Jabber problémy

Sekcia: Ostatné 24.01.2008 | 03:13
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
Nemáte niekto informácie, dokedy bude Jabber menej stabilný ako slávne ICQ? V poslednej dobe sa neviem pripojiť na Jabber disky a niektoré správy jednoducho odo mňa neodchádzajú na daný kontakt. Skúšal som to v Kopete, Pidgine aj v CenterIM. Pre úplnosť mám registráciu na Jabbim.sk.
    • Re: Jabber problémy 24.01.2008 | 09:07
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      skus iny server, aj mne takistom jabbim.sk sem tam blbne
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • Re: Jabber problémy 24.01.2008 | 11:52
        Avatar M N OpenSUSE 11.0 / OpenSUSE 11.1  Používateľ
        asi to bude servrom, ja som este pri pouzivani gmail-u problemy nezaznamenal a to som na XMPP takmer denne.
      • Re: Jabber problémy 24.01.2008 | 13:58
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Lenže prednedávnom som kvôli stabilite zamenil Jabber.org za Jabbim.sk, žeby som zase menil server?
        • Re: Jabber problémy 24.01.2008 | 14:03
          still   Návštevník
          ako som pisal nizsie, nemen, ale pridaj ;-)
          alebo ako ma eMDi, sprav si vlastny server.. a mozno ak ho pekne poprosis, zriadi ti tam ucet :-D
    • Re: Jabber problémy 24.01.2008 | 12:38
      still   Návštevník
      icq malo v tychto dnoch tiez podobne problemy...

      ale jedna taka rada.. tym, ze jabber nie je centralizovana siet mas moznost vybrat si server pre registraciu. A kedze nic nie je 100% stabilne a iste, odprucam registrovat sa na viacerych serveroch (2-3 by mohli stacit, ale nie od toho isteho poskytovatela->mala pravdepodobnost vypadku vsetkych naraz) a vsetkym kontaktom odosli tieto nove adresy - vytvaranie metakontaktov (viacere adresy pre ten isty kontakt) je uz dost dlho mozne ;-)

      mozno sa to bude zdat niekomu divne, preco treba (resp. sa odporuca) mat viacere ucty.. odpoved je jednoducha: je to to iste ako so zalohami, tiez su tie iste udaje na viacerych miestach v pripade poruchy. Alebo nezalohujes? ;-)
    • Re: Jabber problémy 24.01.2008 | 13:14
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      videl som problemy ceskych aj inych serverov. ale neviem. mam vlastny jabber server.
    • Re: Jabber problémy 24.01.2008 | 14:23
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Vraj sťahujú servre (teda prechádzajú na výkonnejšie s väčšími diskovými kapacitami). Po víkende by malo byť zasa všetko v poriadku a funkčné.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Jabber problémy 24.01.2008 | 19:30
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Vďaka za info, som zvedavý či to bude v poriadku.
    • Re: Jabber problémy 29.01.2008 | 17:46
      Avatar BlueWay Gentoo  Používateľ
      Jabbim.sk pred par dnami robili nieco so servermi (ako uviedli, necakane ich museli presunut). Mozno prave preto si mohol mat problemy s Jabberom