Robi tu niekto hudbu na linuxe?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.02.2008 | 10:20
DanoD   Návštevník
UBUNTU 7.10
Prosim vas ak je tu niekto kto sa venuje tvorbe hudby? Asi som moc zdegenerovany z win, cubase, vst a asio ovladacmi... Potreboval by som poradit ako zacat co k tomu treba mat nainstalovane, ako to vsetko ponastavovat, ako je to s latenciou, ci je nejaka nahrada za vst/vsti. Taktiez nemozem rozbehnut moju zvukovku emu0404usb, ani moje klavesy maudio o2. Nechapem ako je to s alsa ako je to z jack. ake baliky k tomu treba a preco?
skusal som nejake lmms dost podobne ako FLstudio, ale vyzera to na dost zlej urovni zatial.
Ardour vyzera velmi dobre vie s tym niekto robit.
Nejde mi az tak o nahravanie audia, skor ako vo win midi+vsti
a este mam plno dalsich otazok ale to az ked sa niekto ozve?
    • Re: Robi tu niekto hudbu na linuxe? 29.02.2008 | 11:15
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      karta ti nejde asi preto, lebo pod linuxom nema ovladace. osobne pouzivame na nahravanie kapiel (bohuzial) win+nuendo, kedze pre digitalny mixpult co pouzivame pod linuxom neexistuju ovladace, a to dalej na mastering importujem do audacity pod linuxom (zda sa mi prehladnejsi a vykonnejsi nez nuendo).

      nejake linky ohladne nahravania pod linuxom:

      link 1
      link 2
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • Re: Robi tu niekto hudbu na linuxe? 29.02.2008 | 11:33
        DanoD   Návštevník
        no jo ovladace tak skoro asi ani nebudu... aj ked na strankach alsy pisu ze pre moju kartu coskoro ale ako to pojde a kedy to bude som zvedavy.
        No nuendo ani neni urcene na mastering takze jasnacka audacity ;) ja pouzivam na mastering wavelab+ vst + dx... audavity asi nevie aplikovat efekty v realnom case?

        dik za linky su to kvanta informacii zere to strasne vela casu vobec vsetko popozerat aby clovek mal aspon prehlad co vsetko existuje nie to aby to vedel pouzivat..
    • Re: Robi tu niekto hudbu na linuxe? 29.02.2008 | 16:43
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      ja len tak amatersky elektroakusticku gitaru/hlas;
      v Audacity mi to nejde nahravat, netusim preco nefunguje s Alsa ovladacom, tak to nahravam cez Gnome Sound Recorder a potom upravujem v Audacity.
      Zvuk sa mi zda uplne super, ale odbornik v tom urcite nie som ;)
      Inak pouzivam Tux Guitar, kde si mozes nahodit vsetky nastroje, tabulatury, texty a odtial sa to da vyexportovat do midi. To midi ma samozrejme ale velmi daleko k tomu, ako by to malo vyzerat :)
      • Re: Robi tu niekto hudbu na linuxe? 02.03.2008 | 21:31
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        zariadenia z ktorych ma audacity brat a na ktore posielat signal sa nastavuju v : ctrl+p → tam su dve rozbalovacie roletky, kde sa da ponastavovat z coho bude cucat a kam bude posielat (treba sa s tym vyhrat a poskusat moznosti, kedze neviem jak to mas pozapajane)
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • Re: Robi tu niekto hudbu na linuxe? 03.03.2008 | 17:30
          Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
          ako vravim, nefunguje to; funguje iba OSS a z toho je zvuk priserny; ALSU nebere
    • Re: Robi tu niekto hudbu na linuxe? 29.02.2008 | 19:53
      l_barbarossa   Návštevník
      Ardour + Hydrogen + Audacity cez Jack server mi zatial vysiel ako najblizsia nahrada ku Cubase + Fruity Loops +Soundforge cez ASIO
      • Re: Robi tu niekto hudbu na linuxe? 03.03.2008 | 10:07
        DanoD   Návštevník
        Hydrogen vyzera vyborne urcite to skusim
        nejake dalsie podobne typy? beat masinu uz mam chcelo by to este nejaky dobry syntak

        Este by to chcelo nejake kvalitne efekty: reverb, delay, eq, comresor ...
        • Re: Robi tu niekto hudbu na linuxe? 03.03.2008 | 19:33
          Avatar gršpr Ubuntu 8,04  Používateľ
          Neviem či ti pomože táto stránka www.rosegardenmusic.com , a fičí aj na 64bit mašinách. Mohol by si dať v budúcnosti vedieť aké máš výsledky.