debian na notebooku

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.01.2008 | 17:42
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Hodlam sa nahodit si na book debian , ale etch mi nerozpoznal sietovu kartu, a ked som chcel vytvorit novy disk, nemohol som povodny 65 GB ext3 disk kde je Gentoo editovat ,zmenit velkost aby som mohol vytvorit novu particiu pre debian. Teraz som skusal na gentoo gparted, no aj tam je editacia ext3 particie zablokovana. Co s tym mozem urobit? Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: debian na notebooku 23.01.2008 | 18:25
      Avatar Murkobazko Fedora 12  Používateľ
      Vramci mojich znalosti mozno niesom celkom opravneny odpovedat, ale predsa...mozno ze nebudem az tak vedla...
      Mal som podobny problem. Vsetko sa vyriesilo, ked som pouzil Live distro Knoppix. Jednoducho Gparted z disku hlasil zablokovanu particiu, ale bootovany system z CD to v pohode rozbehal.
      Minimalne to za pokus stoji...
      "It's More Fun To Compute" - Kraftwerk
      • Re: debian na notebooku 23.01.2008 | 18:30
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Ach jo.. kupovat dalsie RW :( ale ved malo by to vediet aj ubuntu liveCD, okej ja nieco skusim, dnes uz ale nie. Dam vam potom vediet
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: debian na notebooku 23.01.2008 | 22:49
          Avatar srigi   Používateľ
          Na book si stable vetvu nedavaj. Budes nadavat na stare baliky. Daj testing, mozno uz aj najde LAN adapter.
    • Re: debian na notebooku 23.01.2008 | 19:02
      Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
      Skôr by som to označil za (možno dočasný) nedostatok inteligencie ako dôsledok (možno dočasnej) absencie logického myslenia.

      Čo takto najprv odpojiť (umount) partíciu ktorú chcete upravovať?! Alebo použiť rovno nástroj, ktorý ponúka inštalačné CD/DVD debianu?!
      301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
      • Re: debian na notebooku 23.01.2008 | 19:08
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Sice s tym umountom mate pravdu, ale ako vravim.. instalacne DVD debianu mi nahlasilo, ze velkost disku nieje mozne upravovat ( pri manualnom rozdeleni disku )
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: debian na notebooku 23.01.2008 | 19:15
          Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
          Riešením je teda odpojiť partíciu a použiť GParted (s Gentoo), ak to samozrejme nie je koreňový FS (predpokladám však že ste nespravili takú chybu že máte 65GB / partition)

          Je možné že nástroj pre delenie disku obsiahnutý v inštalačnom procese nie je schopný upravovať veľkosť už na disku existujúcich partícii.
          301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...