Posielanie suborov cez ICQ

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.02.2008 | 20:03
Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
Zdravim. Vyskusal som uz niekolko icq klientov, ale ani v jednom mi nefungovalo posielanie suborov. Momentalne mam Pidgin vo verzii 2.2.1 a v nom mi to funguje asi najlepsie no stale nie poriadne. Skusal som posielanie na windoze ICQ 5.1 aj ICQ 6 a zistil som ze posielanie funguje ako sa mu zachce ale väčšinou mi odosiela na ICQ 5.1 a mne ide prijat od ICQ 6, ale nie je to pravidlo. V com môže byť problém?

Ďakujem.
"Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
    • Re: Posielanie suborov cez ICQ 28.02.2008 | 20:14
      Avatar Matej Krajčovič Ubuntu 8.10  Používateľ
      problem je v tom ze icq je uzavrety protokol a podla licencnych podmienok by sa na icq malo pripajat iba z oficialnych klientov a na linuxe neni ziadny oficialny !
      You are registered as user #457083 with the Linux Counter.<br/> Given enough eyeballs, all bugs are shallow.<br/>
      • Re: Posielanie suborov cez ICQ 28.02.2008 | 20:21
        Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
        Ale preco to potom niekedy funguje?
        "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
        • Re: Posielanie suborov cez ICQ 29.02.2008 | 08:32
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          Nepovedal si, či niekedy funguje a niekedy nie spojenie medzi rovnakými osobami s rovnakými klientmi v rovnakých sieťach. Ide o to, ako je nastavena komunikacia klientov. Linuxove klienty, ale napriklad aj QIP a vsetky neoficialne klienty posielaju subory prostrednictvom priameho TCP spojenia medzi dvoma pocitacmi, tym obchadzaju server AOL. To si nakoniec mozes overit po nadviazani spojenia pocas posielania suboru #netstat --inet, alebo v tvojom pripade $sudo netstat --inet . Ak taketo spojenie z nejakeho dovodu nastavenia jednoho z ucastnikov nedokaze vzniknut, prenos suboru sa neuskutocni.

          Ale napriklad v Kopete to nefunguje permanentne - preto mam aj Gaima, ale len na prenos suborov :-)

          Horsie by bolo, keby chaoticky fungovalo, resp. nefungovalo spojenie medzi rovnakymi ludmi za nezmenenych podmienok.
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
          • Re: Posielanie suborov cez ICQ 29.02.2008 | 18:32
            Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
            Toto je ten horší prípad. Kamarát mi posielal súbor a šlo to. Neskôr, keď som sa snažil zistiť, či nie je problém s verziou windoze ICQ tak to už nešlo vôbec - ani prijať a ani odoslať. Vie niekto čo môže byť vo veci? Dúfam že sa to dá nejako spojazdniť a zároveň dúfam že to nie je tým, že ICQ je uzavretý protokol.
            "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
            • Re: Posielanie suborov cez ICQ 29.02.2008 | 20:52
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Presne si to trafil. Je to tým, že to je uzavretý protokol. Tak jedine firma, čo ten protokol vytvorila vie ako presne funguje. Ostatný len skúšajú čo a ako funguje a tým to nemusí byť na 100%.
              Riešením bude presvedčiť čo najviac ľudí prejsť na jabber. Mnoho ľudí ho používa a ani o tom nevie - google talk. Pozri si môj leták (dole v podpise je odkaz) a poprípade pošli kamarátom.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: Posielanie suborov cez ICQ 29.02.2008 | 21:06
                Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
                Okay poposielam.... dufam ze potom to uz bude fungovat .... a da sa z jabbera pisat na icq a opacne alebo aka je kompatibilita? Predpokladam ze ziadna , ale predsa len...
                "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
                • Re: Posielanie suborov cez ICQ 29.02.2008 | 21:12
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  Ak moc chceš, tak sa dá. Registruješ si ICQ transport a je. Ale tam sa súbory posielať nedajú. Ja som ICQ zrušil. Tí čo ma potrebujú prešli na jabber a aj tých čo potrebujem ja väčšina prešla. Ostatní majú smolu alebo majú môj mail.
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: Posielanie suborov cez ICQ 29.02.2008 | 21:14
                    Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
                    Mne islo najmä o tie subory ale co uz....RADSEJ LINUX BEZ ICQ AKO WINDOZE S ICQ.
                    "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
                    • Re: Posielanie suborov cez ICQ 29.02.2008 | 21:17
                      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                      Veď ak väčšinu ľudí, čo potrebuješ, presvedčíš na jabber, tak pôjdu aj súbory ;)
                      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                      • Re: Posielanie suborov cez ICQ 29.02.2008 | 21:24
                        Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
                        Pokusam sa prave....robim psychycky natlak s tym tvojim letakom ( ktory je mimocodom super) ....:-DD......dufam ze aspon tym najdolezitejsim ludom zapne, ze tie spolocnosti co sa snazia vsetko schovavat stoja za deravy gros...takto sa snazim aj linux rozsirit:-)
                        "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
                        • Re: Posielanie suborov cez ICQ 29.02.2008 | 21:32
                          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                          Tak prajem veľa šťastia.
                          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                          • Re: Posielanie suborov cez ICQ 29.02.2008 | 21:34
                            Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
                            Akosi neviem ako si v Pidgin ten jabber nastavim, nikde tam nevidim protokol jabber.
                            "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
                            • Re: Posielanie suborov cez ICQ 29.02.2008 | 21:36
                              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                              XMPP
                              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                              • Re: Posielanie suborov cez ICQ 29.02.2008 | 21:43
                                Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
                                Dakujem.
                                "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
                        • Re: Posielanie suborov cez ICQ 04.05.2010 | 00:27
                          filip   Návštevník
                          myslím, že preto používa jabber toľko ľudí, lebo ani o tom nevie,.,., napr ja som o tom ani nevedel a používal som ho