uspanie pocitaca

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.01.2008 | 22:58
Avatar spaceo Linux  Používateľ
zdravim,,

mam taku jednu banalnu otazku .... Uspanie pocitaca znamena ze v tomto stave mu postacuje minimalne mnozstvo elektrickej energie aby udrziaval chod PC,, nikdy som tuto moznost nepouzival, z jednoducheho dovodu a to ze ak som neni pri PC a ide, to znamena ze taham nieco... ovplyvni uspanie nejak prenos dat do compu ? ze by som radsej PC pocas tahania uspal ... ? Dik :-)
Sloboda je boj, Linux je sloboda.
    • Re: uspanie pocitaca 17.01.2008 | 23:32
      WlaSaTy   Návštevník
      laicky povedane, ano a nie.

      dokonca az do takej miery ze mozes pocittac uspat na disk a potom ho odpojit od elektriky teda vypnut. pocitacu v tomto pripde postaci nulove mnozstvo energie . na druhu stranu nebude pracovat, a tym padom aj jeho chod bude nulovy, pochopitelne.

      ak sa zaujimas o to ako usetrit elektriku pri zapnutom a pracujucom pocitaci, tak sa pochval najprv vypisom z /proc/cpuinfo ci to ma akykolvek vyznam. a k tomu nam povedz co ta nuti nehavat ten komp zapnuty. mozno by ti namiesto kompu stacilo nieco taketo: ASUS WL-500g Premium WiFi Access Point/ Router - 802.11b/g/gE (11/54/125Mbps), 4x10/100, 1xWAN, 2xUSB2.0, BitTorrent client. zatial nemam ale planujem niekedy kupit, urcite to ma mensiu spotrebu elektriky ako hociaky pocitac ale vyzaduje to navyse externy USB HDD.

      • Re: uspanie pocitaca 17.01.2008 | 23:45
        Avatar spaceo Linux  Používateľ
        o elektriku mi absolutne nejde, len mi vadi ten "hluk" teda zvuk pracujuceho PC :-) ... taaak to budem muset vydrzat, tak ma len napadla tato moznost ci by to slo ;-)
        Sloboda je boj, Linux je sloboda.
        • Re: uspanie pocitaca 18.01.2008 | 00:06
          WlaSaTy   Návštevník
          Jooj tak odhlucnenie pocitadla je dost netrivialna zalezitost i ked niektori hracickovia na to mozu mat iny nazor. A zavisi od stavu a vlastnosti komponentov. Ja to planujem vyriesit s takou krabickou. Disk mam a keby som zratal naklady na nahradne a doplnkove diely aj s stravenym casom, tak sa radsej pojdem po jej zapnuti bycikulovat :)
    • Re: uspanie pocitaca 17.01.2008 | 23:35
      Avatar M N OpenSUSE 11.0 / OpenSUSE 11.1  Používateľ
      Pri tahani z netu potrebujes, aby bol PC aktivny. Pri uspani nedokaze vyvijat aktivitu. Ak sa nemylim, data sa zapisu do pamate a vsetko ostatne sa vypne. Pamat sa udrziava pod napatim. Spotreba je naozaj ako by bol pc cely vynuty.
      Btw. ale vtedy nemozes pocitac vypnut
      • Re: uspanie pocitaca 17.01.2008 | 23:42
        WlaSaTy   Návštevník
        :Pri tahani z netu potrebujes, aby bol PC aktivny.

        pokial tahas pomocou PC :) ale da sa to aj inak.
    • Re: uspanie pocitaca 18.01.2008 | 00:46
      Avatar spaceo Linux  Používateľ
      lidi sak pohoda :-) bola to len otazka,, keby sa moj predpoklad dal uskutocnit, urcite by som ho vyuzil,, ved preco nie ... ?
      Sloboda je boj, Linux je sloboda.