Greenie - volna diskusia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.01.2008 | 23:00
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Kedze sa tu vo velkom lockuju temy ( rad by som podotkol ze niektori by si mali precitat definiciu demokracie na wikipedii ), za co vam posielam velku pusu na zalud, otvorim volnu diskusiu o greenie. Ak mate chut vyjadrit sa, vyjadrite sa, ak nie, precitajte si to popripade sa zasmejte. Tak vyzyvam do debaty stana, --- a dalsich :)
Podla mna je greenie ofarbickovany smejd ale urcite si to jedneho dna najde cestu a dostane sa to slusnu uroven.
Cakam na reakcie

P.S. nehadzte sem reakcie typu : radsej sa vyjadrite na fore greenie.sk , tak ci tak , vzdy sa to preberalo tu tak ma teraz neserte
A nechcem pocut ani slovo o lockovani !
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Greenie - volna diskusia 21.01.2008 | 23:12
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      jo kamo pod radsi pod na pivo...alebo si zozen zenksu (ne umelu) a budes f pohode ;)
      uprimne, nema zmysel sa rozculovat nad niecim, co nikam nespeje. Radsej sa pohnime dalej, dle moznosti kazdy cestou svou...
    • Re: Greenie - volna diskusia 21.01.2008 | 23:17
      jaaa   Návštevník
      keby sa stano nevnucuje resp. nevtierka tak by urcite greenie malo lepsie meno
    • Re: Greenie - volna diskusia 21.01.2008 | 23:18
      Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
      Pekny vecer prajem,
      p. Dare_devil - verim Vam, ze ziadne obmedzovanie demokracie nie je na mieste. Demokracia je aj o niecom inom - vyzaduje vyssiu uroven sebadiscipliny a zodpovednosti - schopnosť jednať bez potreby nátlaku a represií. Nie je na mieste vyvolavat nevrazivost okolo distribucie Greenie. V podstate to nie je ani smejd - ako ste sam toto distro nazval - linux nie je smejd ale plnohodnotny OS. Alebo sa mylim ?...
      Prajem Vam vela zdaru v studiu.
    • Re: Greenie - volna diskusia 21.01.2008 | 23:19
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      ja myslim ze lepsie je mat stana za priatela ako nepriatela, sak keby to bol plateny microsoftak tak sme vsetci v pecku...

      ber to tak, kazdy web ma toho svojho. root ma bleka, abc je priliz nobl a nema nikoho (aj ked sadam to tam velmi pekne rozbieha), my mame stana
      • Re: Greenie - volna diskusia 21.01.2008 | 23:39
        marek   Návštevník
        Podla mna greenie je dobry projekt..Drzim palcee...
        A som ochotny sa hociako sa na nom podielat.Ci uz ako tester novych veciciek alebo uzivatel.
        S.H. Len tak dalej ...
      • Re: Greenie - volna diskusia 21.01.2008 | 23:40
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        jako myslis nieco ako hviezdu-suprstar? :D

        perly nakonec chlopy..LOL
        • Re: Greenie - volna diskusia 21.01.2008 | 23:52
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          nie, superstar nie... prosim prosim... superstar, tokio hotel, emo, nacisti a spol - taketo veci na slusne forum nepatra...
          • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 18:31
            tomash   Návštevník
            Neopovaz sa nadavat na emo :)
            • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 18:50
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              tieto veci ktore stano vymenoval by nemali patrit ani do spolocenskeho zivota a uz vobec nie do 21. storocia ( rasisti a nackovia ) + emo, ti by sa mali taktiez stratit :) aa ak ta to urazilo (Tomash) tak vo vlastnom zaujme nezacni plakat :)
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Greenie - volna diskusia 23.01.2008 | 14:57
                Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                Aj ked otazka o inom, ale suhlasim .-D
                ..ííímooo neplač..
                Close the Windows Open The Source
          • Re: Greenie - volna diskusia 01.03.2008 | 16:51
            Avatar fantofas Greenie 2.1 a OpenSUSE 10,3  Používateľ
            nic v zlom ale superstaqr tokio hotel, emo a nacisti nemusism ale nemusism ani punkacov.. v KE nic nerobia len vsade bordel
            Linux - Because life is too short for rebootS
    • Re: Greenie - volna diskusia 21.01.2008 | 23:50
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ufff... smejd... k tomu sa asi vyjadrovat nebudem. nie je to dokonale to je pravda, ale zas na druhu stranu...

      povodne som sa nechcel do tohoto kotulat ale ked teda si to prajes tak tu kusok som. Ano, je pravda ze kvalita sa chvali sama. Lenze ked to malokto pozna tak je to dost blbe... musim ale uznat, ze robit nejake reklamy tu je asi zbytocne. Trosku je to uz nasiaknute touto temou, myslim ze mi daju za pravdu priaznivci i odporcovia.

      chcelo by to viac info na inych strankach, ale kde? na pokec nechodim a spamovat tam... to by som sa hanbil pozriet do zrkadla...
      • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 00:17
        Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
        pozeram dobre na distrowatch ze greenie podporuje slovencinu, cestinu a ine stredoeuropske jazyky? ziaden inglish?
      • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 00:17
        Avatar david Debian Lenny  Používateľ
        "Lenze ked to malokto pozna...."

        Stano a ty si myslis ze ked sa niekto opyta vo fore ze potrebuje distro na nejake zelezo a ty tam furt tisnes Zelene, tak tym ludi namotivujes a otvoris im obzory aby to poznali????

        Nikdy som tvoje distro neskusal, nemam na to cas ani prostriedky ale ver tomu ze ani ho NEVYSKUSAM uz z principu ako je propagovane tvojou osobou.

        Robil si dobru vec s manualom, mozno aj to distro nie je celkom zly napad, ale tvoj princip jeho propagovania a zviditelnovania (hlavne na fore) je uz trochu prisilna kava.... Ver tomu ze ked ludia prejavia zaujem o Zelene tak si ho vyskusaju a mozno sa dockas aj ich uznania a vdaky z ich strany. Ale silou mocou tlacit nieco niekomu to ti sposobi presny opak.....
        dreamwalker
        • Re: Greenie - volna diskusia 26.02.2008 | 21:17
          votrelec   Návštevník
          nebudem chváliť ani haniť,.
          greenie ma oslovil, nie preto že ho propaguje (ako inak by som sa o ňom dozvedel) ale preto že keď som si ho skúsil, bol som prekvapený,
          ako odchovanec na XPčkach som bol skeptický ku akemukoľvek Linu, par som ich už mal ,a mám..
          práve pracujem a fungujem z GL,. ide my skoro všetko, a keď potrebujem niečo exe je tu wine. najväčšou výhodou GL je, že je v SK!!! hneď..
          je tam dosť predinštalované a predkonfigurované.
          ja ako aj kolega ktorému som GL dal bol prekvapený.
          kolega ITčkar si tiež spravil kopiu,
          zhrniem to.
          GL má možnosť ako projekt uspieť u začínajúcich alebo úplne BFU
          je v SK, facha video, DVD, net ,text , grafika etc.
          je ku tomu návod v SK
          je to win klikatko.

          nieje až také bombasticke, ale určite ho treba skúsiť, a zamyslieť sa,
          je to závisť? bez otestovania ho topiť? len preto že je zelené?
          tvrdiť o nom a o celom projekte že je to zbytočná námaha?
          nie každý vie ENG, nie každý pozná lin, nie všetci vieme to čo VI.

          len tak pre srandu a porovnanie som stiahol 7.10 ubuntu a pozrel rozdiely.
          ostal som pri GL.

          netvrdím že to je najsuprovejšie distro na svete, ale mne ako BFU a Lamu to dosť pomohlo.

          to že je zelene sa dá zmeniť, to že to je Tlačenka sa dá ignorovať.
          ale to že to je pre Bežného Frantu užívateľa asy najlepší Linux na začiatok ! to sa nedá ignorovať.
          možno za rok možno za mesiac ho dám preč ale ten prvotný pocit z GL my už nezoberie.

          len pre zaujimavosť.
          prešiel som si Redhead Mandrivu mandrake Debian U/K*buntu Slax Isolinux LinXP :-)) DSL smal Minix XP Wistu dos w98/5 všetko pracne skúšal laboroval, tak nehovorte že o tom neviem nič :-))

          to Stano.
          Držím palce, určite sú ludia kto ocení tvoju prácu,
          keď sa nájde len 100 ľudí čo to skúsi a len 10pri tom ostane, je to pre linux ako taký krok vpred, a že GL tomu pomôže by ste mali skôr oceniť,

          pre všetkých zúčastnených vo fóre,
          prajem veľa zdaru, nech ten čo je bez viny si dá pivo, a zoberie aj nám.
          • Re: Greenie - volna diskusia 26.02.2008 | 23:19
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            Dakujem za drzanie palcov. Teda rad by som na to nieco povedal, ale akosi nie som schopny zatvorit usta :)

            Chvala potesi, dobra kritika posuva v pred... a ja mam co robit :) teda ak chcem uz 1. marca zverejnit greenie 2.1 :)
            • Re: Greenie - volna diskusia 01.03.2008 | 13:58
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
              1. marca je tu - tak kde je 2.1?
      • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 09:30
        Avatar blackman Ubuntu, Arch, FreeBSD  Používateľ
        Stano skusal som vela distier, ale musim povedat ze od Greenie si ma odhovoril ty sam(po precitani zopar prispevkov tu na fore). Som presvedceny o tom ze robis zasluznu pracu a ze si Greenie najde svoju pouzivatelsku zakladnu ale skus este vylepsit marketing. V prvom rade by som zacal uvazovat o odstraneni toho tagu s linkom "Ubuntu je tak fajn systém, že som ho musel ešte vylepšiť. Tak vznikol Greenie Linux."
    • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 00:14
      ---   Návštevník
      plny suhlas s povodnym prispevkom ,je to hracka na par chvil ,ako prislo tak aj odide, takychto zarucenych projektov tu uz bolo a dotiahli to na smetisko dejin. Podobny osud predpovedam tomuto zelenemu ubuntu. Chcel si vyjadrenie , tak je tu.
      Vyhody su nulove, na tych par ovladacov co su tam nema zmysel tahat cele distro. Nie nadarmo je zakladom vsetkeho ubuntu (no dobre na zaciatku bol debian) a sila tohoto distra , co sa tyka penazi a hlavne vyvojarskeho zazemia nema obdoby. Naproti tomu zmenit temu a vydavat to za nove distro to chce odvahu a fakt nezvladnutu sebakritiku.
      Staci sa pozriet na odnoze ubuntu (v pravom slova zmysle) kde sa nachadzaju a je jasne ze to uz nie je vacsinova zalezitost. Napr. o kubuntu sa vie ze je (udajne , nepouzivam) nedotiahnute oproti ubuntu. Keby bola zarucena podpora do skol ,uradov a podobnych verejnych institucii pre nieco specificke slovenske (uctovnictvo, pripadne nieco ine co je tazke prevzat) a pripadne este uzko specializovane pre rozne formy pouzitia , nepoviem.
      Ale na malom trhu akym je SK , snaha vyclenovat sa z hlavneho prudu je strata casu. Sme zavisli a budeme este dlho na cezhranicne projekty ,ktore sa implementuju kdekolvek ak je zapotreby linux, ani dovera v nejaku partu nadsencov neposobi lakavo na SK management a nedava sancu prerazit na poli tvrdeho biznisu. Model je jasne stanoveny, kto zaruci komercnu podporu vyhrava . A v tomto je to fakt dielo nadsencov a len ako zabavka ,ktora ked sa nepresadzuje tvrdohlavo a nasilne za kazdu cenu moze ako produkt "strpenia" existovat.
      • Re: Greenie - volna diskusia 21.02.2008 | 12:51
        matt   Návštevník
        hrackou je vsetko pri svojom vzniku. ak sa projektu nepomoze, skonci. budeme zavislymi, lebo nic nekoname. plati to vo viacerych oblastiach zivota, keby nebolo nadsencov, nebolo by to i ono. apropo ubuntu, keby nebol debian, nie je ubuntu... :) inak sa da s tebou suhlasit, bez podpory a hlavne zaujmu, odsudene do zabudnutia
    • demokracia 22.01.2008 | 00:43
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      No myslím, že uzamykanie diskusii na tomto fóre je celkom rozumné. Tu totiž neplatí demokracia ale diktatúra. Čo poviem ja to bude. Zatiaľ je to žiaľ iba na fóre, ale až raz sa stanem diktátorom tak tu vážne demokracia nebude a to garantujem. Zato budú všetci šťastní pretože nebudu musieť používať nič od microsoftu (presnejšie povedané nebudú môcť ;) ).

      No ale poďme k tomu o čom vlastne táto téma je. Myslím, že som to už niekde písal, že nemám moc rád distribúcie odvodené z inej distribúcie pričom neprinášajú zásadné zmeny. Neviem prečo sa u ubuntu stalo zvykom robiť niekoľko distribúcii (kubuntu, xubuntu, edubuntu) namiest toho aby sa dalo počas inštalácie vybrať čo sa má nainštalovať. Alebo by bolo jedno ubuntu a dali by sa stiahnuť CD typu KDE-edition, GNOME-edition a podobne. Teda tak je to (podľa mňa) u normálnych distribúcii.

    • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 01:33
      Avatar SonnY   Používateľ
      Z pohladu windowsaka(bohuzial) musim povedat, ze ma dalsia distribucia len odradza od linuxu. Uz teraz je v tom NEHORAZNY!!!! bordel. Keby sa radsej takyto nadsenci venovali vylepseniu Ubuntu(bez diskusie je to NAJlepsia distribucia na "trhu"), tak by bol mozno "ten" Linux rozsirenejsi nez je .
    • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 04:10
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Pred chvíľou som dočítal diskusie spred posledných hodín na tomto portáli a došiel som k záveru, že jednoducho niekto si tu na fóre nepadol do oka. To či eMDi uzamkne tému alebo nie je len jeho vec, musel si to niečim zaslúžiť, že má tú "právomoc". Aj keď som chlapa videl len v Mojsejovcoch a sem-tam kecneme, je to podľa všetkého fajn chlapík.

      A poďme k téme: Tiež som sa pochytil párkrát so Stanom, ale už ma to prešlo. Jednoducho je to náš Stano, je zbytočné to riešiť. Keby nebol taký tvrdohlavý ako je čím škodí vlastnému distru a dá sa dohromady s pár programátormi, ktorí mu vyšperkujú distro s GUI utilitami, myslím že o niekoľko mesiacov by sme boli na Stana hrdí.

      Čo sa týka autora dotazu, nie je na mieste sa hádať za to, že niekto používa Gentoo a niekto napríklad (prepáč Stano) upravené Ubuntu, že je menejcenný. Ja sám som nikdy Gentoo nepoužíval, nemám na to book a čas, kým by som skompiloval posledný soft prvý by bol starý. Som teraz chudák že nepoužívam Gentoo ale len openSUSE a Debian? Prosím zamyslite sa nad blbými hádkami ktoré nesmerujú nikam. Fakt to chce vyraziť na pivo a baliť ženské. S pozdravom,,,
    • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 04:15
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      A ešte jedna vec, za ktorú som sa pred pár rokmi neraz pochytil s Linuxákmi na ABCLinuxu: Treba pomáhať začiatočníkom a nie sa medzi sebou hádať ako malé deti o vedierko na pieskovisku!
      • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 08:14
        Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
        plne súhlasím
        • Re: Greenie - volna diskusia 26.02.2008 | 21:23
          votrelec   Návštevník
          tieš sa pridám
          • Re: Greenie - volna diskusia 26.02.2008 | 21:59
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            je to moje kredo, tiez sa pridavam. Pomahat treba, nie odkazovat na google. Aj vygoogleny link kolkokrat pomoze, pretoze BFU nevie ani AKO hladat cez google!
            • Re: Greenie - volna diskusia 01.03.2008 | 17:07
              Avatar fantofas Greenie 2.1 a OpenSUSE 10,3  Používateľ
              no to som rad ze treba pomohat.. no mne nikto uz dlho neodpisal cize ani nepomohol :( CLICK
              Linux - Because life is too short for rebootS
              • Re: Greenie - volna diskusia 01.03.2008 | 20:29
                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                check it
      • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 08:54
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        Tiež súhlasím. To, že niekto navrhne niekomu nejaké distro na používanie tu nikoho neirituje, ale ak Stano ponúkne to svoje hneď sa tu do neho navážate. Skúsme si radšej viac pomáhať, aby bol Linux rozšírenejší ako Mrkvosoft.
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
      • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 08:55
        Avatar chivas Ubuntu 9.04 64 bit  Používateľ
        Greenie je prva distribucia ktoru mam naistalovanu viac ako 2 tyzdne (cca 3. mesiac). Od tej aktualne naistalovanej ma stale odradzala nefunkcnost niektorej aplikacie, hardwaru alebo inej vecicky. Nasledoval download dalsej distribucie a tak to pokracovalo az do prichodu Greenie. Som fakt vdacny Stanovi nakolko pouzivam jeho distribuciu od verzie 2.0 a odvtedy "nepoznam" dual boot. Urcite to nie je "najkrajsia", najrychlejsia ....., distribucia ale z mojho pohladu "najfunkcnejsia". Stano si robi reklamu? Nie. Stano robi reklamu Linuxu. Vytvoril distribuciu pre masy. Tato distribucia moze reprezentovat Linux v nasich koncinach medzi beznymi uzivatelmi.
    • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 10:14
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      hm a niekto zaklada zbytocne offtopic temy, co keby si to laskavo presnul na greenie.sk. poslednom case sa tu objavuju temy o nicom.
    • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 10:20
      Avatar chatpall   Používateľ
      Pridam aj ja jednu zbytocnu reakciu. Bud ma stano viacero spolupracovnikov a takto propaguje svoje Zelenebuntu a snazi sa ziskat nejaku statnu zakazku, alebo ho chce niekto znicit :)

      Vies my sme ta zla linuxova komunita, ktora neuznava Zelenebuntu.

      Ja by som bol za uzamknutie temy.
      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 11:59
        Avatar chivas Ubuntu 9.04 64 bit  Používateľ
        K mojej praci staci 1 distribucia, ty pouzivas 3 (+ 100% windows). Aky to ma zmysel? Sadnes za PC.... na stene mas casovy harmonogram: od 8:00-10:00 Ubuntu, 10:00-15:00 Slax ..... atd. Preco ti vadi ten Greenie? My sme naopak ta zla linuxova komunita ktora neuznava DSL, SLax....
        • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 12:12
          Avatar chatpall   Používateľ
          chivas regal je velmi kvalitny alkohol... skoda ze v pismenkach sa neda postrehnut ton s menom ironia?

          kludne mozem rozbehnut flame a ty sa urcite chytis. lenze to obycajne nemam vo zvyku a ani charakter. Nerozumiem ako myslis ze preco pouzivam 3 distribucie? Ano zober si to tak ze pouzivam aj windows. Ubuntu domaci pocitac, DSL pouzivam na testovanie pocitacov a sieti a Slax prerabam na vhodnu distribuciu pre vlastnu pracu, co mi poskytuje jeho modularnost a schopnost sa vopchat na USB. A MS Windows XP pouzivam u mojeho zamestanavatela. Staci takato odpoved?
          NERUSTE TENTO UCET!!!
          • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 12:36
            Avatar chivas Ubuntu 9.04 64 bit  Používateľ
            Staci. Dakujem :) Len nechapem preco sa stale natahujeme, ze kto aku distribuciu pouziva. V konecnom dosledku pouzivame vsetci Linux. Konecne sa nasiel niekto kto sa snazi nieco spravit. Jeho distribucia je postavena na zaklade poziadaviek uzivatelov a prave preto by sme ho nemali urazat ale prave naopak... Je pravda, ze jeho distro pouzivaju vacsinou ludia co prechadzaju z Windowsu ale berme to ako 1. krok, ved to je prave ciel... aby nas bolo co najviac. To je vsetko..... skoncil som.
    • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 12:59
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Neviem, za prvé mi vadí, prečo je táto téma pridaná do časti Aplikácie a Desktop a nie trochu nižšie kam patrí.. Zbytočne to tu ruší. Za druhé ťažko nazývať Ubuntu Greenie ako distribúciu. Pretože podľa mňa je distribúcia balíček Operačného systému, s možnosťou rozšírenia o doplnkové produkty, aplikácie. Viď OpenSuSE, Mandriva, Slackware, Debian, Fedora, Gentoo. Toto su distribúcie, ktoré sa líšia spôsobom inštalácie, spôsobom prezentácie, správou balíčkov...Nie Ubuntu Greenie. To je len poslovenčené Live CD bez vlastného repozitára, bez vlastnej správy balíčkov, bez...
      Je to len Ubuntu Live, ktoré je poslovenčené trochu viac, má zelené témy a nejaký balíček navyše, menej...

      Greenie NIKDY pre mna nebude distro, pretože nič z toho Stano nenaprogramoval, nič nevytvoril, nemá vlastný repo. Je to len akýsi obraz jeho disku, jeho plochy a jeho žiadosťi. Je to to, čo máte aj vy v PC, presne nastavené ako chcete vy a vypálené na médium. A takých aj s vlastnym obrázkom na splashi a boote mam ja niekoľko. Hoc. môžme ich dať na net a poradte ake názvy im dáme? :-D :-D :-D Ale tej poslednej vety sa prosím nechytať...:-D

      Niet nad správou MS Windows. Má verzie 95, 98, milenium, XP, Vista. A to obdivujem. Je to jedna "distribucia" od jednej firmy. Bez zbytočných miešaníc. To je na tom pekné. Zbytočne tu máme milion Live, a "distier". Radšej na jednu ruku a kvalitné.
      Close the Windows Open The Source
      • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 14:34
        Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
        No podla mna je Greenie dost v pohode jasne je to Ubuntu ale to je jedno ... ide tu o to ze po nainstalovani tohoto distra som nemal ziaden problem ... proste som ho nahodil a mohol som robit cokolvek bez rucnej instalacie a editovani asi milion suborov... Ked si predstavim instalaciu posledneho ubuntu : 1. nainstalovanie zopar problemov z casom parkrat to nechcelo ist nikto nevie preco .... 2. spustenie nainstalovanie ovladacov spustenie aktualizacii spojazdnenie xorg nastavenie X11 no ma islo roztrhnut hlavne ked mam ATI kartu ... 3. nainstalovanie vsetkych programov ktore ku svojej praci potrebujem no mozem vam povedat ze pol dna je asi aj malo na to aby som spojazdnil jeden desktop.... To bola ta vec co ma prekvapila na Greene... nahodil som ho a vsetko tam bolo pozrel som programy ake su v nom nahodene a bolo tam vsetko co som potreboval... filmy hry hudba programovanie vsetko bezi ... proste je to podla mna viac user friendly ako iny Linux proste ked by som napisal mojej mame na papier 5 veci co ma spravit aby to nainstalovala tak to asi dokaze aj ona a moze s tym v pohode pracovat ... kdezto u Ubuntu sa to neda povedat by som jej musel dat asi za zosit prikazov aby si pekne cez prikazovy riadok nahodila vsetky veci ... toto (distro) odporucam vela ludom ktory zacinaju s linuxom aspon ich neprejde chut s tym ze si nainstaluju linux na ktorom nic nejde a v 80% pripadoch to tyto ludia aj odinstaluju a nahodia si znova Windows s tym ze linux uz nikdy v zivote.

        Stano spravil prve "Distro" alebo lepsie povedane odladil stare zname distro tak ze je urcene pre uplnych zaciatocnikov co doteraz ziadne nebolo. Konecne spravil nieco take ze nemusis byt Guru v prikazovom riadku aby si si ho nainstaloval a spojazdnil na kompiku.

        Je demokracia a mozeme sa vyjadrovat ako chceme takze toto je moj nazor. Kexo.
        • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 16:11
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          Len dodám, že máš v pravdu v niektorých veciach, a hlavne userfriendly názoroch..ale to je zase diskusia o inom. Kvalitné Distra nemôžu alebo nemajú default podporu podaktorých plus súčastí v Linuxe samozrejme kvôli nejakým zasrkakaným zákonom, a právam. Takže Stano tým že porušuje určité pravidlá, pomáha používatelovi, ale tým na úkor podrazil kolená iným distribúciam. To čisto o podpore multimédií...
          Close the Windows Open The Source
          • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 16:19
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            tak kusok nesuhlasim. existuju distribucie, ktore maju okamzite kodeky atd, skratka nie uplne open source softver. a zas tie, ktore ho nemaju, ho nezakazuju.

            to, ze mam kodeky, znamena, ze v niektorych krajinach nie je licencne mozne pouzivat greenie. tak ako Mandriva, Mint atd aj toto ma svoju uplne free verziu zvanu Galadriel.

            je vzdy rozhodnutie, co pridat a co nepridat. Tu je (podla mna) zoznam dovodov, preco take Ubuntu nema non free softver:
            1) snazia sa vytvorit uplne slobodny system
            2) nekladlo by na nich moc dobre svetlo robit free verziu a uplne total free. take tiez existuju, napriklad gnewsense
            3) ak ma byt pre cely svet, musi nedrazdit zakony vsade na svete
            4) CD je plne. pridat non free obsah by znamenalo vyhodenie napriklad dokumentacie. a ta je velmi dolezita v distribucii pre uplnych zaciatocnikov.

            spytam sa kusocek mimo. Podkopava PCLinuxOS kolena Mandrive?
            • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 16:40
              Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
              Síce sa pýtaš na PC LinuxOS...a porovnávať Mandrivu..ale neviem či niekde bolo spomenuté že Greenie používa vlastný repoz :_D //inak áno, podkopáva.-.//

              System ktorý si používatel nahodí a aktualizuje, aktualizuje z repo poskytujuce Ubuntu. Je to Ubuntu, Žiadne nové distro ._D

              To či je to dobré pre používatela, teda Greenie, je mi jedno. Ma to byť diskusia o názore na Greenie. A názor je že greenie NIEJE Distribúcia, tobôž slovenská. Je to obraz tvojho disku, tvojho nainštalovaného systému. IBA upravená plocha, par programov. Nič, čo mi robí extra problém doma.
              Close the Windows Open The Source
              • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 16:48
                ---   Návštevník
                sa divim L. Bodnarovi ,ze to zaradil na distrowatch.
        • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 16:13
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          s tvojim nazorom suhlasim a velmi pekne dakujem za podrzanie :)

          ale ku titulu "dobreho odladeneho a oblubeneho distra" treba este vela makat... a hlavne naucit sa este zopar veci...
    • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 14:20
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ufff vela prispevkov. normalne som zvedavy ako som to mohol vsetko precitat. ked sa Vam chce hadat, nech sa paci. ked ma tu chce niekto znicit ako som sa tiez docital, kazdeho pravo :)

      takze kto chce nech sa tu hada, ja idem znovu makat :)
      • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 15:47
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Len makaj, možno si nahodím tvoje distro aj ja keď bude vymakanejšie. Mám to v pláne do 5 rokov ;-)
        • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 16:09
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ak mi posles nejaky zoznam chybiciek a este nakotulas par napadov tak sa hodi na tvoj PC uz skor :)
          • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 16:32
            klayman   Návštevník
            Moj skromny nazor je, ze zelenebuntu je stale len ubuntu a nic viac. Rozumnejsie by bolo zlepsovat povodne ubuntu, nez menit farby, ikonky a ine capiny. Pride mi to ako, ze kto ma v zadku dieru a pride na to ako zmenit vzhlad, tak to pomeni a hura vidal som vlastne distro. Podla mna by sa nemalo robit tolko roznych distribucii a ich forkov, ale malo by sa robit na tyh najvacsich a najperspektivnejsich, a nie milion forkov plnych chyb a nezlepsujucich kvalitu Linuxu. Tot moj nazor.
            • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 16:47
              ---   Návštevník
              to je pravda , neda sa cakat ze zelene ubuntu bude zabezpecovat nejaku podporu ,vzdy je to len na vyvojaroch ubuntu.
            • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 16:53
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              a vies o tom, ze keby som navrhoval ja alebo ty nieco do Ubuntu, je len mala sanca ze to tam pridaju?

              napriklad chcel som tam pridat leafpad. okamzita odpoved: uz je gedit, leafpad na instalacne medium nepojde.

              ale len co si vytvoris vlastne medium, zrazu tam moze bez problemov byt.

              je len velmi smutne, ze kym upravovane media su bezne v Rumunsku, Spanielsku atd, ked to robi niekto u nas tak uz niekto hlasi ze je to zbytocne, zle atd atd atd...
              • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 16:59
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                ale no, mozes ho pridat do universe repozitara. ale ten balik musis vytvorit sam, musi prejst nejakymi kriteriami. takze to ubuntu moze prispievat kazdy. nemusi byt hned novy fork distribucie. keby si na tie temy vytvoril nejaky deb balik a dal do ich repozitara, bol by pokoj.
                • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 17:08
                  ---   Návštevník
                  stale je to o tom istom ,nerobit premalovane ubuntu ,ale par balikov na CD ,ktore si predpokladam stiahne ovela viac ludi ako robit nieco co je uz hen u susedov hotove ,len treba par veci dotahat. No ale kto chce kam ...
                  V dnesnej dobe rychleho internetu by stahovanie CD-cka nebol ziadny problem ,Chcem to vyskusat tak doinstalujem greenie-desktop , nepozdava sa mi to tak to odinstalujem a mam stare dobre *buntu.
              • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 17:27
                Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                No...tak to si môžme každý vypáliť svoje obrazy na medium, vytvoriť inštalačné kroky a skripty, a ponúkať iným na inštaláciu pod nami zvolenými názvami. A potom keď ich bude mať každý zbohom Debian...načo veď máme buntá, greenie, devily<<to odnes moj nazov na 2!!!! slovenske distro!!! Od zajtra vychádza prvá verzia 1.0 ....:-D

                Je mi veľmi lúto, vydanie Devilynux :-D Copyright smile svk 1.0 sa odkladá pre nedostatok ftp priestoru...:-D
                Close the Windows Open The Source
    • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 17:19
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      Takze uz som zase pri zivote - asi ste ma dlho nevideli.

      Mno moj nazor je asi takyto:

      Keby rozmyslala komunita tak, ako rozmysla tu vacsina mozno by nebol ani linux, a ak by bol, tak naco je viac distribucii, ked staci jedna. Ked Linus upravil do formy linuxu tiez podla mna necakal slavu a peniaze, len si to upravil podla seba a uvolnil to medzi buducu komunitu. Slackware vyvija tiez jeden clovek a distribucia je popularna. Greenie nechcem teraz prirovnavat k Slackware, ale pointa je priblizne rovnaka. Nebola by napr. ani slovensky jazyk (ani ine, ked je anglictina "svetovy") do grafickych prostredi, ved slovencina sa pouziva na malom uzemi a komunita v SK je tiez relativne mala. Ludia, ved sa spamatajte. Stano a spol. to podla mna nerobia preto, aby boli slavni, ale robia to preto, ze sa chcu nieco naucit a tym aj urobia nieco pre komunitu. To, ze niekomu sa tato distribucia nepaci neznamena, ze ju uplne odcudzi za smejd - niekomu moze sadnut - tym co nevedia anglicky, ti, co su starsi a maju s technikou mierne problemy - maju slovenske forum - maju slovensky OS od zaciatku - len pre tu distribuciu a nemusia platit nic inym, co zdieraju.

      Stano ty si tiez by som povedal makky. Uz to tu dlhsiu dobu sledujem a ty sa len tisko stiahnes a nic nepovies. Takato komunita nie je v pravom slova zmysle komunita (ma drzat spolu) - nie free - nie open source - a aj neberu GPL tak, ako by mali linuxaci brat (podla mna). Zaciatky su tazke a ak cakaju, ze hned na druhy den prides s novou distribuciou, ktora bude mat 70% kodu z dielne greenie, tak to je pekna "blbost". Niekde sa zacat musi a Ubuntu vidim ako dobry bod pre odpich.

      koniec slohu a aplaus neocakavam.
      • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 17:33
        Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
        hmm odkiaľ vieš či "neberem" GPL tak ako by mali linuxaci brať? tod otázka z citácie..

        A nemusíš mi dávať príklady, že určite používam a určite prehrávam mp3, a hrám nelegálne hry a mam nelegálny software, keďže sam vieš že moc ich pod Linuxom nieje ošetrených inak ako pod GPL. Ako raz povedal nemenovaný asi najskúsenejší Linuxový používateľ, na DVD mam DVD player, na mp3 ktoré mam zakúpené mam mp3prehrávač, a blabla...áno je to tak :-D
        Close the Windows Open The Source
      • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 18:09
        Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
        Nevadi ze neocakavas ale plne s tebou suhlasim. O to ide slovenske disto nemame ale Greenie sa snazi byt aspon trochu slovenske je uplne jedno ake repozitare pouziva lebo aj tak vecsina uzivatelov nevie ani co to je prikazovy riadok ... proste to ani nikdy nechcu a nepotrebuju vediet lebo su taky ludia ktory to vedia a zivia sa tym ... keby kazda uradnicka vedela ovladat prikazovy riadok tak nikdy nebude treba ziadneho spravcu siete a neviem ece koho... na kazdom CD je nakreslena skupina ludi pre ktoru je linux urceny ale zatial to ani raz nesplnil linux si daju len ty co maju chut sa ucit a sparat sa v nom a namahat hlavicky preco nieco nejde ... ale tadialto cesta nevedie ... Ludi co poznam vedia robit vo worde ist na internet a su na ICQ a ked si nainstaluju linux tak im nic nejde a teraz si predstav ze mu poviem chod si pohladat nieco na net na anglickych strankach alebo niekde po forach sa spytaj "MOZNO" ti poradia. Tak sa na mna kukne zhodi linux a nainstaluje win ... o to ide je ze pre slovensko je podla mna Greenie v pohode ked bude mat pekny vzhlad a pojde tam vecina programov ktore sa pouzivaju v nasich koncinach tak to ma buducnost ... a zatial to Greenie splna je ciste slovenske nieje s tym problem obsahuje jazyky pre strednu europu vsetky programi ktore potrebuje zakladny uzivatel a to mu staci ... ubuntu to nemalo ... a hlavne to ze sa da bezproblemov pouzit aj tam kde nieje internet ... a v tomoto poraza ubuntu na celej ciare lebo ubuntu potrebuje hnet internet aby sa stal slovenskym a aby tam nahodil nejake programy a aktualizacie. Greenie sa snazi byt slovenskym distrom alebo aspon slovenskym klonom ubuntu tak neviem preco ho vsedci tak odcudzujete. Radsej by ste mu mali pomoct s tym ze mu poradite co tam nieje a co by ste chceli zmenit alebo mate moznost vyuzit svoje napady myslim ze Stano bude mat len radost ak mu niekto povie toto radsej prerob takto je to tak lepsie ... mate tu moznost vytvorit a pridat ruku k dielu slovenskeho Linuxu risuje sa vam tu moznost ze aj vase programy ktore mozno mate len doma vytvorene sa mozu objavit aj v novom vidani mozete ich zdokonalovat a ukazati inym ... ale vy nie ... tak to tu aj vyzera potom. ach koniec slohovym pracam na dneska ale aspon som povedal to co som chcel...
        • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 18:15
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          takze greenie dakuje vyvojarom ubuntu a slovenskym prekladatelom. keby aj za mna robil niekto moju robotu, bol by som happy.
          • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 18:51
            hele vole   Návštevník
            Ludia chcel by som prispiet ale radsej nepysem tu svoj nick.. Ste vsetci trhnuty... !!!!! a to fakt podla mna by bol odobre dat na viditelne miesto hyperlinku "Pravidla Fora".. alebo moj nazor je ten ze najlepsie by bolo aby forum mohol zalozit len prihlaseny clen a ostatny mozu len prispievat.. a este jednu ten kto zalozi diskusiu aby mal pravo ju locknut... teda ak zalozi flame alebo sa diskusia nevyvija spravnym smerom moze dostat spravu od adminov aby lockol diskusiu a ak tak neuroby tak sa mu zrusi konto.. tot vse. domluvil jsem.. inac Stano je zaujimavy clovek. vsetci sme jedinecny.. a Greenie nemam nainstalovane koli tomu ze nemam rad nejako Ubuntu nie koli nemu..
            inac dorba praca - myslim greenie.
            • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 18:57
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              s pravidlami utekaj co najdalej :)
            • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 18:58
              ---   Návštevník
              chces robit cenzuru? Nieco mi to pripomina.
              Ked sa ti nepaci diskusia ,tak to necitaj ,neprispievaj, urcite mas na vyber.
              • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 19:10
                hele vole   Návštevník
                s pravidlami utekaj co najdalej? to co za somarinu?
                chces povedat ze tyto ludia co riadia toto forum nemaju nepisane pravidla? dobre napisem clanok o tom ako som presiel z Linuxu na Windows a ake to ma vyhody... do 1hodiny ma vymazu s fora? ZE ???? ak by boli pravidla tak by to bolo cierne na bielom... a necudoval by som sa potom ze preco ta moja sprava tu nieje a nemyslel by om si ze ufonci kradnu spravy pre sme.sk
                • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 19:18
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  ziadna somarina to neni
            • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 19:31
              Avatar nardew debian  Používateľ
              neboj, nemusis sem davat svoj nick, podla tvojho pravopisu vie kazdy z tunajsich o koho ide..
          • Re: Greenie - volna diskusia 22.01.2008 | 20:03
            <<<>>>   Návštevník
            ale co mate proti greeny nech si kazdy robi po svojom. ak by ste boli sakciovany alebo nejako postihnuty kvoli greeny potom sa stazujte ale inak nemate pravo sa vyjadrovat na tu temu ked nieste pouzivatelmi greeny
            ja nechapem preco sa vadite skriepite hadate a zo stana si robite prdel ? ked je vam to smiesne tak sa zasmejte v duchu ale nie ze prijdete na linuxOS.sk a idete pisat nieco v style ha ha ha atd...
            a mozno raz greeny bude mat vlastne repro vlastne baliky a vlastnu komunitu ako to mozete cakat od stana ze spravi vsetko este ked ani nema vedomosti ani skilly na to ked sa vam nepaci tak bude ticho ... to ze si nejaky chlapec robi trosku vylepsene ubuntu aby uz bolo trosku lepsie po nainstalovani ako to povodne (co sa tyka vyberom programov, a grafiky) tak ho nechajte
            chcem vas vidiet a vase reci ... v praxi ty skus spravit vlastne distro s vlastnymi repro vlasnou strukturov a nevychadzaj z nicoho som zvedavy co by si spravil a za kolko by si spravil
            MOzno som stanou kamos tak trochu ale nepisem to kvoli tomu toto je moj nazor.
            lenze je perfektne ako tu namiesto povzbudzovania pindaju ohovaraju a este podaktory osocuju...
            ved kde sme to ?
    • Re: Greenie - volna diskusia 23.01.2008 | 09:44
      Avatar chatpall   Používateľ
      Ja som na to prisiel dnes vecer, sa mi snivalo, pretoze sme s kamosom stiahli sedmicku borovicky a tazko sa mi stavalo do roboty, ozaj snivalo sa mi ze Stano je EMO.

      Btw. tato diskusia sa zvrhava do pozicie zaberania systemovych prostriedkov portalu linuxos.sk, preto som rad ze mozem prispiet
      NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: Greenie - volna diskusia 23.01.2008 | 11:42
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      rozmyslal som ze co mi na tom greenie vadi a zistil som ze mi vadi prave kvoli tomu ze je zmenene oproti ubuntu.

      ked sa na fore nejaky greenie user spyta nejaku otazku tak mu nemusime vediet poradit prave kvoli tomu ze nevieme *co presne* je v greenie zmenene oproti ubuntu

      stano tym ztazuje pouzivatelom najdenie pomoci

      a este to aj propaguje

      keby bolo greenie len ubuntu s pridanou lokalizaciou a balikmi, nevadilo by mi a dokonca by som ho aj odporucal. vdaka zmenenej grafike, ponukam prinasa do linuxovej komunity len chaos
      • Re: Greenie - volna diskusia 23.01.2008 | 11:47
        Avatar m4rtin.m   Používateľ
        jaj a este jedna vec

        nedoveroval by som greenie pretoze aj stano je len clovek a mohol spravit preklep atd

        proste ubuntu a vlastne vsetky zname distra maju komunitu, su testovane,...
        • Re: Greenie - volna diskusia 23.01.2008 | 19:55
          skywaker   Návštevník
          jedno zmenene distro ktore ma komunitu. je CENTOS !!! dnes som si ho nahodil a som stastny. netreba mi ani Ubuntu ani ostatne odvodeniny od neho... ubuntu free!!!!
          • Re: Greenie - volna diskusia 24.01.2008 | 03:07
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Čo som čítal tak CentOS vsádza najmä na stabilitu, tiež rozmýšľam že ho vyskúšam.
            • Re: Greenie - volna diskusia 24.01.2008 | 15:31
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
              hmmm... to ja radsej fedoru.. oficialne je menej "stable", ale nie je problem pre nu zohnat cokolvek. balickov pre RHEL (a odvodene distra - centos, whitebox, ...) je menej v externych repozitaroch, ako pre fedoru.
              • Re: Greenie - volna diskusia 24.01.2008 | 16:16
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                pokial ma hlava neklame tak tiez Mandriva je zalozena na Redhate. Len spolupracuje s nim samozrejme menej ako Fedora...
                • Re: Greenie - volna diskusia 24.01.2008 | 16:30
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  mandrake vychadzal z rh, ale uz je asi trochu inde. no kedze fedora je otvoreny projekt, ktory je len podporovany rh, kdezto mandriva nespolupracuje urcite s RH na vyvoji mandrivy.
              • Re: Greenie - volna diskusia 24.01.2008 | 19:36
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                Pravdupovediac Fedora ma nikdy nelákala. Ale jeden nikdy nevie kde skončí ;-)
                • Re: Greenie - volna diskusia 24.01.2008 | 19:43
                  Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                  pred troma rokmi nelakala ani mna, ale od verzie 4 na nu nedam dopustit.teraz staci len jedno CD a mozete vyskusat.
                  • Re: Greenie - volna diskusia 25.01.2008 | 10:53
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    a co povies na vetvu mint linuxu postavenu na fedore?
                    • Re: Greenie - volna diskusia 26.01.2008 | 13:16
                      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                      mint na fedore? link?
                      • Re: Greenie - volna diskusia 26.01.2008 | 13:23
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        http://linuxmint.com/download.html

                        mint je ubuntu based, ale teraz skusa tiez verzie zalozene na debiane (je tam alfa) a na fedore (alfa este zatial nie je)
                        • Re: Greenie - volna diskusia 26.01.2008 | 14:16
                          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                          No Stanooo ty sa nezdas!!! The Linux Mint Blog Pokial by take cosi vydali stalo by to zato aspon vyskusat. Inac ma napadlo ci by si radsej nechcel miesto Greenieho pomoct Mintu na CZ-SK lokalizacii. Ked sa tak nadtym zamyslim tak Greenie je cosi podobne ako Mint, ci sa mylim?
                          • Re: Greenie - volna diskusia 26.01.2008 | 18:03
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            ano aj nie. Greenie vznikol preto, lebo nie je celkom mozne pridat moje napady do vazeneho distra.

                            Ver ci never, rozhodol o tom Midnight Commander :)

                            Ak mam nejako kratkymi slovami opisat Mint: Distribucia velmi vhodna pre domace pouzitie/laptop, so sviezimi myslienkami a dobrou popularitou.

                            Takze bude trvat nejaky ten piatok, kym Minta predbehnem :)
                            • Re: Greenie - volna diskusia 26.01.2008 | 18:05
                              Avatar borg Fedora  Administrátor
                              apt-get install mc ???
                              • Re: Greenie - volna diskusia 27.01.2008 | 11:50
                                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                jj viem ze je to komplikovane :) ale mal som diskusiu s Clemom ze ci by sa to nehodilo do CD media ked je tam dakych 20MB volnych... odpoved ze ani nahodou...
                                • Re: Greenie - volna diskusia 27.01.2008 | 11:55
                                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                                  podla mna na tom prikaze neni nic komplikovane. nie kazdy chce mc hned po instlacii. bfu aj tak bude robit len s klikatkami.
                • Re: Greenie - volna diskusia 25.01.2008 | 00:25
                  Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                  Mna praveze nikdy nelakal debian a prichodom ubuntu sa moj vztah k tejto vetve linuxu este zvlacnil.
    • Re: Greenie - volna diskusia 23.01.2008 | 22:19
      Martin   Návštevník
      Ja som síce verný Mandrive, nemám dôvod meniť, ale Stanovi fandím, má moje sympatie. Aj keby sa jeho Greenie nejako nerozšírilo, aspoň sa chlapec snaží a niečo sa pritom naučí.
      • Re: Greenie - volna diskusia 26.01.2008 | 04:59
        Avatar spaceo Linux  Používateľ
        jasneee,, nechajte stana zit, ved nerobi nic zle,, len si trocha ujizdi :-) svojou podstatou ho obdivujem,, urobil veci , ktore urobil a je jedno ako ...

        stano, rispekt len tak dalej,, kazdy ma svoj sen a ciel .... aj ked greenie nevyskusam ... mam dost ubuntu, ale ma v tom jasno :-)
        Sloboda je boj, Linux je sloboda.
        • Re: Greenie - volna diskusia 28.01.2008 | 21:34
          lolko   Návštevník
          jasne aspon Hofo daco zraba ked sa nudi
    • Re: Greenie - volna diskusia 02.02.2008 | 00:25
      Avatar dit k/u/buntu_64  Používateľ
      uz som ju aj odporucil, aj ja by som si ju dal keby mi islo gnome