Zdielanie Internetoveho pripojenia LXN => WIN

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.01.2008 | 18:00
Matus   Návštevník
Zdravim!

Doma mam 2 PC, jeden ( primarny ) s ubuntu 7.10, druhy s Win XP. Internet mam porieseny tak, ze do LNX mi ide kabel zo switchu ( mam taky zdielany net s viacerimy ludmi v baraku ), a v tomto PC mam este jednu sietovku, cez ktoru som prepojeny s WIN PC. WIN <=> WIN zdielanie funguje bez problemu cez "wizzard" sa naklika zdielanie siete a nieje problem. Zaujimalo by ma ale ako sa to da nastavit na LNX <=> WIN, pretoze rodina na mna stale huci "preco im zase nejde net" :D

( v skratke: nechcem zdielat subory ale INTERNETOVE PRIPOJENIE )

Dakujem.
    • Re: Zdielanie Internetoveho pripojenia LXN => WIN 25.01.2008 | 18:22
      lieko   Návštevník
      take najjednoduchcie (za -s je siet v ktorej je win -o eth0 je vonkajsi interface)
      sele to daj do /etc/rc.local alebo firewall scriptu ak mas

      iptables -t nat -A POSTROUTING -s 172.16.1.0/24 -o eth0 -j MASQUERADE
      echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

      iptables -P OUTPUT ACCEPT
      iptables -P FORWARD ACCEPT
      • Re: Zdielanie Internetoveho pripojenia LXN => WIN 25.01.2008 | 18:39
        Matus   Návštevník
        WOW dakujem :) rychle, jednoduche a funguje to
        • Re: Zdielanie Internetoveho pripojenia LXN => WIN 25.01.2008 | 18:43
          petertomasy   Návštevník
          Ak si "klikač", tak použi program napr. firestarter. Pozeram, že už si si poradil...
          • Re: Zdielanie Internetoveho pripojenia LXN => WIN 26.01.2008 | 10:12
            Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
            ja som skusal firesterter, ale mam problem, lebo mi nevie najst zariadenie... bude to asi tym ze pouzivam Vigor 318 USB modem... vedeli by ste mi niekto poradit?
            I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
            • Re: Zdielanie Internetoveho pripojenia LXN => WIN 26.01.2008 | 11:47
              Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
              A este jedna otazocka.... keby som chel takto zosietovat ubuntu s live knoppixom a zdielat net... ako na to?
              I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX