firefox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.01.2008 | 08:27
Avatar norbert.m greenie  Používateľ
chcem sa spýtať v možnostiach v prehliadači je možnosť aktualizácie, ale nemám ju vysvietenu a nedá sa mi odfajknúť... používam Greenie a chcel by som si aktualizovať Firefox... dá sa to??? Vo xp mi to šlo... Dík...
    • Re: firefox 17.01.2008 | 09:09
      Avatar srigi   Používateľ
      Firefox sa v Linuxe neupdatuje cez program samotny ale cez balickovac. Toto ma tiez asi pred rokom-dvoma sokovalo, ale Linux ma proste inu filozofiu spravy SW ako Win.

      Ak kces teda najnovsi FF, musis si pridat nejaky repozitar do sources.list (zvycajne je to nejaky bubuntu repo od Mozilly - poradi niekto iny) a potom iba hodit tradicnu dvojku prikazov
      sudo apt-get update
      sudo apt-get upgrade
      • Re: firefox 17.01.2008 | 09:42
        Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
        najdi si tu vlakno o swiftweasel-y.. je to firefox ale optimalizovany na arxitekturu zeleza co mas... je to podstatne ryxlejsie ako original
        Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
      • Re: firefox 17.01.2008 | 09:43
        Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
        najdi si tu vlakno o swiftweasel-y.. je to firefox ale optimalizovany na arxitekturu zeleza co mas... je to podstatne ryxlejsie ako original
        Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
        • Re: firefox 17.01.2008 | 09:49
          Avatar norbert.m greenie  Používateľ
          tak z toho som nepochopil nič... aj tak dík...
          • Re: firefox 17.01.2008 | 09:57
            Avatar M N OpenSUSE 11.0 / OpenSUSE 11.1  Používateľ
            to by som neriesil. System ti urobi update sam.
          • Re: firefox 17.01.2008 | 10:14
            Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
            Napriklad v Ubuntu je Firefox aktualizovany aj zo systemom. Neviem ako to ma Stano vyriesene v tom Grenie, ale to je system vychadzajuci z Ubuntu, tak by s tym nemal byt problem.
      • Re: firefox 17.01.2008 | 10:59
        Avatar srigi   Používateľ
        Tak co som trocha googlil, tak Ubu nema samostatny repozitar od mozilly (na rozdiel od napr. openSUSE).

        Takze ako pisal MaN, FF sa updatuje sam so systemom (proste vtedy ked sa vyvojari distr. rozhodnu do hlavneho repozitara zaradit novsi balicek). Nemozes s tym nic robit, iba si stiahnut stand-alone FF priamo zo stranok Mozilly.