sifrovanie HDD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.02.2008 | 17:54
tuto-muto   Návštevník
mam na serveri 500GB HDD zaplneny do 83%. iba data bez OS . da sa to nejak zasifrovat bez toho aby som musel dat data na ine disky , na tej 500 vytvorit sifrovanu particiu a potom data naliat naspat ?
OS - debian
    • Re: sifrovanie HDD 09.02.2008 | 19:26
      still   Návštevník
      A ako, ktorym programom, chces sifrovat ten disk?
      ale mozno najbezpecnejsia varianta je vytvorit sifrovany disk a nakopirovat to priamo nan, pripadne ak mozes uvolnit/presunut par GB dat tak na 100GB volneho miesta, na 5-6x to mas aj z rozsirovanim a zmensovanim oddielov presunute.
    • Re: sifrovanie HDD 09.02.2008 | 20:05
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Pokial viem, tak sa to zial neda.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: sifrovanie HDD 09.02.2008 | 20:35
        WlaSaTy   Návštevník
        silikon vely v prahe vydalo prednasku kde to bolo ukazane, samozrejme ze film je volne dostupny cez internet. aspon bol.

        otazkou je ako by to malo byt kryptovane a kde by sa ten disk mal pripajat. pre linuxove riesenie je idealny dmcrypt. pre zdielanie medzi ln a win zas truecrypt. nieco by sa naslo aj pre windows mobile (ak by to malo byt hoci aj na mini sd karte.
        • Re: sifrovanie HDD 09.02.2008 | 23:46
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Pohladam.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: sifrovanie HDD 09.02.2008 | 21:38
      WlaSaTy   Návštevník
      prave som sa nudil a skusil som si to cez dmcrypt. oproti trom prikazom som pouzil aj stvrty (vytvoril som si just for sure loop v subore, nerobil som s priamym pristupom na disk).
      $ dd if=/dev/zero of=~/crypt bs=1M count=100
      # losetup  /dev/loop0 crypt 
      # cryptsetup luksFormat -c aes /dev/loop0 
      # mkfs.ext2 /dev/mapper/krypta 
      # mount /dev/mapper/krypta /mnt/sda1  
      # df -h /dev/mapper/krypta
      Filesystem            Size  Used Avail Use% Mounted on
      /dev/mapper/krypta     97M  1.6M   90M   2% /mnt/sda1
      

      jediny problem je v tomto (pre US a GB zakony ktore sa leju aj do DE):
      $ strings crypt|head
      LUKS
      cbc-plain
      sha1
      40e22029-d421-4a5c-8f6c-9c0e34ccee8b
      1~q:
      
      • Re: sifrovanie HDD 10.02.2008 | 13:15
        WlaSaTy   Návštevník
        po pridani jedneho parametra mi uz mozu fukat praskovy cukor aj uvedene tri krajiny, luks tabulka zmizla.