Ubuntu a problém s wifi

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.02.2008 | 12:12
Avatar marcus81   Používateľ
Ahojte všetci, viem ze tato tema tu uz niekolko krat sa obavila no potreboval by som poradit ako uplny zaciatocnik. Na NB mam Broadcom s chipsetom 4311a snazil som sa to rozbehat podla navodu mayo_s na linku: (http://www.linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/88/index.html)
Zastavil som sa na bode č.4, neviem aku konzolu mam otvorit.
Prosim vas o pomoc...
Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
    • Re: Ubuntu a problém s wifi 20.02.2008 | 12:18
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      napriklad xterm. stlac alt+f2 a napis xterm. konzola je prikazovy riadok
      • Re: Ubuntu a problém s wifi 20.02.2008 | 12:24
        Avatar marcus81   Používateľ
        neviem ci si pozeral ten link ale potom v bode č.12 je aby sa to ulozilo...V tom sa da aj nieco ukladat?
        Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
      • Re: Ubuntu a problém s wifi 20.02.2008 | 12:51
        Avatar marcus81   Používateľ
        neviem, ale mam pocit ze niekde robim chybu lebo sa dostanem iba po bod č.6 a potom neviem ako mam pokračovat...Ako mam v windowsu skopirovat bcmwl5.inf a bcmwl5.sys? Mam to skopirovane uz v adresari.
        Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
        • Re: Ubuntu a problém s wifi 22.02.2008 | 13:37
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          Teraz momentalne bezim na katedre z wifi a mam ten isty Broadcom chipset a to, ze tento prispevok pisem je dokazom toho ze to funguje.

          Tie dva subory bcmwl5.inf a bcmwl5.sys treba skopirovat na nejake zname miesto v linuxe. Potom zadas do konzoly ako root :
          $sudo ndiswrapper -i /cesta k suboru/bcmwl5.inf
          tymto prikazom nainstalujes bcmwl5.inf. Mozes nainstalovat aj druhy, nie vzdy je to treba, teda to iste len na konci das meno toho druheho suboru. Potom otestuj ci sa skutocne nainstalovali, resp. ci ich treba. To spravis nasledovne :
          $sudo ndiswrapper -l (myslim pismeno male L). Malo by sa ukazat nieco taketo :

          [root@RNR karol]$sudo ndiswrapper -l
          Installed drivers:
          bcmwl5 driver installed, hardware present

          Ak sa ti to ukaze, to znamena ze to tie ovladace zozralo. Potom natiahni modul ndiswrapperu do jadra :
          $sudo modprobe ndiswrapper
          A nakoniec zabezpec aby sa natahoval pri kazdom starte systemu
          $sudo ndiswrapper -m
          Aby si sa mohol pripojit na nejaku siet, musis mat este nainstalovany balik, tusim sa to vola tusim je to balik wireless tools, alebo nejak tak a tiez balik kwifimanager, alebo nieco podobne pre ine prostredia.

          Postup pripojenia na nešifrovanú sieť :
          Stlac tlacidlo wifikarty nevadi ak sa hnet nerozsvieti kontrolka, zadavaj prikazy :
          $sudo iwlist wlan0 scan (samozrejme ak sa zariadenie tvari ako wlan0, moze to byt wlan1, eth1, eth0 som videl vsetko wifikarty. Mala by sa rozsvietit uz teraz kontrolka a najst siete. Skopirujes si ESSID danej siete na ktoru sa chces pripojit a zadas :
          $sudo iwconfig wlan0 essid "nazov siete", samozrejme ak to je wlan0

          Mal by sa pripojit na siet.
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
          • Re: Ubuntu a problém s wifi 22.02.2008 | 14:05
            Avatar marcus81   Používateľ
            dakujem za info, idem to vyskusat no poprosim ta este jednu vec...kde by som mohol stiahnut resp. ako ich dostanem do linuxu tie wifi balicky ktore si mi navrhol?
            Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
            • Re: Ubuntu a problém s wifi 22.02.2008 | 14:14
              Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
              Su to uplne standardne balicky, takze mali by byt v repozitaroch, mozno ich mas dokonca aj nainstalovane. Neviem ci ma ubuntu nejaku centralnu spravu SW ako napriklad v Mandrive centrum instalacie SW, ak ano, tak cez neho. Inak sa daju tie baliky vygooglit, ale som presvedceny ze su standardne v repozitaroch.
              "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
            • Re: Ubuntu a problém s wifi 22.02.2008 | 14:17
              Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
              Inak velmi dolezite aby to fungovalo je to, aby tie bcmwl5.inf a sys subory boli z ovladaca prave pre tvoju kartu. Ak je to stiahnute zo stranky vyrobcu notebooku, nieje problem a nic som nepovedal. Mne to totiz niekolkokrat neslo len preto, ze som instaloval bcmwl5.inf subory na inu kartu a ono to ma rovnaky nazov.
              "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
              • Re: Ubuntu a problém s wifi 22.02.2008 | 14:48
                Avatar marcus81   Používateľ
                neviem ale asi to bude platit aj v mojom pripade no stiahol som ich z windowsu tak neviem...Vo win nemam s nimi problem...
                Inak skusil som to co si mi poradil ale mam takyto problem...
                pri prikaze $sudo ndiswrapper -l mi vyhodilo: bcmwl5: driver installed
                device (14E4:4311) pressent (alternate driver: bcm43XX)
                a ak som dal $sudo iwlist wlan0 scan
                eth0
                alebo eth1

                tak mi vypise: wlan0 Interface doesn't support scanning
                eth0
                eth1
                Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
                • Re: Ubuntu a problém s wifi 22.02.2008 | 15:53
                  Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
                  wlan0 to nieje, wth1 to nieje, wth0 to nieje, do kelu, tak ako sa ta karta hlasi

                  Skus teda zistit natvrdo ako sa to hlasi.
                  $sudo ifconfig
                  by malo ukazat sietove adaptery, z toho vypisu lahko zistis ako sa tvoja karta hlasi.
                  Nazorny priklad :
                  [root]$sudo iwconfig
                  lo no wireless extensions.

                  eth0 no wireless extensions.

                  wlan0

                  IEEE 802.11g ESSID:"KFCHCHF2" Nickname:"RNR"
                  Mode:Managed Frequency:2.412 GHz Access Point: 00:1A:92:44:39:5F
                  Bit Rate=54 Mb/s Tx-Power:32 dBm
                  RTS thr=2347 B Fragment thr=2346 B
                  Encryption key:off
                  Power Management:off
                  Link Quality:100/100 Signal level:-62 dBm Noise level:-256 dBm
                  Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
                  Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0

                  sit0 no wireless extensions.

                  Z coho je jasne nielen to, ze moja wifikarta ma rozhranie wlan0, ale i to, odkial sa momentalne pripajam - katedrova siet essid "KFCHCHF2"
                  Teoreticky mozno pouzit aj prikaz ifconfig, ale ten nerozlisuje jednotlive rozhrania - drotove, bezdrotove a pod. Ked ti iwconfig vypise povedzme wlan1, tak do prikazu na skenovanie vypis wlan1 miesto wlan0. Mozes sem pastnut vypis $sudo iwconfig
                  "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
                  • Re: Ubuntu a problém s wifi 22.02.2008 | 15:54
                    Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
                    pardon, nie wth0, resp.1, ale chcel som napisat eth0 a eth1 , som prispaty
                    "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
                    • Re: Ubuntu a problém s wifi 22.02.2008 | 22:56
                      Avatar marcus81   Používateľ
                      no hlasi sa mi ako eth1 a prikazom $sudo iwconfig mi vyhodi nasledovne:
                      marcus@marcus-laptop:~$ sudo iwconfig
                      lo no wireless extensions.

                      eth0 no wireless extensions.

                      eth1 IEEE 802.11b/g ESSID:off/any Nickname:"Broadcom 4311"
                      Mode:Managed Access Point: Invalid
                      RTS thr:off Fragment thr:off
                      Encryption key:off
                      Link Quality=0/100 Signal level=-256 dBm Noise level=-256 dBm
                      Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
                      Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0

                      Ale co som si v simol tak v systeme co je kolkonka myslim ze registrovany hardware alebo nieco take tak tam mam tu wifi zobrazenu ale ako neaktivnu bez ovladaca...ked na to kliknem ze aktivovat tak mi to vypise ako keby nejaky iny ovladač...
                      Ja uz s toho nechapem a som s toho nestastny :o((
                      Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
                      • Re: Ubuntu a problém s wifi 22.02.2008 | 23:48
                        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
                        hej, je to teda eth1

                        Musis si zvyknut na to, ze tie graficke utilitky kde vidis status hardwaru dost casto v linuxe nefunguju spolahlivo. Vyzeraju podobne ako tie windowsacke, ale na rozdiel od nich su casto nefunkcne a udaje napisane v oknach byvaju zavadzajuce. Ked ti to ponuka iny ovladac, mozno to ponuka balik madwifi, ale to je driver pre intelacke wifikarty a nie BCM. Takze to sa pouzit neda. Ty sa pekne spolahni na ten ndiswrapper a windowsacky .inf subor. Napriklad keby nebolo konzoly, tak by som sa na wifi pomocou grafickeho Kwifimanager nikdy nepripojil, pretoze proste nefunguje.

                        Co ti vypisuje $sudo iwlist wlan0 scanning

                        Malo by to poznat ze je to wireless rozhranie. Mas natiahnuty modul ndiswrapperu ($sudo ndiswrapper -m) ? Malo by to skutocne ist.
                        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
                        • Re: Ubuntu a problém s wifi 27.02.2008 | 21:06
                          Avatar marcus81   Používateľ
                          pouzivas jabbera alebo ICQ?
                          Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
                      • Re: Ubuntu a problém s wifi 23.02.2008 | 00:00
                        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
                        Dolezite pred skenovanim sieti je mat natiahnuty ndiswrapper v jadre.
                        $sudo modprobe ndiswrapper
                        $sudo ndiswrapper -m
                        Mne sa da ze si nemal netiahnuty ndiswrapper, ze si ned isiel skenovat siete, to sa neda bez toho.
                        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
                        • Re: Ubuntu a problém s wifi 23.02.2008 | 00:38
                          Avatar marcus81   Používateľ
                          No myslim ze mam natiahnuty,robil som to presne podla tvojho navodu ako si mi dal.
                          $sudo iwlist wlan0 scanning mi vypisuje toto:

                          wlan0 Interface doesn't support scanning.
                          eth1 Interface doesn't support scanning : No such device

                          a si dam

                          system->sprava->restricked drivers->tak tu mam tu wifi kartu a tu mi pise ze Firmware for Broatcom 43xx chipset family status Not in use.
                          Ked na to kliknem,vypise mi: Enable the Firmware?

                          Firmware for Broadcom 43xx chipset family

                          While the bcm43xx driver is free, it relies on proprietary firmware. Without that you will not be able to use your wireless card.

                          a ked dam

                          Enable

                          tak zase hlaska: The software source for the package bcm43xx-fwcutter is not enabled.
                          Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
                          • Re: Ubuntu a problém s wifi 24.02.2008 | 02:25
                            Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
                            To bcm43xx-fwcutter bude asi balík ktory je zabugovany a možno by stalo za to ho preinštalovať, resp. kuknuť na jeho verziu a stiahnuť novú opravenú. Skús zistiť aká verzia to je a vygoogliť niečo o bugoch v nej.
                            "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
                            • Re: Ubuntu a problém s wifi 24.02.2008 | 21:32
                              Avatar marcus81   Používateľ
                              bud som uz uplny idiot ale mam taku smolu...nejde mi to ani cez ndiswrapper a ani cez bcm43xx-fwcutter...
                              ja to uz nechapem...
                              navyse mi nejde uz ani ethetnet...pingat von pingam ale nacitat nejaku stranku nehrozi...
                              IP mam spravnu, DNS tak isto a browsovanie absolutne nic... :o((
                              Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
                            • Re: Ubuntu a problém s wifi 24.02.2008 | 22:17
                              Avatar marcus81   Používateľ
                              vies mi pls poradit ako zmenim na ethernete link speed&duplex??? Predpokladam ze teraz mam auto no chcel by som dat natvrdo 10 full/duplex
                              Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
                              • Re: Ubuntu a problém s wifi 24.02.2008 | 22:21
                                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                Teoreticky takto sudo ifconfig eth0 media 10base2 . Ale napríklad moja sieťovka to nepodporuje. Podľa man ifconfig to ani nemusia všetky podporovať.
                                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                • Re: Ubuntu a problém s wifi 24.02.2008 | 22:44
                                  Avatar marcus81   Používateľ
                                  nefunguje to...ja mam asi riadny shit NB uz to tak vidim...je dobry asi tak iba na win a na nic ine...HP 530 nie je ziadna vyhra...Sietovka Intel(R) PRO/100 VE Network Connection a wifi Broatcom 43xx nieje pre linux ozaj ziadna vyhra...asi to nedokazem rozchodit a pomaly a isto to vzdavam...
                                  Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
                                  • Re: Ubuntu a problém s wifi 25.02.2008 | 09:52
                                    Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
                                    Ak si z BA, dones to 29 marca na linuxfest, myslim ze to bude na Gymnaziu J. Hronca v Bratislave a na 99% to dokopeme k zivotu. Je tam dost vysoka koncentracia linuxovych nadsencov a ked to nedokazem ja, dokaze to tam niekto iny.
                                    "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
                                  • Re: Ubuntu a problém s wifi 25.02.2008 | 10:18
                                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                    Určite to pôjde rozbehať. HP pod linuxom chodia veľmi slušne. WiFi mám tú istú. Ozvi sa mi na jabber, niečo s tým spravíme.
                                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                    • Re: Ubuntu a problém s wifi 26.02.2008 | 21:47
                                      Avatar marcus81   Používateľ
                                      prepac ale ako sa ti ozvem na jabber...Ten funguje pod linuxom,nie? ICQ nepouzivas?
                                      Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
                                      • Re: Ubuntu a problém s wifi 26.02.2008 | 21:54
                                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                        Jabber funguje pod akýmkoľvek OS, dokonca aj na mobile. ICQ nepoužívam, lebo má na prd podmienky. http://www.jabber.cz/wiki/Hlavní_strana
                                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                        • Re: Ubuntu a problém s wifi 26.02.2008 | 22:02
                                          Avatar marcus81   Používateľ
                                          a mozeme komunikovat "JA" cez ICQ a ty cez Jabber alebo musime mat to isté?
                                          Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
                                          • Re: Ubuntu a problém s wifi 26.02.2008 | 22:07
                                            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                            Ak by som mal ja ICQ transport, tak hej. Inak nie. Ak máš mail na google, tak už jabber máš. Hoď si do pidgina alebo čo používaš gmail účet a je.
                                            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                            • Re: Ubuntu a problém s wifi 26.02.2008 | 22:55
                                              Avatar marcus81   Používateľ
                                              mam na gmail ucet...myslim ze som ta prave pozval na rozhovor...len neviem ako dalej a jabber tam nikde nevidim...
                                              Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
                      • Re: Ubuntu a problém s wifi 23.02.2008 | 23:16
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        Ale veď to vyzerá, že je všetko ok. Čo zahlási sudo iwlist scan ? Poprípade klikni na network manager (pri hodinách v oznamovacej oblasti) a zisti, či sú tam siete.
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                        • Re: Ubuntu a problém s wifi 26.02.2008 | 23:07
                          Avatar marcus81   Používateľ
                          nevies mi nahodou poradit...eth1 mam sietovu kartu cez ktrou sa tiez pripajam na net...Mam pevnu IP,Gateway aj DNS...Ked pingam nejaky vonkajsi server,napr.www.sme.sk tak pakety v pohode prechadzaju ale ked idem browsovat tak vobec mi ziadnu stranku nezobrazi...Neviem kde by mohla byt chyba alebo vo win mi vsetko v pohode funguje...
                          Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
                          • Re: Ubuntu a problém s wifi 26.02.2008 | 23:10
                            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                            Nemáš nastavený v prehliadači proxy server? Ak áno, tak ho vypni.
                            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                            • Re: Ubuntu a problém s wifi 26.02.2008 | 23:11
                              Avatar marcus81   Používateľ
                              nemam,nepouzivam proxy...mam priame pripojenie na net
                              Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
          • Re: Ubuntu a problém s wifi 09.03.2008 | 18:33
            jasomsef   Návštevník
            Moj problem je asi v tom ze mi nejde zapnut wifi. Prikaz sudo ndiswrapper -l vypise iba:
            Installed drivers:
            bcmwl5 driver installed

            prikaz sudo iwlist scan lo Interface doesn't support scanning.
            eth0 Interface doesn't support scanning.

            Vo win mam wifi spustene, ale v lin tlacidlo na spustanie wifi nereaguje a stale svieti nech robim co robim.

            Este dodam ze lspci podla vsetkeho wifi najde:
            10:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetLink BCM5906M Fast Ethernet PCI Express (rev 02)
            30:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4312 802.11a/b/g (rev 02)
            • Re: Ubuntu a problém s wifi 09.03.2008 | 20:24
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Čo spraví modprobe ndiswrapper a potom iwlist scan ?
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: Ubuntu a problém s wifi 09.03.2008 | 22:43
                jasomsef   Návštevník
                root@moliere02:~# modprobe ndiswrapper
                root@moliere02:~# iwlist scan

                lo Interface doesn't support scanning.
                eth0 Interface doesn't support scanning.
                • Re: Ubuntu a problém s wifi 09.03.2008 | 23:01
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  Daj ešte výpis dmesg | tail hneď po tom ako dáš to modprobe ndiswrapper
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: Ubuntu a problém s wifi 09.03.2008 | 23:14
                    jasomsef   Návštevník
                    root@moliere02:~# dmesg | tail
                    [ 54.392000] NET: Registered protocol family 10
                    [ 54.392000] lo: Disabled Privacy Extensions
                    [ 64.672000] eth0: no IPv6 routers present
                    [ 76.168000] hda-intel: Invalid position buffer, using LPIB read method instead.
                    [ 330.712000] ndiswrapper version 1.45 loaded (smp=yes)
                    [ 330.768000] usbcore: registered new interface driver ndiswrapper
                    [ 2175.144000] APIC error on CPU1: 40(40)
                    [ 2175.144000] APIC error on CPU0: 40(40)
                    [ 2254.968000] APIC error on CPU1: 40(40)
                    [ 2254.968000] APIC error on CPU0: 40(40)
                    • Re: Ubuntu a problém s wifi 09.03.2008 | 23:21
                      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                      to vyzerá ako by bolo všetko s ndiswrapperom v poriadku. Ale prečo nevytvorí nové eth (wlan) rozhranie je záhada.
                      Ešte skús jednu vec. Daj rmmod ndiswrapper. Zopakuj pre istotu viackrát (aj keby nemal byť ten modul zavedený viackrát). Potom daj modprobe ndiswrapper a potom sem daj výpis dmesg | tail .
                      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                      • Re: Ubuntu a problém s wifi 09.03.2008 | 23:57
                        Avatar Jasomsef Mandrake 10.1  Používateľ
                        root@moliere02:~# dmesg | tail
                        [ 330.768000] usbcore: registered new interface driver ndiswrapper
                        [ 2175.144000] APIC error on CPU1: 40(40)
                        [ 2175.144000] APIC error on CPU0: 40(40)
                        [ 2254.968000] APIC error on CPU1: 40(40)
                        [ 2254.968000] APIC error on CPU0: 40(40)
                        [ 4690.328000] APIC error on CPU1: 40(40)
                        [ 4690.328000] APIC error on CPU0: 40(40)
                        [ 4790.228000] usbcore: deregistering interface driver ndiswrapper
                        [ 4806.824000] ndiswrapper version 1.45 loaded (smp=yes)
                        [ 4806.884000] usbcore: registered new interface driver ndiswrapper
                        • Re: Ubuntu a problém s wifi 10.03.2008 | 11:25
                          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                          Takže rovnaké ako pred tým. No ale nevidím, že by zaviedol ovládač karty priamo. Mala by tam byť zmienka o zavedení firmwaru pre kartu. isto je ovládač nainštalovaný dobre? ndiswrapper -l ako si písal vyššie vypíše driver installed. Skús ten ovládač zmazať ndiswrapper -e názov_driveru a znovu nahodiť ndiswrapper -i názov_súboru.inf. Ak ani to nepomôže. Tak skontroluj, či je to driver pre tvoju kartu (dodaný spolu s ňou, poprípade ten so stránok výrobcu karty/notebooku).
                          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Ubuntu a problém s wifi 22.02.2008 | 12:13
        Avatar marcus81   Používateľ
        a vies mi prosim ta pomoct co sa tyka bodu č.7 tohto linku...neviem ako mam postupovat dalej. Ked som na bode č.8 a zadam ten dany prikaz tak mi vypise "couldn't open bcmwl5.inf: No such file or directory at /usr/sbin/ndiswrapper line 219"...co mam robit dalej ked ho tam nemam,ako ho tam dostat?
        Prosim o radu....
        Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
    • Re: Ubuntu a problém s wifi 23.02.2008 | 01:42
      jaaa   Návštevník
      boze moj http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=25683 , http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=1071920&mode=linear
    • Re: Ubuntu a problém s wifi 25.02.2008 | 11:15
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      prosim ta, stiahni si PclinuxOS, alebo mandrivu. Ubuntu sa naozaj nema rad z wifi ( aspon ja som to vzdy zdal po 20 minutach) v tych spominanych distrach to vzdy nahodim do 2 minut, bez trhania vlasov...tak naco sa trapit. Linux je vzdy linux.
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Ubuntu a problém s wifi 25.02.2008 | 11:20
        Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
        PS: aj ja som mal broadcom 43xx, dokonca na 2 bookoch, a slapalo uplne pohodicke, cez ndiswrapper.

        PS2: vsetkym co chcu rypat, nehovorim ze sa to v ubuntu neda rozchodit, len pre mna bolo jednoduchsie (resp. som moc lenivy..) dat tam distro ktore to rozchodi hned, ako googlit pol dna.
        Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
        • Re: Ubuntu a problém s wifi 26.02.2008 | 18:12
          peter   Návštevník
          dolny panel nastrojov som omylom vymazal ale dal som novy no niesu tam tie veci ako ich tam dam?:::
          dolny panel nastrojov som mal:
          bol tam kos vlavom rohu ked kliknem pracovnu plochu zobrazi vpravom boli plochy kolko si mozem urobit plochy ja som panel odstranil ked som pridal novy uz tam nebolo to iste taze ked otvorim nejakke okno ci internet ci subor nezobrazi mi tam
          vedel by si mi prosim pomoct?
      • Re: Ubuntu a problém s wifi 26.02.2008 | 21:52
        Avatar marcus81   Používateľ
        mandrivu som mal nahodenu a to podla mna bolo este horsie ako ubuntu...Musite ma brat ako uplneho zelenaca ktory sa chce odputat od vsivaveho windowsu a chce prejst na nieco co je robene pre ludi ktory maju vlastnu fantaziu a kreativitu zveladovat tento system...
        Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
        • Re: Ubuntu a problém s wifi 20.03.2008 | 09:02
          Avatar Tomáš FEDORA  Používateľ
          Ahoj neviem ci si rozbehal tu wifi ale mne pomohol na 100% tento navod pre ubuntu a Acer 5315 http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=610603
        • Re: Ubuntu a problém s wifi 29.04.2008 | 19:00
          Peterx   Návštevník
          Linux všeobecne je preto tak málo rozšírený, pretože sú vždy na začiatku nejaké problémy. Výrobcovia robia väčšinu PC na okná a pri linuxe sú problémy skoro vždy s nejakým komponentom. Ak sa prebojuješ cez tento začiatok, tak na základnú kancelársku prácu ( písanie, internetovanie, obrázky, video ) nebudeš mať problémy a zbavíš sa nekonečného reparovania poškodených okien. Ak však začneš robiť zásahy i do linuxu ( platí všeobecne ) sťahovanie zo zdrojov mimo podporovaných, narazíš na ďalšie problémy a spotrebuješ mnoho času na údržbu. Možno budeš ako pri oknách, znovu preinštalovávať systém. ( Píš si úspešné postupy pri odstraňovaní problémov. Pri reinštalácií ti to pôjde rýchlejšie. Inak budeš riešiť opravu nefunkčných komponentov znova. ) Ak sa chceš vyhnúť problémom pri inštalácii kúp si také zariadenia, ktoré výrobca podporuje v linuxe. Okná ti pravdepodobne na takomto zariadení pôjdu bez problémov. Podľa mojich skúseností najlepší linux je OSX od Applu. Je robený na odladený a odskúšaný hardware. Súčasné stroje pod intelom podporujú linux, osx i okná a je to spúšťatelné a prepínateľné dvomi spôsobmi. Cena sa môže zdať na prvý pohľad vyššia, ale ak to porovnáš s klasickým PC v rovnakej konfigurácii veľký rozdieľ nie je. To je moja skúsenosť a doporučenie. Linux je dobrý ako server hlavne preto lebo je bezplatný. Je však tiež zraniteľný ako akýkoľvek masovo rozšírený soft.