nastavenie wine

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.01.2008 | 12:50
Avatar maros1   Používateľ
caute, pouzivam Linux len kratko a potrebujem spustit pogramy z Windowsu. Mam nainstalovane wine a neviem co mam v tom winecfg nastavit. ked spustam program cez konzolu vyhodi mi toto :
maros@marosDesktop:~$ wine qip.exe
wine: could not load L"c:\\windows\\system32\\qip.exe": Module not found
    • Re: nastavenie wine 26.01.2008 | 12:57
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      no qip asi tazko spustis cez wine :( rovnako aj mirandu. To skor skus Pidgin, alebo Kopete. Sorry
      • Re: nastavenie wine 26.01.2008 | 13:05
        maros1   Návštevník
        to som dal len priklad. tak nejake ine programy napr.ma slovnik ang-slov a ten chcem pustit
        • Re: nastavenie wine 26.01.2008 | 14:13
          Avatar fantofas Greenie 2.1 a OpenSUSE 10,3  Používateľ
          ved jednoducho zadas v konzole wine cesta_k_suboru_.exe
          Linux - Because life is too short for rebootS
        • Re: nastavenie wine 27.01.2008 | 14:53
          init_daemon   Návštevník
          co tak Stardict? Velmi dobry slovnik. Mozes si do neho naimportovat aj ine ako Svk-Eng..
      • Re: nastavenie wine 26.01.2008 | 13:11
        maros1   Návštevník
        ....alebo od coho zalezi ci sa program da pustit alebo neda pod wine..
        • Re: nastavenie wine 26.01.2008 | 15:53
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          na winehq.com je zoznam fungujucich aplikacii. A dle vseho som tam nasiel aj funkcny QIP hmm...skusim
          • Re: nastavenie wine 27.01.2008 | 12:12
            NiNu   Návštevník
            To Tommy Angelo: pozrel som sa na tu stranku winehq a tiez by ma zaujimalo ako sa da spustit ten qip infium. Podarilo sa ti to ? Mne to neide ani keby som sa potrhal ...
            • Re: nastavenie wine 27.01.2008 | 13:34
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              ano QIP mi ide. A myslim ze pojde vsetkym, len treba vyskusat. Napisem o tom clanok do DB znalosti. Tu je moj postup ::
              1. nainstaluj si wine
              2. nainstaluj do neho QIP 8040 ako keby si bol na wintende
              3. nainstaluj si baliky samba + winbind (podla moznosti obidva a vsetko co obsahuju)
              4. vytvor si novy dokument na ploche a do neho napis ::

                #!/bin/bash
                LANG=en_US.UTF-8 wine '/home/tvoje_meno/.wine/drive_c/Program Files/QIP/qip.exe' /oldgif
              5. sprav ho spustatelnym ::

                chmod 777 qip.sh
              6. Spusti QIP cez qip.sh, jednoducho na neho poklikaj a spusti sa ti QIP ;)
              • Re: nastavenie wine 27.01.2008 | 20:45
                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                No takze, mam zopar otazok k tomuto :::
                -- wine mam, naistaloval som Qip 8040, to prebehlo v pohode
                -- nainstaloval som aj tie baliky winbind a samba, lenze ked som dal v symbiane vyhladat samba, naslo to kopec inych suborov, tak som nainstaloval iba tie co mali v nazve samba (mal som nainstalovat uplne vsetko ???)
                -- potom som vytvoril novy dokument na ploche a do neho som skopiroval to co si sem hodil
                -- rozmyslal som ako to spravit spustatelnym, tak som klikol pravim na vytvoreny dokument a dal som vlastnosti - práva a tam som odklikol ze povolit spustenie suboru ako programu, dalej vo vlastnostiach - zakladne som do nazvu dal qip.sh

                Teraz by som chcel vediet, ake chyby som spravil a co som mal spravit inak, popripadne ake kroky som vynechal ...

                Diky
                Slackware
                • Re: nastavenie wine 27.01.2008 | 21:07
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  -- nainstaloval som aj tie baliky winbind a samba, lenze ked som dal v symbiane vyhladat samba, naslo to kopec inych suborov, tak som nainstaloval iba tie co mali v nazve samba (mal som nainstalovat uplne vsetko ???)
                  ak si nahodil wine, je to good, tu je postup instalacie samby, to si urcite uz zmakol ;) a preto jedine co trebalo doinstalovat, je balik samba-winbind

                  -- rozmyslal som ako to spravit spustatelnym, tak som klikol pravim na vytvoreny dokument a dal som vlastnosti - práva a tam som odklikol ze povolit spustenie suboru ako programu, dalej vo vlastnostiach - zakladne som do nazvu dal qip.sh
                  ked ten subor spustis tak sa ti spusti QIP?
                  • Re: nastavenie wine 27.01.2008 | 22:03
                    Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                    No hej, ja som spolu so sambou cez Synaptic doinstaloval aj ten Winbind ...
                    V tom odkaze som si nevsimol ze tam mam zlu cestu k suboru, tak som ju opravil a uz to v pohode ide ... Qip sa mi uz v pohode spusti.
                    Diky Ti moc za postup

                    Este nieco, mam nainstalovany vo Win, hru PartyPoker, je to vlastne Poker cez net a cez googla som sa docital ze by to cez wine malo ist ...
                    Skusil som preto aplikovat ten isty postup ako pri QIP-e, vytvoril som si spustaci program a nakopiroval som tam ten kod, ktory bol aj pri qip-e len som zmenil cestu

                    Nuz najivne som si myslel ze to pojde, ale neide to, nevies mi stym poradit ???
                    Skusal som cez terminal wine cesta k suboru/partypoker.exe -- nic sa nedeje
                    Slackware
                    • Re: nastavenie wine 27.01.2008 | 22:41
                      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                      nainstalovat sa nainstaloval (ten poker). Prvy krat sa to spustilo dobre. No na druhy krat som to uz nedokazal spustit.
                      • Re: nastavenie wine 27.01.2008 | 22:44
                        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                        Nuz tak nic teda, ale diky moc za ten QIP
                        Slackware
                      • Re: nastavenie wine 27.01.2008 | 22:44
                        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                        Nuz tak nic teda, ale diky moc za ten QIP
                        Slackware
    • Re: nastavenie wine 26.01.2008 | 16:32
      Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
      mne to pripada ako keby si mal zlu cestu
      • Re: nastavenie wine 27.01.2008 | 18:24
        maros1   Návštevník
        .. a mozes mi poslat link kde najdem svk-eng slovnik do Stardict?
        • Re: nastavenie wine 28.01.2008 | 00:42
          dusan   Návštevník
          ftp://mandrivauser.cz/people/podobny/RPMS

        • Re: nastavenie wine 28.01.2008 | 02:03
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Odporúčam PEKI Dictionary