Slackware a NVIDIA

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.02.2008 | 14:43
Avatar spaceo Linux  Používateľ
ahooj...

skusal som instalovat nvidia driver do slackware sposobom aky je rozpisany na strankach nvidie

-- stiahnut subor NVIDIA-Linux-x86....atd potom spustit v textovom rezime.
Zacalo to nieco robit, ale potom mi vyhodilo>

"Unable to build the NVIDIA kernel module interface"

skusal som o tom hladat na nete, ale moc som sa nedozvedel ... netreba tej instalacke nejake zavislosti? ... vopred dik za radu :-}

spaceo
Sloboda je boj, Linux je sloboda.
    • Re: Slackware a NVIDIA 20.02.2008 | 14:47
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      zdrojaky jadra, gcc, ...
      • Re: Slackware a NVIDIA 20.02.2008 | 14:58
        Avatar spaceo Linux  Používateľ
        to zistim ako?
        nj dal som si dobry hardcore - slackware, ale snad sa neco naucim,, stale mam v linuxe zmatok :-{
        Sloboda je boj, Linux je sloboda.
        • Re: Slackware a NVIDIA 20.02.2008 | 15:38
          darkstar   Návštevník
          pozri do logu (tusim /var/log/nvidia-instaler.log) co sa tam pise
          • Re: Slackware a NVIDIA 20.02.2008 | 23:44
            Avatar spaceo Linux  Používateľ
            tu je komplet vypis ...
            ... ale zda sa mi ze som pri zaciatkoch pouzivania linuxu toto riesil pri ubuntu, ale tam mi to neslo, pretoze chybalo plno zavislosti, ktore sa stale nabalovali a pribudali pri instalacii, tak som radsej nahodil envy, ale slackware na zavislosti kasle,, tak neviem ... neda sa zistit nejak co je potrebne pre ktory ten program ??
            Sloboda je boj, Linux je sloboda.
        • Re: Slackware a NVIDIA 21.02.2008 | 11:21
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          Ty nemas co zistovat..to musis naisnstalovat.
          Close the Windows Open The Source
          • Re: Slackware a NVIDIA 21.02.2008 | 12:11
            WlaSaTy   Návštevník
            Presne tak. Podla logu ma bud len hlavickove subory z jadra ktore su sice sucastou zdrojakov alebo chyba jeden prikaz co sa vypisal na terminal (riadok s tymi dvoma ampersandmi). A navyse sa ten instalator stazoval aj na zapnutu podporu jadroveho modulu rivafb, som predpokladal ze to uz opravili s tym modulom.:)
    • Re: Slackware a NVIDIA 21.02.2008 | 12:31
      Avatar srigi   Používateľ
      Primontuj si z DVD romky instalacne medium (najlepsie ak mas DVD alebo CD so skupinou D - ako devel). Prejdi potom do adresara s mediom, do adresara slackware/d a ako root napis
      installpkg *.tgz
      
      Toto doinstaluje do tvojho systemu vsetko potrebne na kompilovanie driverov pre graficku kartu.
      • Re: Slackware a NVIDIA 21.02.2008 | 23:13
        Avatar spaceo Linux  Používateľ
        vdaka, naistalovalo vsetko hladko, ale instalator grafiky mi vyhadzuje stale to iste
        Sloboda je boj, Linux je sloboda.
        • Re: Slackware a NVIDIA 22.02.2008 | 15:01
          Avatar spaceo Linux  Používateľ
          noo vyzistil som ze je treba vypnut rivafb ... namate niekto napad ako ? ... ja som skusal do lilo.conf dopisat append="video=rivafb:off" ale nepomohlo
          Sloboda je boj, Linux je sloboda.
          • Re: Slackware a NVIDIA 22.02.2008 | 15:36
            Avatar spaceo Linux  Používateľ
            .... vyskusal som aj do modprobe.conf dopisat riadky blacklist nvidiafb a blacklist rivafb ,, no ale nic, nevyplo sa to. ono mi viac veci nefunguje pri textovych konfigoch. napriklad som chcel v lilo.conf zmenit cas kym nabootuje na par sekund, lebo mi to pri instalacii defaultne nastavilo na 2min. tak som zmenil timeout = 5 ale aj tak pri boote lilo odpocitava 2 minuty. hm :-(
            Sloboda je boj, Linux je sloboda.
            • Re: Slackware a NVIDIA 22.02.2008 | 16:01
              WlaSaTy   Návštevník
              man 5 lilo.conf

              a hladaj nieco ako "delay=tsecs", je to v desatinach.

              ohladne toho framebufferu, skus pozriet /proc/cmdline ci nemas vyhodit parameter video="blah" v sekcii append alebo ho nahradit nejakym =text alebo =normal. inak lepsie by bolo zverejnit cely /etc/lilo.conf (do tag-u pre) pretoze tam budes asi mat viacej nezrovnalosti.

              ps.: nespomeniem si ci nebolo treba aj prekompilovat kernel s kompletne vyhodenou podporou pre nvidia riva framebuffer, ten box kde mam nvidiu je uz vyse roka degradovany na textovu konzolu drziacu nejake harddisky. a mozno aj od toho upustim ked si niekde najdem scsi1/2 radic do pci slotu janosza.
            • Re: Slackware a NVIDIA 22.02.2008 | 16:09
              Avatar srigi   Používateľ
              U LILa je to tak, ze co zmenis v configu sa este neprejavi - musis LILO preinstalovat. Lebo LILO je do MBR zapisane natvrdo aj s nastaveniami. V tomto ohlade ma GRUB navrch. Ten ma tiez svoj konfigurak na disku, ale zmeny v nom sa prejavia hned pri dalsom reboote.
              • Re: Slackware a NVIDIA 22.02.2008 | 17:16
                Avatar spaceo Linux  Používateľ
                ako ho preinstalujem ?
                Sloboda je boj, Linux je sloboda.
                • Re: Slackware a NVIDIA 22.02.2008 | 17:37
                  Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                  Príkazom lilo.
                  • Re: Slackware a NVIDIA 22.02.2008 | 20:04
                    Avatar spaceo Linux  Používateľ
                    :-) vdaka,, jake to bolo jednoduche ... len este neviem co s tym rivafb, ako to vypnut ?
                    Sloboda je boj, Linux je sloboda.
                    • Re: Slackware a NVIDIA 22.02.2008 | 20:32
                      WlaSaTy   Návštevník
                      do /proc/cmdline si sa nepozeral, roovnako ako aj do toho append a ani si neskusal pridat parameter vga s tym ze vyhodis parameter video, ved naco. uz ti to caka kolko chces a to bol asi ten hlavny problem, ostatne veci su len malichernost.

                      nie, my ti do subory /etc/lilo.conf nevidime, presnejsie povedane nechce sa nam vyhackovat ti stroj aby sme sa do neho pozreli a opravili parametre, to ako prvy otvoreny bod.
                      • Re: Slackware a NVIDIA 22.02.2008 | 20:46
                        Avatar spaceo Linux  Používateľ
                        jasne ze som pozeral ... aj som pomenil nieco, ale vysledok bol rovnaky. skusal som samozrejme googlit, ale stale narazam na ine a ine moznosti, len bohuzial nic nefunguje, tak sa pytam ci niekto nevie este o niecom,, skusal som aj v /etc/X11/xorg.conf najst rivafb, ale nebol tam, tak som v sekcii Graphic pomenil drivery na nvidia, ale nepomohlo. pozeral som aj prikazy lsmod | grep rivafb a potom rmmod rivafb lenze mi to divne vyhodilo
                        "ERROR: Module rivafb does not exist in /proc/modules"
                        ... preto zrejme nebolo o rivafb v /etc/X11/xorg.conf ani zmienka ....
                        Sloboda je boj, Linux je sloboda.
                        • Re: Slackware a NVIDIA 23.02.2008 | 13:11
                          WlaSaTy   Návštevník
                          ano, presne si to vystihol: nieco.

                          ak totizto chces nieco dosiahnut a nieco pomenis, tak mas sancu jedna k niecomu ze sa trafis. ak to nevyjde, tak si mozes precitat dokumentaciu k niecomu, ta dokumentacia je napriklad v /usr/src/linux/Documentation/ ale to uz vies a pozrel si sa do nej aby si nieco dosiahol.

                          Inak, nieco mas zle nakonfigurovane. v zavadzaci systemu a aj v jadre.
                          • Re: Slackware a NVIDIA 25.02.2008 | 13:52
                            WlaSaTy   Návštevník
                            aby som nebol hnusny, tak skus zverejnit /etc/lilo.conf ako uz bolo povedane a k nemu aj rozbaleny konfig z /proc/config.gz. bez toho mozeme len hadat a odkazat na standardnu dokumentaciu ktoru si uz asi cital.