc!
          Kontact spolu s Kmailem jsem vymazal z disku!
          • Re: Ubuntu - Kmail 15.01.2008 | 10:13
            Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
            ak mas spravne login a password skus vybrat iny typ autentifikacie - je tam viac druhov... a odporucam zaskrtnut policka "Zapamätat heslo". Potom len pri spusteni vypyta heslo na kwalletmanager...
            lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk