dhcp request

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.02.2008 | 15:23
sanyko   Návštevník
ahojte mam kubuntu 7.10 a po zapnuti mi neprebehne dhcp request a tak mi neprideli IPcku a ani vtedy ked mam zapnuty pca niesom pripojeny a potom pichnem kabel tak tiez neprebehne :(
    • Re: dhcp request 12.02.2008 | 15:24
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      dhcp klient ti bezi?
      • Re: dhcp request 12.02.2008 | 15:39
        ja som   Návštevník
        noo neviem co si myslel dhcp klientom ale ked vypnem a zapnem interface tak prebehne dhcp request a uz to ide vpoho
        • Re: dhcp request 12.02.2008 | 16:23
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          pozri si nastavenia v konfiguracii sieti. ci mas povolene dhcp
          • Re: dhcp request 12.02.2008 | 16:28
            ja som   Návštevník
            jj to mam len proste mi neposle poziadavku pri starte systemu alebo pri zasunuti kabla...
            • Re: dhcp request 12.02.2008 | 17:00
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              spustil si na tom nejaky sniffer?
              • Re: dhcp request 12.02.2008 | 17:28
                ja som   Návštevník
                nie iba vidim ze ked interface vypnem a zapnem potom mi prideli IPcku inac nie...
                • Re: dhcp request 12.02.2008 | 19:06
                  WlaSaTy   Návštevník
                  zaujimave, U7.10 mi toto nerobilo pokial som nenehaj aktivnych viac sietoviek.

                  to DHCP dostavas s routera ktory si zapol vtedy ako aj komp alebo nemas nahodou omylom zapnutu aj wifi? myslim ze sietovky cez IRDA , BlueTooth alebo firewire v tomto pripade nezvyknu robit problemy, tie su obvykle ignorovane.

                  PS.: sietovka je to aka, neboli aplikovane nejake zaplaty?
                  • Re: dhcp request 12.02.2008 | 19:41
                    ja som   Návštevník
                    noo je to klasicka gigabitova ethernoetova sietovka na notebooku snou nieje problem mozno je to wifinou bo ta mi zblbla a ju uz ani nevidim a ked ju chcem zapnut sudo ifconfig eth1 up tak mi pise eth1: ERROR while getting interface flags: No such device neviem ci to nebude tym windowsackym driverom ktorym som sa ju pokusal nainstalovat (aj ked som ju uz mal ale kedze som zaciatocnik este len som myslel ze nieje spravne :P)
                    • Re: dhcp request 12.02.2008 | 21:25
                      WlaSaTy   Návštevník
                      to moze byt ono, totizto pouzitie ndiswraper-a je len barla ktora umoznuje pouzitie ovladacov pre wifi karty z windows a dost casto ma za nasledok vecsie pototo, teda problemy.

                      ale je dost velka pravdepodobnost ze je tam namontovana wifi karta ktora si uz rozumie s linuxom vcelku dobre (je predsa rok 2008) i ked by som sa na to nespoliehal. takze ak ti to nevadi, tak budes musiet mat na ploche ikonku co ti restartne siet nech sa do nej prihlasis. ja to tak mam koliva chellu (som lenivy si to prehlasit a kupit router).
    • Re: dhcp request 12.02.2008 | 20:35
      Avatar nardew debian  Používateľ
      nestaci len priradit pustanie siete do init skriptov? neviem ako to je v buntu, ale malo by stacit do /etc/rc.d/rc.5/ vytvorit link na /etc/init.d/siet, kde siet je nazov skriptu zaobstarajuci start siete.. alebo do /etc/rc.d/rc.local vloz riadok s prikazom, ktorym rucne pustas siet.. ale ako vravim, uz si nepamatam ako ma riesene pustanie sluzieb ta ktora distribucia