Repozitáre

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.03.2008 | 23:53
Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
Prosim vás ako by som si mal nastaviť repozitáre. Robil som to poľa manuálu na ubuntu.kayle.sk ale akosi mi to nevyšlo a dával som to potom dokopy asi 30 minút. Ďakujem.
"Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
    • Re: Repozitáre 02.03.2008 | 07:46
      onder   Návštevník
      Myslim si ze na zaciatok ti postacuju len tie repozitare ktore su uz prednastavene. Okrem toho ked ides nieco podobne robit, tak si sources.list zalohuj niekde pre istotu.
      • Re: Repozitáre 02.03.2008 | 10:45
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        no... v gutsy sa automaticky zlikviduju pri instalacii :(

        ako som uz par krat pisal, staci ich tam nakopirovat. dobre repozitare najdes v /etc/greenie/sources.list.greenie. staci ich presunut a prepisat subor potom iba na sources.list.

        asi som ta domotal, no skusim este raz a jednoduchsie.

        napis prikaz:
        gksu leafpad /etc/greenie/sources.list.greenie

        skopiruj co tam je a nahod to sem:
        gksu leafpad /etc/apt/sources.list

        nahod si synaptic a v nom tukni na obnovit. potom mozes instalovat co chces...
        • Re: Repozitáre 02.03.2008 | 12:01
          Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
          Ak skusam nieco v priecinku /etc/apt/ menit tak mi vypisuje, ze nie som vlastnik priecinku a ze preto nemozem nic menit. Skusal som na prvej prihlasovacej obrazovke zadat meno root a jeho heslo, ale vyhodilo mi, ze administrator systemu sa nemoze prihlasit z tejto obrazovky. A samozrejme, ze takto nemozem menit ani obsah suboru sources.list .
          Ako sa mam prihlasit za root-a?
          "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr