zmizla ikona restart a vypnut

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.02.2008 | 15:14
kompot   Návštevník
chalani alebo pani pomoc, greenie linux mam iba par hodin a neviem si rady, vsetko je v poho ale problem je ze ak kliknem na ukoncit pracu tam som tam este vcera mal 6 ikon tusim - uspat, restartovat vypnut hybernovat prepnut pouzivatela a ete daco. no ale zmyzli mi tie dva najdolezitejsie a snazim sa tu o system restore daco som natukal do terminalu ale netusim absolutne ako sa pouzivaju tie parametre ked dam restore daco mi vyhodi ale nechapem ani slovo co tam mam dat. ak by to bolo mozne prosim vas presne co tam mam napisat aby sa mi tie dva ikony vratili spat, aj kludne sa moze vsetko zmazal ale cim skor, sedim tu na krabiciach na zemi aj s bookom a cakam na pomoc, ak pomozete a budete z okolia ke mate u mna kopec piv. dik
    • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 15:17
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ahoj. pise priamo autor greenie :)

      no po pravde stalo sa to prvi krat. prosim ta napis mi verziu greenie aku mas nainstalovanu, hned sa na to pozriem.

      zatial mozes system restartovat cez prikaz sudo reboot a vypnut cez sudo poweroff. zatial...
      • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 15:32
        kompot   Návštevník
        dakujem za rychlu reakciu aj pomoc tak rychlo pouzivam greenie z pc revue casopisu aktualizoval som to cez net rovno z greenie a mam tam stiahnutych asi 20 balickov co sa mi zdaju velmi potrebne verziu hladam kde to pise nasiel som zatial toto-- terminal 2.18.2 no a hladam ale ako vravim som novacik neviem najst verziu..dufam ze staci info ze je to z pc revue...alebo ma navigujte...
        este raz dakujem za rychlost..
        • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 15:39
          kompot.   Návštevník
          ak mozem este jednu pripomienku, ak spustim take screenschot tak odfoti pracovnu plochu spolu aj s oknom take screenshot co mi vlastne zaberie aj cast pracovnej plochy a tam o tu cast prichadzam- teda u nie je vidiet. ak by sa to dalo aj na to sa pozrite... to len tak by the way aby boli vsetky muchy co najskor vychytane
          • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 15:46
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            pouzivas greenie 1 ktore uz davnejsie nie je podporovane... stiahni novsie :)

            no screenshot urob normalne cez print screen. alebo si otvor gimp a daj tam subor - ziskat - snimka obrazovky
            • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 15:51
              kompot   Návštevník
              no to ste ma nepotesili, bolo to v casaku pred mesiacom, som myslel ze mam nieco nove, je mozne urobit upgrade alebo musim stiahnut a znova nainstalovat?
              • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 15:58
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                greenie 1 bolo v novembrovom cisle PC REVUE...

                skus nahodit do terminalu toto:

                uname -a

                a napis ze co to vypisalo...
                • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 16:09
                  kompot   Návštevník
                  tak teraz som z toho vazne jelen-- tak greenie bol v pc revue 2x za poslednych 6 mesiacov... takze teraz som restartoval a tam pise ze: greenie revue edition 2.0.3 takze by som mal teda pouzivat aktualnu verziu ak ta bootovacia obrazovka neklame. no a dal som to tam a pise mi to:
                  Linux kompotak-laptop 2.6.22-14-generic #1 SMP Tue Feb 12 07:42:25 UTC 2008 i686 GNU/Linux

                  tak teraz aku mam verziu?
            • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 15:56
              ---   Návštevník
              genialna rada!
              co by si poradil keby pouzival najnovsie greenie?
              ze este nie je podporovane?


              mozno toto , pripadne prikaz
              sudo dpkg-reconfigure gdm

              jedna dobra rada na zaver pre pytajuceho , pouzivaj original a nie nejaky zlepeny system, lebo ako vidis podpory sa nedockas!
              inac toto je casta chyba ,ktora vznikne z roznych dovodov, nainstalovany compiz/beryl...
              • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 16:13
                kompot   Návštevník
                uz tak e o linuxe malo info, clovek nevie ktora verzia je aka. ja som sa uz popalil na verzii fedora 9, nevedel som sa toho zbavit par dni a ani do windowsu ma to nechcelo pustit... no ale to bolo.
                inak skopiroval som to tam to sudo dpkg-reconfigure gdm no a vraj sa nieco bude diat po restarte...som dovercivy ze som tam dal aj ked netusim co je to...
                tak co to bolo?
                • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 16:27
                  kompot   Návštevník
                  pisem to znova pre istotu ak by ste si kontrolovali len posledne prispevky, lebo moj zaradilo trocha vyssie

                  tak teraz som z toho vazne jelen-- tak greenie bol v pc revue 2x za poslednych 6 mesiacov... takze teraz som restartoval a tam pise ze: greenie revue edition 2.0.3 takze by som mal teda pouzivat aktualnu verziu ak ta bootovacia obrazovka neklame. no a dal som to tam a pise mi to:
                  Linux kompotak-laptop 2.6.22-14-generic #1 SMP Tue Feb 12 07:42:25 UTC 2008 i686 GNU/Linux

                  tak teraz aku mam verziu?
                • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 16:33
                  ---   Návštevník
                  gdm je Gnome Display Manager a zabezpecuje prihlasenie , odhlasenie , tym reconfigure sa obnovilo nastavenie.
                  • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 16:38
                    kompot   Návštevník
                    dik, tak uz viem co to bolo ale ikony stale chybaju. nepomohlo
                    • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 16:41
                      ---   Návštevník
                      pricin preco to zmizlo z ponuky je dost , napis co si robil. Mas nainstalovany ovladac na grafiku? Ide ti 3D?
                      Nenastavoval si compiz/beryl?
                      • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 16:54
                        kompot   Návštevník
                        ach keby som ja vedel, robil som skoro vsetko objavujem co tu je instalujem dalsie baliky, klikam kde sa da ale nic nemenim, no asi som nieco zmenil, to uz tazko zistit ako sa to stalo, no zatial mi staci ze sa da restartovaj aj vypnut cez prikazy, grafika by mala byt nainstalovana lebo cez win som rozbehal aj dost narocne hry pre windows, ostatne veci stale zistujem ci su alebo nie su nainstalovane, a este netusim co je compiz/beryl, pozriem dajake manualy este mozno budem mudrejsi....prave bojujem s wifi, stiahol som to ale neviem to nainstalovat.... no nejak na to pridem, tak zatial....
                        a dik
      • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 17:13
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Kua teraz si ma dostal, existuje príkaz poweroff? Som vôbec netušil, keby si spomenul halt tak sa nečudujem.
        • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 17:15
          kompot   Návštevník
          hm, uz su davno tie casy ked si zacila v linxe, skoda ze si zabudol ake to bolo...... :(
          • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 17:20
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Relatívne krátko, možno 5-6 rokov dozadu, ale aktívne len 3 ;-)
            • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 17:27
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              poweroff je alias pre halt -(nejake pismeno). a kedze je to lahsie zapametatelne pre moju malickost tak si to pamatam takto...
            • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 17:27
              kompot   Návštevník
              no pekne, tak ja bojujem uz 3 den....
              • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 17:32
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                Poteším ťa, je ešte strašne veľa vecí ktoré neviem :-)
          • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 17:31
            Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
            dumaru myslel nieco ine. mimochodom poradim ti nezanevriet na linux koly takemu hlupemu problemu aky popisujes. vyskusaj kludne aj viacej distribucii. greenie je mlady projekt je tam co robit. a co sa tyka linuxov a vyvojoveho cyklu tak nieco 2-3 mesiace stare moze byt fakt stare. :) a este dalsia vec, linux nieje windows. ale na to prides po dlhsiom case pouzivania.
            Everything is proceeding as I have foreseen.
    • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 18:05
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      zrejme to bude sposobene xgl/compizom/berylom

      xgl by sa malo spustat napriklad prikazom:
      /usr/bin/Xgl :0 -fp /usr/share/fonts/X11/misc -fullscreen -ac -accel glx:pbuffer -accel xv:fbo:0
      ine riesenie je tiez pozriet System -> Sprava -> Prihlasovacia obrazovka:
      Karta Lokálne -> Lišta menu -> zobraziť menu akcií
    • Re: zmizla ikona restart a vypnut 29.02.2008 | 18:14
      qw11   Návštevník
      Nuz neviem ako je to v greenie ale budem vychadzat z toho ze je to klon ubuntu a ze tam mas gnome a rovnake nastroje.
      Skus dat system-sprava-prihlasovacia obrazovka
      tam sa prepni na lokalne a dole je lista menu a pod nou
      zobrazit menu akcii
      a
      zahrnut polozku menu ...
      tieto dve musis mat zafajknute a malo by sa to zobrazovat.
      • Re: zmizla ikona restart a vypnut 01.03.2008 | 16:21
        kompot   Návštevník
        diky chlapi je to hotove, podarilo sa, inak ani nahodou by ma nenapadlo ze ked to nebude odskrtnute tak zmyznu len tieto 2 zivotne dolezite ikony- teda predtym nez som sa dozvedel tie prikazy...tak este raz dik...

        pozyvam na pivo
        • Re: zmizla ikona restart a vypnut 23.03.2008 | 10:37
          Bosson   Návštevník
          Ľudia, pls pomôžte mi!
          Nedávno som sa rozhodol, že si odinštalujem hru. Samozrejme originál z obchodu. Tak som klikol na štart>programy>odinštalovať. Posledným procesom odinštalácie, sa progr. pokúsil odstrániť ikonu z plochy, ale neviem, akým zázrakom sa odstránili aj ostatné ikony. Ostali len základné.........Tento PC, kôš, Moje dokumenty....
          PC som reštaroval, po nabehnutí naskočila polovica ikon. Ostatné nič.
          Čo mám robiť? Pomôže obnova systému?
          Už som niektoré ikony skopíroval na pracovnú plochu, ale ikona antiwiru sa nedá, lebo ju nemôžem nájsť.
          Ďakujem predom za všetky odpovede
          • Re: zmizla ikona restart a vypnut 23.03.2008 | 13:18
            WlaSaTy   Návštevník
            v akom linuxe, ak sa smiem opytat su "štart>programy>odinštalovať" ?