Kubuntu na 128MB usb kluc

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.01.2008 | 11:05
Avatar Pali   Používateľ
Je mozne nejak nainstalovat Kubutnu na 128MB usb kluc?
Nemusi byt Kubuntu, moze byt aj ina Kde distribucia s funkcnym apt (repozitare ubuntu).
    • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 19.01.2008 | 11:13
      WlaSaTy   Návštevník
      samozrejme ze ano, pokial sa ti podari najst komprimacny program co to skomprimuje na 128M. ak ho najdes, tak mi to prosim ta povedz. nielen ja totizto obcas zalohujeme a program s takou silnou kompresiou by sa nam vsetkym hodil.
      • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 19.01.2008 | 11:44
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ked som robil greenie galadriel, tak som tlacil tu velkost co najnizsie. s grafickym rozhranim openbox a uplne zakladnymi programami (synaptic, graf. instalator, gparted) som sa dostal na priblizne 200MB. nizsie to veru neslo. na 128MB sa neda hodit ubutnu based distro. zato niektore debian based vecicky s KDE by mohli ist. myslim ze katonix mal system s KDE, ktory mal 100MB dokopy. a to mal este aj gimp v sebe.
        • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 19.01.2008 | 12:10
          WlaSaTy   Návštevník
          keby nasiel program schopny kompresie 100:1 namiesto terajsich hodnot ktore su tak cca 20x menej (alebo s este horsim pomerom, zavisi pd performance a typu dat), tak by ho asi nominovali na sniffera storocia.

          ps.: na otazku kolko v dnesnej dobe stoja nove USB kluce, aku maju kapacitu neodpovedam. rovnako ako aj neodpovedam na to ci slax podporuje boot z USB a ci sa zmesti aj s grafikou na 128M kartu. Na tieto otazky sa tu nikto nepytal i ked to moze byt chyba.
          • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 19.01.2008 | 12:48
            Tom@sQo   Návštevník
            loool tym PS si to zabiil :) v podstate to iste som chcel napisat ja ;)
            • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 19.01.2008 | 15:34
              Avatar Pali   Používateľ
              no usb 128MB koli tomu aby to nebolo velke. (Mam doma 20x vasci usb klucik aj nejaky ten ext HD). Aj pre pouzivanie na skolskych pocitacoch sa oplati aby sa to nastartovalo za max. 2 min, cize aby to bolo co najmensie.
              A hladam nejaku debianovsku distr. s KDE, s prog. gvim, gcc, fpc, firefox, mc
              • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 19.01.2008 | 17:30
                Avatar jan svantner Ubuntu 7.10  Používateľ
                No ak by si sa kusok pohral tak myslim ze by sa ti mohlo podarit zmensit Slax na 120MB, z tyx povodnyx 200. Bootovanie z kluca by mal podporovat. A pomocou modulov si mozes dat programy ktore chces. Ale v pripade pouzitia SLAXu by som ti skor odporucil napalit si ho na CD a kluc so spravnou konfiguraciou dokaze urobit to ze ti zavedie moduly ktore mas na kluci do verzie natiahnutej z CD pri bootovani. Osobne sme to na intraku tak pouzivali minuly rok.
                root is GOD
                • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 19.01.2008 | 19:08
                  Avatar Pali   Používateľ
                  a niecos apt
                  • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 19.01.2008 | 19:29
                    WlaSaTy   Návštevník
                    slapt?

                    • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 20.01.2008 | 12:20
                      Avatar Pali   Používateľ
                      nejaku debianovsku s apt-get
                      • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 20.01.2008 | 15:05
                        WlaSaTy   Návštevník
                        A nechces to upresnit?

                        Nemyslim ze standardna instalacia debian base sa zmesti na 128M, k tomu este xwindows a k nim QT a KDE. To by bolo technologicky mozne, ale asi by to obsahovalo neaktualne (popripade dokonca nepodporovane) verzie KDE a inych veci stlacenych na maximum.
                        • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 22.01.2008 | 13:02
                          Avatar Pali   Používateľ
                          no ja som skusal na live cd distribiciu nimblex, ale nedokazal som ju nainstalovat usb kluc. Vypisovalo, ze chce 120MB ale na klucik pisalo, ze ma kapacitu iba 107MB (neviem preco). Ak sa pozriem na particie pise, ze ma 129MB. Skusal som preformatovat, prerobit part. a pod. nic nepomohlo. stale pise tu istu hlasku. Chce aby bola kapacita usb min. 120MB a na mojom kluci je iba 107MB. Co s tym?
                          • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 22.01.2008 | 16:29
                            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                            Počítam, že chyba bude zasa v počítaní MB. 1 000 000 B = 1MB. Ale ak to počíta, že 1kB=1024B (Čo by malo byť správne označené kiB a nie kB, pretože kilo je 1000), tak by to potom mohlo byť. Vyšlo mi to že 128 000 000 B = 122,2MiB a ďalšie zníženie bude samotným fs (nejaké vyhradenýé bloky, ....)
                            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                            • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 22.01.2008 | 21:10
                              WlaSaTy   Návštevník
                              ta chyba je sposobena aj reziou FS kde samotna struktura suboroveho systemu zere nejake miesto.

                              takze s USB klucom 128Mb velmo ale velmo opatrne. To preto som radsej nespominal ten slax alebo vecsi kluc na ktory sme sa nepytali.
                              • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 23.01.2008 | 16:05
                                Avatar Pali   Používateľ
                                no a dalo by sa slax upravit na 100MB a potom ho nainstalovat na klucik, tak aby fungovalo zapisovanie dat a aj ukladanie suborov a nastaveni automaticky po vypnuti (alebo priebezne)?
                                • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 23.01.2008 | 23:01
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  ano, slax by sa mal zmestit aj do 100M. ukladanie suborov je mozne ale ukladanie nastaveni ide proti starej filozofii slaxu ktory pri starte prepise nastavenia standardnymi. bolo to tak aby si clovek omylom nedodrbal aspon uzivatelske nastavenia desktopu, skoncit s sedou obrazovkou a kurzorom v tvare krizika co moze byt pre niekoho tragediou i ked sa jedna o banalitu.
                                  • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 23.01.2008 | 23:22
                                    Avatar jan svantner Ubuntu 7.10  Používateľ
                                    na ulozenia nastaveni v slaxe axistuje modul, ktory pri kazdom vypnuti PC ulozi jeho nastavenia... :). len sa s tym treba pohrat. a to ze sa ti bude ukladat nastvavenie znamena dlasie miesto na disku.... :P co sa moze casom stat ako problem..
                                    root is GOD
                                    • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 24.01.2008 | 12:25
                                      Avatar Pali   Používateľ
                                      a akym sposobom sa da zmensit na 100MB?
                                      • Re: Kubuntu na 128MB usb kluc 25.01.2008 | 19:36
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        Bud pouzitim starsej verzie o ktoru nemas zaujem alebo vyhadzanim nepotrebnych balikov. Presnejsie povedane, vyhodenim viac ako polovice slaxu ktory ma v aktualnej verzii cca 210M a tym padom sa zmesti na mini cd (ktore startuje rychlejsie a je imidzovejsie) alebo na trosku vecsi (i ked v dnesnej dobe uz tiez takmer bezcenny) usb disk. Holt, v obchode som uz videl len 1Gb z cenou od ~ 230Sk s DPH. Skoda ze som nenasiel usb lizatko s citackou otlackov od inej firmy ako a-data na ktoru pocuvam nelichotive referencie u niekolko rokov. Inak by som sa prizivil na podobnom rieseni.