......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :......

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.02.2008 | 15:39
xvvvvx   Návštevník
Aky je vaš nazor na Mandriva linux 2008 ??? Je horši alebo lepši ako napr.: Ubuntu, Suse, ... Myslim či je stabilnejši, rychlejši atď.
    • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 28.02.2008 | 15:52
      Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
      no tak mandrivu 2008 som neskusal naposledy som skusal este 2007 a inak celkom spokojnost ... vsetko mi hned fungoval, ako 3d desktop, ovladace na grafiku ... v celku nebol ziadny problem aj to celkom dobre bezalo len mi nevyhovovala ... mam radsej Debial like distribucie ale inak pre zaciatocnika mozem odporucit
      zrezo@jabbim.sk
    • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 28.02.2008 | 17:02
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Nemam skusenosti s ostatnymi, kedze pouzivam vyhradne mandrivu uz od verzie 9, takze neviem porovnat. Ale co sa tyka stability, rychlosti a vsetkeho ostatneho, som s nou maximalne spokojny. A verzia 2008.0 je o dost lepsia ako boli 2007.0 a 2007.1.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 28.02.2008 | 17:34
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      ani nenadchla, ani nesklamala...
    • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 28.02.2008 | 17:58
      tuxedoed   Návštevník
      mozem za seba povedat, ze oproti mandrive 2007 je lepsia. nahodil som si ju doma na comp, kde nemam internet a som celkom spokojny - teda co sa tyka beznej uzivatelskej prace: office, multimedia.. - akurat som si este nahodil kodeky, cez terminal, a vramci nenarocnych moznosti som spokojny...
      • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 28.02.2008 | 18:33
        Avatar 13th. Mandriva 2008  Používateľ
        Na jeseň som vyskúšal novo vydané ubuntu 7.10, openSUSE 10.3 a Fedoru 8. Najspokojnejší som bol s Mandrivou 2008, a tak ju mám od jesene.
    • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 29.02.2008 | 08:48
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      M2008 je stabilna a zatial mi slape bez problemov na viacerych PC a serverov, u Ubuntu som mal problem s HW na jednom notebooku, inak v pohode aj ten. Kedze som zastanca Mandrivy, vrele odporucam :-)
    • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 29.02.2008 | 08:54
      Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
      mmm ja som ju skusal ale nejako ma nenadchla ... taky priemer ... a hlavne je to cista klikacka ... takze pre zaciatocnika v pohode ale po case ked sa budes chcet ucit nieco viacej tak ju asi opustis ... ja mam Greeenie / Ubuntu a s tym som spokojny.
      • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 29.02.2008 | 12:52
        Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
        po case ked sa budes chcet ucit nieco viacej tak ju asi opustis ... ja mam Greeenie / Ubuntu

        To si ale protirecis. Ubuntu je predsa este va:csia klikacka.

        Only man who sells empty boxes is the undertaker.
        • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 29.02.2008 | 15:51
          Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
          myslel som to tak ze ked sa budes chcet naucit nieco viacej ako napr skladat si vlastny linux tak ju vimenis ... nehovorim ze ubuntu je mensia klikacka ... ja pouzivam linux Greenie lebo mi klikacie rozhranie vyhovuje nemusim pisat do konzoly prikazy hoci ich viem ale ajtak.
    • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 29.02.2008 | 09:43
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ..................: WTF :................................
      Debian. apt-get into it…
    • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 29.02.2008 | 11:09
      Peto   Návštevník
      Na vsetkych kompoch mam nahodeny debian unstable. Jeho problem je ze sa sem-tam objavia chyby ktore v najnevhodnejsom stave sposobia problemy (december - fungoval bez problemov skener , v januari uz nie).
      Tak som na jeden komp nahodil ako dualboot z debianom Mandrivu 08. Prekvapila ma jej rychlost a detekcia HW.
      Jedine co na nom nenavidim je straaaasne dlha instalacia balickov. Samozrejme 3D desktop fungoval bez problemov a vyskusal som si i mettise.
      • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 29.02.2008 | 13:00
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Urpmi je napisane v perle, takze co uz narobis :)
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 29.02.2008 | 14:45
          Attila   Návštevník
          No ke ppppoznáš ako skusený mandrivák názvy súborov ako ja, ..tak ti nebude úroblem inštalovať veci z príkazového riadka, bez nutnosti načitania celej databázy rpm baíčkov. o ale mandrive treba vyktnúť je občas problem si kompilovania vlastných veci, aj ke od 2008.0 sa to značne zlepšilo, ale stále je priestor na zlepšenie a je najlepší spomedzí všetkých distribúcií pre bežného človeka, aj ke občas treba prižmurknúť oko, že sem tam nejaká drobnosť nefunguje / hlavne hry sú občas nespustiteľné kvôli chýbajúcim knižniciam, ktore pre Mandrivu ani neboli preložené/
    • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 29.02.2008 | 16:03
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mandriva 2008 je lepsia ako ubuntu? no takto... ako keby si povedal ci je lepsi windows 95 alebo linux. asi kazdy tu povie ze linux, no nebola zadana verzia. windows 95 je rozhodne lepsi ako linux 0.0.1...

      takze skus skor otazku ze ci je lepsi ako aktualne verzie ubuntu, suse...
      • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 29.02.2008 | 18:28
        Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
        Proti gustu ziaden disputat.
        Only man who sells empty boxes is the undertaker.
    • Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 01.03.2008 | 07:02
      Avatar Peter Mint  Používateľ
      Mandrivu by som nazval ako "v pohode" , verziou 2008.0 sa mi spojazdnilo konecne wifi na notebooku Asus A9RP... Takisto som v tom obdobi skusal aj Ubuntu, wifi tiez uz islo ale na booku to neviem z akych pricin bootovalo cez 2 min....skoda.
      Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
    • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 01.03.2008 | 10:33
      dusan   Návštevník
      Tak mandriva používam od verzie 8 niekedy sa im zhoršilo niekedy zlepšilo ale mandriva 2008 je naozaj najlepšia z nich. Konzistentná, rýchla (i keď asi pod 512MB ram by som nešiel (mám 2GB)), plno softu a ovládačov skoro v najnovších verziach.
      Až na pár drobností : holotz castle - hra sa nespustí
      binárne ovládače od nvídie niekedy robia problém cez dkms (ale toto je skôr problém nvídie a systému dkms)

      Raz za týždeň dám ubgrade a aj problémy, ktoré neregistrujem sú opravované. Sakra ani sa my nechce veriť, že to mám prakticky zadarmo.
    • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 01.03.2008 | 10:37
      mdk   Návštevník
      Mandrivu používam od verzie Mandrake 8.1(nie 2008.1 ale 8.1 z roku 2001) som s ňou spokojný a nemám dôvod meniť aj keď skúšam aj iné.
    • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 01.03.2008 | 10:58
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      pouzival som mandrake a potom mandrivu 2006. po roznych kotulaniach cez suse a slackware som sa dostal na xubuntu... v mandrive mi chyba to ze tam nie je tak vela balickov...
      • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 01.03.2008 | 11:25
        <<<>>>   Návštevník
        ja som toho uz viskusal dost vela ale vzdy som sa vratil a zatial vzdy bol pre mna vytaz OpenSuSE so zelenym malym drakom :) sto ludi sto chuti
        • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 01.03.2008 | 11:30
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          no ved uvidime kolko bude mandrivakov a "chameleonistov" ked vyjde nove to take co tu menujem dost casto :)
          • Re: ......: Mandriva Linux 2008 vaš nazor :...... 01.03.2008 | 12:41
            Avatar jv openSuSE 11  Používateľ
            Mozno viac ako predtym :P