Kontakty tb v Kaddressbook

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.02.2008 | 20:51
Avatar Pali   Používateľ
Kedze ako defaultny emailovy klient pouzivam thunderbird, tak aj tb si uklada kontakty do abook.mab

Ale ja pouzivam kopete, ktore si tiez uklada kontakty ale do kaddressbook.

Ako sa da nastavit aby kaddressbook manipulovalo s kontaktami v tb alebo opacne?

Kedze pouzivam oba programy velmi casto, velmi caste riesenie importovania cez program z mab do vcf mi nepomoze.

Treba mi nejaky program (rozsirenie) bud do tb alebo kaddressbook aby dokazal dany program ciatat aj zapisovat do tychto kontaktov.

Da sa to nejak?
    • Re: Kontakty tb v Kaddressbook 06.02.2008 | 22:52
      ojo   Návštevník
      Jednym z rieseni, ktore ma napada je nastavit kaddressbook (v spolupraci s kmail - Misc > Groupware) tak, aby sa kontakty uchovavali na IMAP serveri (Kolab). Pre TB existuje plugin, vid. http://www.kolab.org/about-kolab-clients.html. Ale neskusal som to, takze neviem ako to realne funguje.
      • Re: Kontakty tb v Kaddressbook 07.02.2008 | 14:40
        Avatar Pali   Používateľ
        a ako si mam spravit kolab server?
        • Re: Kontakty tb v Kaddressbook 08.02.2008 | 03:05
          ojo   Návštevník
          Ziadny Kolab server (v pripade kontaktov) nie je potreba. Kontakty sa budu uchovavat ako obycajne emailove spravy. To co je potrebne je moznost pristupovat ku svojim mailom pomocou IMAP protokolu. To je vsetko.
          • Re: Kontakty tb v Kaddressbook 08.02.2008 | 18:02
            Avatar Pali   Používateľ
            no tomu akosi nechapem. Ako mam uchovavat kontakty ako emailove spravy?
            Doteraz ich ukladam do ~/Kontakty a kazdy ma zvlast vcf subor a to mam tak nadefinovane v zdrojoch KDE. Cize Kaddressbook ich pouziva bez problemov

            A ako mam pristupovat k tymto kontaktom cez tb? Ako cez imap? Ako to mam spravit pre tb?
            • Re: Kontakty tb v Kaddressbook 08.02.2008 | 19:49
              ojo   Návštevník
              Popisem sposob, ako prinutit kaddressbook, aby sa kontakty uchovavali/nacitavali aj na/z IMAP servera a nie len lokalne. Budem pouzivat program kontact, kedze mam aj kmail aj kaddressbook na jednom mieste.

              1. V Kmail si nastavis ucet na prijimanie posty (musi byt definovany ako disconnected IMAP). Staci ten isty, na ktory chodia spravy, netreba zvlast ucet pre kontakty.
              2. V Kmail v konfiguracii pod Misc > Groupware je nieco ako "Enable IMAP resource functionality". Ja tam mam
              - Format: Kolab (XML)
              - Language: English
              - Resource: local (local je nazov, ktory som si zvolil pri nastavovani uctu v bode c.1)
              - Hide groupware folders (nemam zaskrtnute, aby som videl, ci mi tento postup funguje, ale keby som nechcel vidiet extra adresare, ktore sa mi nasledne automaticky vytvoria, tak by som tuto volbu zaskrtol). Potvrdim nastavenia.
              3. V Kaddressbook sa mi medzi zdrojmi (dole vlavo) objavil novy zdroj a to "imap address book". Ten mam zaskrtnuty. Tym som dosiahol, ze kontakty sa mi odteraz mozu uchovavat aj v IMAP adresari, nielen v lokalnych suboroch (je mozne dosiahnut uchovavanie aj na LDAP serveri apod, ale to uz je mimo tejto debaty).
              4. Ked kliknem pravym tlacitkom na existujuci kontakt, tak mam v menu nieco ako "Store Contact In..." a tam si vyberiem, ci sa ma ulozit v subore na lokalnom disku alebo v IMAP adresari. Obdobne to plati s novo vytvaranymi kontaktmi.

              Tymto postupom som zabezpecil to, ze si ukladam kontakty na IMAP serveri. Aby nedoslo k omylu, sposob uchovavania je zavysly od kontaktu, tj pri kazdom sa mozem zvlast rozhodnut, kde ho budem ukladat (ci lokalne alebo na serveri).
              Dalsim krokom by bolo nastavenie TB, ale najprv musia fungovat tieto 4 body.
              • Re: Kontakty tb v Kaddressbook 09.02.2008 | 11:29
                Avatar Pali   Používateľ
                No spravil som vsetko ale nefunguje mi to.
                Dal som Nastavenie Kmail --> Ucty --> Pridat --> Odpojeny Imap
                Dal som Prihlasenie, Heslo, hostitel, SSL ako ma byt pre gmail

                Potom dal som Nastaveie Kmail --> Rozne --> Pracovne skupiny --> Povolit funkcie pre Imap zdroje
                Vybral som Kolab (XML) a Imap ucet
                Nezaskrtol som Skryt priecinky ... a ani som nezaskrtol Zobrazit iba groupware ... a dal som OK

                Prepol som sa do kontakty. Nemal som tam ziadne imap, tak som dal pridat --> Adresar na Imap-serveri pomocou Kmail
                A potom som mal uz Adresar imap medzi zdrojami. Zaskrtol som iba to a dal som pridat kontakt.

                Naspisal som nieco do kontaktu a no mi to vypisalo chybu:
                Neboli najdene ziadne zapisovatelne zdroje, ukladanie nebude mozne. Zmente najprv konfiguraciu Kmail.

                A nic mi neulozilo. Kde je problem? Co som urobil zle? Da sa to nejak opravit?
                • Re: Kontakty tb v Kaddressbook 09.02.2008 | 20:41
                  ojo   Návštevník
                  Pokial sa v kaddressbook (vlavo pod kontaktmi) medzi zdrojmi nachadza iba jeden (lokalny), tak pod zoznamom je urcite tlacitko Pridat. Mne ponuka tieto moznosti:
                  - Directory
                  - File
                  - GroupDAV
                  ...
                  - Addressbook on IMAP Server via KMail

                  Vybral som "Addressbook on IMAP Server via KMail" a teraz mam medzi aktivnymi zdrojmi:
                  - imap address book
                       xxx@gmail.com IMAP/inbox/Contacts
                  - resource-name
                  Vsetky 3 mam zaskrtnute a ked vytvorim novy kontakt na IMAP-e, tak v KMail pri ucte xxx@gmail.com v adresari inbox/Contacts mi vznikne nova emailova sprava (to je ten moj novy kontakt).

                  PS: Vytvoril KMail pri gmail.com ucte v adresari inbox dalsie (Calendar, Contacts, Notes, Tasks a Journal) ?