vmware

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.02.2008 | 11:52
Avatar audiomaster debian / mint 4.0  Používateľ
hodite mi pls niekto nejaky navod na pouzivanie vmware? chcem sa trosku pohrat s virtualizaciou ale mam skusenosti akurat s virtualbox-om a vmware sa nechce spustit ako okienko pekne :-D
    • Re: vmware 07.02.2008 | 11:58
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Pri spustení z konzoly píše, že treba spustiť vmware-config.pl ;)
      • Re: vmware 07.02.2008 | 12:11
        Avatar audiomaster debian / mint 4.0  Používateľ
        este doplnim co vlastne mam ... pod debian som nainstaloval vmwareworkstation ... treba este aj nieco ine? lebo tam toho bolo viac...
        • Re: vmware 07.02.2008 | 12:17
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          to neviem ci treba viac ja mam nainstalovane vmwareserver z repozitarov ubuntu
          a najskor bude treba najst ten vmware-config.pl s pustit ho , lebo mne sa pustil pri istalovani z repoziratov sam a mam hned pekne okienko ako vo virtualboxe a uz len klikam

          +mam otazocku workstation si si kupil ?? alebo ako si to zohnal/instaloval ??
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: vmware 07.02.2008 | 13:19
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Kód na aktiváciu vmware sa dá zohnať priamo na vmware.com. Platnosť kódu je 30 dní od aktivácie. Existuje ešte vmware-player, ktorý dokáže spúšťať virtuálne stroje, ale nedokáže ich vytvárať.
            • Re: vmware 07.02.2008 | 17:24
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              vmware server je tiez v podstate free, zadarmo sa registrujes a dostanes serial a ten vie aj vytvarat virtualne stroje
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: vmware 07.02.2008 | 13:36
            Avatar audiomaster debian / mint 4.0  Používateľ
            tak som nainstaloval ten vmwareserver a ten vmware-config.pl som nasiel v /usr/bin/ ale ked som ho dal spustit tak vypisal toto:

            Unable to find the database file (/etc/vmware/locations)

            Execution aborted.


            poradite co dalej?
            • Re: vmware 07.02.2008 | 17:25
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              nemam ani zdania ja instalujem z repozitarov a vsetko sa nastavi samo (asi vdaka synapticu)
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: vmware 18.05.2008 | 19:43
                Avatar marek594 Ubuntu 11.10  Používateľ
                ja som si nainstaloval podla navodu (videa) na youtube VMware player na Windows a ide mi cez to Ubuntu ale nacitavalo to skoro 20 minut , mam 512mb ram a mal som otvoreny Internet Explorer , to bolo tym alebo je ten program taky pomaly ?
                Ked je to tym programom poznate niaky co ide normalne?
              • Re: vmware 18.05.2008 | 20:06
                Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
                aj na ubuntu 8.04? lebo tam mi to ani zaboha nejde z repozitarov nejde. Isiel som podla navodu na HowtoForge.com ale je to velmi nestavilne, tak som presiel na VirtualBox
                • Re: vmware 18.05.2008 | 21:08
                  Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                  v databaze znalosti je navod ako rozbehat vmware player pod ubuntu, mozno to pojde aj s debianom?
                  git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: vmware 19.05.2008 | 08:15
      fredy   Návštevník
      Pouzivam Mandrivalinux 2007.1 a na vmware bezim uz 2 roky, kedy som sa o tom docital tusim v prirucke k MDV 2006. Navod na sprevádzkovanie VMware-workstation je aj v knizke k MDV 2007. PDF je na adrese http://www.mandrivalinux.cz/dokumentace.
      Ked to budes mat nainstalované, budeme pokracovat dalej. Na nainstalovanie to treba stiahnut z webu vmware. Na nainstalovanie nepotrebujes registracne cislo, ani na vytvorenie virtuálneho.
      Ako som napisal pokracovat budeme po tvojom uspesnom nainstalovani.
      • Re: vmware 19.05.2008 | 08:21
        Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
        Na vmware-server potrebujes SN ale staci sa reg. a mas ho :)
        Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))