kubuntu+compiz+OOo

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.02.2008 | 17:23
Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
mam dalsi problemik ateda, pokial mam zapnuty pod kubuntu compiz+emerald a spustim si openoffice, tak sa mi na OOo nezobrazi vrchna lista a okno sa pusti akokeby vo fulscreen mode, taktiez vsetky okna ktore dalej spustam v OOo (napr. ked si otvorim vlastnosti, vyhladavanie,...) sa mi tiez spustaju bez vrchnej listy a vo fullscreen mode. zaujimave ze ostatne programy s tym problem nemaju iba OOo (dokonca ani programy spustane cez wine). neviete niekto co s tym?

BTW kedysi som sa hral s nastaveniami OOo, zapol som tam pouzivanie OpenGL, ale potom ked som zistil ze mi to robi tieto hovadiny, som to vypol, ale robi to stale.
git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: kubuntu+compiz+OOo 07.02.2008 | 17:29
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      mne robilo to iste ale neriesil som to lebo pouzivam MS OFFICE cez crossover (za co sa trochu hambim) ale s openoficom neviem ani zdaleka robit tak rychlo a take veci ako v MS (som neuveritelne nauceny na MS a vacsinu veci od formatovania textu po kontingencne tabulky robim automaticky bez rozmyslania)

      ale neviem co s tym skusal si vypnut compiz a spostit OO potom ci to tiez urobi ??
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: kubuntu+compiz+OOo 07.02.2008 | 17:31
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        no ked vypnem compiz, tak sa vypne aj emerald, a potom uz nemam na ziadnom z okien listu.

        ja som presny opak, v msoffice neviem spravit skoro nic, ale v OOo som zvyknuty tak, ze uz by som na nic ine nechcel prejst :)
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • Re: kubuntu+compiz+OOo 07.02.2008 | 17:34
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          tak treba skusit nahradit aj kompiz aj emralda tymi co su defaul v ubu resp kubu
          pre mn v ubu funguje metacity --replace

          neviem co ma kubu ako default (nejaky kwin alebo take daco sa mi mari)
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: kubuntu+compiz+OOo 07.02.2008 | 17:35
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            je to kwin --replace
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: kubuntu+compiz+OOo 07.02.2008 | 17:46
              Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
              ano, ano to je ono, dakujem
              git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
              • Re: kubuntu+compiz+OOo 07.02.2008 | 17:47
                Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                teda nieiresi to problem OOo vs. compiz, ale teraz ked budem chciet robit nieco v OOo aspon sa nebudem musiet zakazdym odlogovat
                git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
              • Re: kubuntu+compiz+OOo 07.02.2008 | 17:48
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                co uz mas tie listy ??
                teraz to este treba rozchodit v compize a emeralde alebo uz ide aj to ??
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: kubuntu+compiz+OOo 07.02.2008 | 19:35
                  Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                  ano ked zabijem compiz, tak predtym mi zmizli listy na vsetkych oknach (ani na novootvorenych sa nezobrazili).
                  predtym, ked som chcel ist robit s OOo tak som musle zabit compiz, odlogovat sa a znova sa nalogovat, aby mi nabehol ten kwin (netusil som jek sa to vola)
                  vdaka tvojej rade mi teraz staci iba spustit ten kwin --replace ked idem robit s OOo a potom ked skoncim pracu znova spustit compiz. Nie je to sice dokonale riesenie, ale aj tak je to 1000x lepsie nez predtym :)
                  git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!