nevidí na disk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.01.2008 | 07:29
viktor   Návštevník
Ahoj, mám v pc ubuntu aj win xp. Od včera sa mi nedá pripojiť na windowsácky disk. Neviete v čom môže byť problém?
    • Re: nevidí na disk 15.01.2008 | 09:36
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      1. xp funguje ?
      2. skus sudo fsck -p /dev/hda1 (-p automaticky opravi chyby a partiiu tam daj tu win)
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: nevidí na disk 15.01.2008 | 11:25
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        fsck na ntfs?
    • Re: nevidí na disk 15.01.2008 | 11:33
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      a prikaz mount co vypise? pripadne ntfs-3g?
    • Re: nevidí na disk 15.01.2008 | 16:30
      Avatar titanik mint  Používateľ
      mne to zblblo ked som dal win hibernovat, ked som ho vypol vsetko islo v poho
      • Re: nevidí na disk 15.01.2008 | 23:31
        WlaSaTy   Návštevník
        to este mozes byt rad ze to te disk, teda suborovy system rozchodil bez straty dat.
        • Re: nevidí na disk 15.01.2008 | 23:38
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Čisto teoreticky by nemalo dôjsť k strate dát. Keďže win vlastne nevie, že bol komp nabootovaný do linuxu a linux kvôli tomu, že ntfs nebolo ukončené ho nepripojí. Takže pre win sa vlasnte nič nezmenilo.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: nevidí na disk 16.01.2008 | 00:23
            WlaSaTy   Návštevník
            cisto teoreticky je problem v tom, ze si ludia s oblubou hibernuju windows, nastartuju linux, postazuju sa ze im nepripojilo dsk z wirdos ani len na citanie a dostanu odpoved ohladne ntfsfix a nasledne ten FS mozu pripojit na zapis. problem je cisto teoreticky v tom, ze windows po odhibernovani (fuj ake slovo) si pameta a v zasade aj bude pametat jeho stav na disku. takychto cisto teoretickych otazok a cisto teoretickych odpovedi tu bolo kopec a ludia ktorym tato cisto teoreticka kravina bola poradena zmizli z komunity dost rychlo po obdrzani cisto teoreticky bezpecnej rady sposobujucej cisto teoreticky stratu dat alebo cisto teoreticky zmenili nicky.

            nieco podobne moze cisto teoreticky nastat aj ked sa linux hibernuje bez premountovania diskov na read only a naslednom nakopnuti windos, predpokladam ze ten chromy ovladac pre ext2/3fs aj s xfs taketo veci neosetruje. pametam si ako mu roky chybala podpora diakritiky v nazvoch suborov. teda jemu a ani autorovi zjavne nie ale niektorym agilnym uzivatelom ktory zasadne pouzivaju nazvy ako Nový Priečinok.

            ale cisto teoreticky je to zrovna mne dost jedno, teda aj prakticky. moje data to niesu a ja taku cistu teoriu v zasade a prakticky odmietam
            • Re: nevidí na disk 16.01.2008 | 12:54
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Ok. Išlo mi o to, že linux keď nepripojí win disk vie prečo a netreba sa do toho rýpať. Treba hľadať chybu vo windowse a nie v linuxe. Len toľko.
              Mne je to tiež jedno. Na disku nemám žiadny win oddiel, tak takéto problémy nemám a ani nechcem.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk