dlhy start gnome

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.01.2008 | 21:43
mato   Návštevník
zdravim

ked sa prihlasim , nabehne mi plocha s pozadim a potom aasi 10 minut cakam kym mi nabehne lista a ikony na ploche. Neviete ako by som zistil co sposobuje toto oneskorenie

Skusil som preklikat alt+F1 az F6 ale tam nie su ziadne vypisy , v Xorg.0.log tiez nie su ziadne errory

mam Fedoru8
    • Re: dlhy start gnome 23.01.2008 | 22:04
      debi   Návštevník
      compiz-fusion?aj mne to robi a netrapi ma to :-D
    • Re: dlhy start gnome 23.01.2008 | 23:01
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      - robi to aj ked si pripojeny k netu? Alebo si odpojeny?
      - pocas spustania spust v konzole top a sleduj ci tam nieco nezerie 100%, ak ano co je to
      - skus spustit X cez strace, nieco ako: strace X | grep open, hladaj ci to nestoji dlho na nejakom subore
      • Re: dlhy start gnome 26.01.2008 | 13:46
        mato   Návštevník
        robi to ked som pripojeny k netu. V top nie je nic co by vytazovalo CPU. V strace som nic nenasiel. Compiz nie je zapnuty. Neviem co este vyskusat.
    • Re: dlhy start gnome 26.01.2008 | 14:39
      mato   Návštevník
      tak trochu som postupil

      ]$ cat ~/.xsession-errors
      SESSION_MANAGER=local/unix:@/tmp/.ICE-unix/5292,unix/unix:/tmp/.ICE-unix/5292
      Window manager warning: Failed to read saved session file /home/ironman/.metacity/sessions/default1.ms: Failed to open file '/home/ironman/.metacity/sessions/default1.ms': No such file or directory
      11

      ** (nm-applet:5434): WARNING **: nm_object_get_property: Error getting 'WirelessEnabled' for /org/freedesktop/NetworkManager: The name org.freedesktop.NetworkManager was not provided by any .service files


      ** (nm-applet:5434): WARNING **: nm_object_get_property: Error getting 'WirelessHardwareEnabled' for /org/freedesktop/NetworkManager: The name org.freedesktop.NetworkManager was not provided by any .service files

      Unable to connect to yum-updatesd. Please ensure that the yum-updatesd
      package is installed and that the service is running.
      could not attach to desktop process
      libnm_glib_nm_state_cb: dbus returned an error.
      (org.freedesktop.DBus.Error.ServiceUnknown) The name org.freedesktop.NetworkManager was not provided by any .service files
      gnome-session: Fatal IO error 11 (Resource temporarily unavailable) on X server :0.0.
      XIO: fatal IO error 0 (Success) on X server ":0.0"
      after 12 requests (11 known processed) with 0 events remaining.
      gnome-panel: Fatal IO error 104 (Connection reset by peer) on X server :0.0.
      Window manager warning: Fatal IO error 11 (Resource temporarily unavailable) on display ':0.0'.
      nautilus: Fatal IO error 11 (Resource temporarily unavailable) on X server :0.0.
      bluetooth-applet: Fatal IO error 11 (Resource temporarily unavailable) on X server :0.0.
      nm-applet: Fatal IO error 11 (Resource temporarily unavailable) on X server :0.0.
      pam-panel-icon: Fatal IO error 11 (Resource temporarily unavailable) on X server :0.0.
      puplet: Fatal IO error 11 (Resource temporarily unavailable) on X server :0.0.
      applet.py: Fatal IO error 11 (Resource temporarily unavailable) on X server :0.0.


      este zistit co s tymi errormi
      • Re: dlhy start gnome 26.01.2008 | 19:56
        WlaSaTy   Návštevník
        ako mas definovany localhost v /etc/hosts a kolko tam mas zaznamov pre 127.0.0.1?
        • Re: dlhy start gnome 27.01.2008 | 10:44
          mato   Návštevník
          no mal som tam

          127.0.0.1 localhost.localdomain localhost

          ked zmazem localhost a dam tam hocico ine alebo nic tak to nabehne hned. Jedine s tym localhostom to nejde. S cim je tam problem ?
          • Re: dlhy start gnome 27.01.2008 | 18:10
            WlaSaTy   Návštevník
            no, toto som este nezazil. skor ze to bez toho unikatneho zaznamu nefungovalo tak ako malo. ako si nastavoval hostname? mozno ze mas agresivny DNS resolver ktory ti nastavil poskytovatel a to prebije niecim inym a z toho sa rozhodi autorizacia pre xwindows a ine sluzby.

            ak nemas nejake sietove sluzby na ktore potrebujes striktne pristupovat cez localhost (napr LAMP a spoplatneny prenos na net), tak by som sa uspokojil s tymto pseudoriesenim a zapametal to do buducnosti. Ak sa vyskytne nieco pri upgrade (ci uz distribucie alebo nastaveni poskytovatela internetu) tak budes vediet ktorym smerom sa zameras najskor.