Prestal fungovat program Tasks - core dumped

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.03.2008 | 01:45
Avatar Stefan Huska Ubuntu 9.10  Používateľ
Z nicoho nic mi prestal fungovat program Tasks (jednoduchy to-do manager)
$ tasks

** ERROR **: Cannot open calendar: Unknown error
aborting...
Aborted (core dumped)

Skusal som hladat dany error cez google ale nepodarilo sa. Chcel som tiez zmazat nejaky mozno poskodeny configurak k programu ale neviem ho najst. ~/.tasks neexistuje.

Viete niekto prosim pomoct?
Kelso
    • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 03.03.2008 | 19:54
      WlaSaTy   Návštevník
      skus ho pustit cez strace ci uvidime na com si zuby vylamal.
      • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 01:09
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        hm, a naco mame vygenerovany core dump?
        • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 12:17
          WlaSaTy   Návštevník
          aby sme si nainstalovali gdb ale bez debug symbolov, to uz radsej ten strace :)
          • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 12:22
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            preco? mas problem s assembly kodom? :)
            • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 13:05
              WlaSaTy   Návštevník
              ja nie, ja mam problemy s platformou kde si ten core pochadzajuci z x86 neotvorim.

              mimochodom, ak nemas ten pocit ze je vystup z strace lepsi pre web forum zalozene na texte tak ti prenechavam zezlo.
              • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 13:07
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                no vidis, mas ist s davom a pouzivat x86.
                • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 15:28
                  WlaSaTy   Návštevník
                  ked mi zabezpecis taku funkcionalitu ako mam na PPC a k nej aj zodpovedajuci hardware, tak sa rad zaclenim medzi masy ludi.
                  • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 15:51
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    ja nic nemusim
                    • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 17:13
                      WlaSaTy   Návštevník
                      aha, takze ty chces po mne aby som isiel s davom a downgradol funkcionalitu na vlastne naklady. myslim ze bodujes.
                      • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 17:53
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        ano presne to som myslel
                        • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 19:10
                          WlaSaTy   Návštevník
                          ano, tak bude. cely zivot snivam ze sa zbavim svojej identity a stanem sa clenom stada aby som nemusel vytrcat z davu.

                          ozaj, na tu x86 architekturu ta niekto prehovaral alebo si sa stal dobrovolne jej otrokom?
                          • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 19:12
                            Avatar borg Fedora  Administrátor
                            ano, presne tak
                          • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 19:20
                            Tomi   Návštevník
                            ahoj,
                            priznavam, ze v oblasti hardware som este vacsia lama, ako v oblasto software a preto sa ta pytam: mohol by si mi prosim ta povedat, co znamena veta "na tu x86 architekturu ta niekto prehovaral alebo si sa stal dobrovolne jej otrokom?" ? co je na x86 a 64_x84 zle/horsie jak na powerpc? len strucne aby smo vedel :)
                            • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 19:29
                              Avatar borg Fedora  Administrátor
                              uz len architekutra je lepsia na powerpc, a preto je menej rozsirena. ako vacsina veci na tomto svete.
                              • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 19:36
                                WlaSaTy   Návštevník
                                ;-)

                                i ked ten asm je na nej dost odlisny, ale podobne slova sme hovorili aj ked prisli napriklad mmx a roky idu dalej.
                                • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 19:53
                                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                                  no kedze to je ina arch. keby apple nepresiel na intel, tak by som radsej investoval do macbooku, a nie obycajneho nb a mozno keby mal IBM lepsi marketing tak...
                                  • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 20:21
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    ibm predava hardware spolocnostiam ktore nezaujima nejaka reklama v novinach, tie spolocnosti si nehaju vypracovat cenovu ponuku presne na mieru. Inak posledne sa vytiahli s niecim dost zaujimavym, virtualizacia na urovni firmware s online migraciou VM na iny superdom, to asi neoslovi reklamozrutov ale podniky ktore potrebuju investovat financie na pokrytie technologie.

                                    http://penguinppc.org/news/2008/02/15/powervm_youtube

                                    i ked je to pre inu arch.

                                    ps.: cena za powerbook je stale vysoka, holt kvalitka sa nezapre. asi pozriem nieco na ebay.
      • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 19:51
        Avatar Stefan Huska Ubuntu 9.10  Používateľ
        tak ak som spravne pochopil, spustil som strace tasks a vypis je tu:

        http://rafb.net/p/M8FJNp66.html

        da sa v tom vyznat? :D
        Kelso
        • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 04.03.2008 | 19:55
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          evolution-data-server a k nemu potrebne zavislosti mas nainstalovane?
          • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 05.03.2008 | 09:41
            WlaSaTy   Návštevník
            aj s gnome/gtk, libbonobo, ...

            mimochodom, zaujimalo by ma ako sa da v ubuntu odinstalovat tolka cast systemu obycajnemu cloveku. toto skor vyzera na nieco ine, nekorektne vypnutie kompu aj s poskodenim disku (teda suboroveho systemu) alebo na nasilne odmazavanie pri preplneni disku alebo na prastary bug v sparse files ktory sa prejavil pri nadmernom uzivani torrentov a zle nastavenej alokacii disku.
            • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 05.03.2008 | 23:02
              Avatar Stefan Huska Ubuntu 9.10  Používateľ
              no torrenty pouzivam hodne posledny mesiac.

              a co sa tyka poskodeneho filesystemu, tak mas tiez pravdu. tesne po tom co mi prestal ist tasks som skusil restart pc, a uz mi nenabehol. len blikajuci kurzor na ciernom... tak som pustil safe mod a dal fsck.ext3 /dev/sda a potom uz nabehol! ale vidim ze asi tam nejake problemy ostali.

              inak nepozorujem ziadne problemy so systemom
              Kelso
              • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 06.03.2008 | 00:05
                WlaSaTy   Návštevník
                skus si skontrolovat konzistenciu vsetkych nainstalovanych balikov a tie co nesedia preinstaluj.

                a pri torrente si daj alokovat miesto pri vytvoreni prazdneho suboru inac mozes mat tento problem hoci kedy i ked v U7.10 by mal byt opraveny, mozno. teda ak to nie je pretaktovanym kompom, ze ano.
                • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 06.03.2008 | 01:53
                  Avatar Stefan Huska Ubuntu 9.10  Používateľ
                  ahoj, prosim ako vykonam tu konzistenciu instalnutych balikov? Pozeral som som v Synapticu Broken balicky, ale zda sa byt vsetko ok.

                  A to s tou alokaciou by si mi to tiez vedel priblizit? ;-)
                  Kelso
                  • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 06.03.2008 | 15:49
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Synaptic je sice mocny nastroj ale neviem ci je vo svojej uzivatelskej pritulnosti vhodny na normalnu pracu. Vecsina nadstaviem totizto zvykne skoncit pri kontrole naveznosti (teda ci ti nechyba nejaky balik) ale kontrolu celeho systemu to asi nevykonava.

                    Takze je na Tebe ci to rovno nepreinstalujes s tym ze si pospominas na tych zopar zasahov (najme doinstalacia ovladacov a konfiguracia systemu) alebo sa nepozries na skriptovanie a pracu s nastrojmi ktore robia na nizsej urovni s balikmi (nizsie ako napriklad apt*) s tym ze si odfiltrujes tvoje zmeny aj s konfiguraciou.

                    Co sa tyka nastavenia alokacie, tak programy na stahovanie torrentov maju dobry help alebo aspon uzivatelsky pritulne menu (inak by sa nepresadili, ze ano).

                    PS.: k tej chybe kernelu na sparse files, oprava mala byt davno dostupna aj pre ubuntu, takze ak si instaloval zaplaty tak by som odporucil najjednoduchsiu cestu:
                    upgrade na prerelease tochtorocneho ubuntu
                    su to len dva kroky a pomoc by to malo lepsie aj s zachovanim konfigou na rozdiel od preinstalacie ktora tie konfigy spolahlivo zlikviduje.
                    • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 09.03.2008 | 02:26
                      Avatar Stefan Huska Ubuntu 9.10  Používateľ
                      Diky, no nakoniec som sa odhodlal na reinstall. cela / particia sa sformatovala, /home som mal zvlast a to som nechal ako bolo.

                      No a nabehol novy system - a ten task stale nejde :D Ta ista hlaska, core dumped... Ako je to mozne? skusal som to okamzite po dokonceni instalacie (U7.10)
                      Kelso
                      • Re: Prestal fungovat program Tasks - core dumped 09.03.2008 | 10:55
                        WlaSaTy   Návštevník
                        ak to robi le ten jeden program, tak skus jeho inu verziu. popripade zlikviduj svoje uzivatelske nastavenia. popripade si otestuj stabilitu zostavy ak si si ju pretaktoval.