Hladam sw pre tvorbu www (alternatíva frontpage)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.06.2005 | 23:49
pepo   Návštevník
Čaute, vo windows som skúšal robiť vo frontpage, xcem sa spýtať či existuje obdobný program aj pre MDK 10.1 Teda YCGWYS so šablonami a možnosťou publikácie na ftp. Najlepšie .rpm balík. Díky za odpovede!!
    • Re: Hladam sw pre tvorbu www (alternatíva frontpag 07.06.2005 | 19:12
      Jiri Janecek   Návštevník
      Pokud se alespon trosku vyznas v HTML, doporucuji Quantu, jinak pokud potrebujes nahradit Frontpage tak zkus Nvu.
      • Re: Re: Hladam sw pre tvorbu www (alternatíva fron 09.06.2005 | 16:57
        dali   Návštevník
        Quanta je super. Taktiež Bluefish....
    • Re: Hladam sw pre tvorbu www (alternatíva frontpag 09.06.2005 | 22:33
      x   Návštevník
      Cokolvek je lepsie ako Frontpage aj obycajny Kate (Nieco ako notepad pod KDE)
      • Re: Re: Hladam sw pre tvorbu www (alternatíva fron 09.06.2005 | 22:39
        Ass   Návštevník
        ty fas, skus si precitat jeho otazku. myslis ze keby chcel nieco ako notepad, napisal by ze chce nieco ako front ?! stavim sa ze ty s notepadom neurobis ani trt... ;)
    • Re: Hladam sw pre tvorbu www (alternatíva frontpag 10.06.2005 | 09:15
      adrive   Návštevník
      ja by som skusil dat do googla "linux YCGWYS" urcite ti toho najde dost ;) snad WYSIWYG nie? to tvoje je you can get what you see?
    • Re: Hladam sw pre tvorbu www (alternatíva frontpag 10.06.2005 | 18:12
      jonko   Návštevník
      JA uz tuto ozazku riesim niekolko rokov. To ze tu niektory pani ktory ev frontapge 2003 nevydeli v akcii sa ho snazia iba ponizovat vedia urcite svoje o tvorbe webu. Frontapge je vyborny nastroj pre amatera az poloprofi s hrozne generovanym kodom ktory urcite uspokoji amatera a poloprofik si ho vie upravit ... NVU urcite nie ... NVU zatial nevie ani tretinu toho co FP 03 ale je to jediny schopny projekt . Nakolko sa ale NVU vyvija od roku 2003 a prace nanom budu pokracovat tymto tempom mozme smelo predpokladat ze tak zhruba za 2-3 roky to bude produkt ktory sa bude moct smelo zrovnavat aj s Dreamweaverom ... Ja osobvne pravdaze pouzivam Dreamweaver ... Btw troska som sa rozkecal takze k tvojej otazke ... Jedina schopna alternatova je pouzivanie Dreamweaveru MX cez CrossOver Office na linuxe ... Beha to velmi dobre. Aj ked ja osobne som este nenasiel odvahu pouzivat linux na ostro aj s tymto riesenim na mojom noteboku to chodi bez problemov. BTW: pre vsetkych so sprostymi poznamkami typu ze som zlodej alebo podobne ... Dreaweaver rovnako ako FLASH, fireworks , wokna + corel graphic suite + adobe mam kupene :D
    • Re: Hladam sw pre tvorbu www (alternatíva frontpag 13.06.2005 | 17:50
      sh0t   Návštevník
      Ak len trochu chces robit stranky profesionalnejsie, urcite neskusaj nijaky wysiwyg editor. Na tvorbu stranok odporucam Quanta+, ktory je skvely editor aj s podporou najnovsich standardou XHTML 1.1 a CSS
    • Re: Hladam sw pre tvorbu www (alternatíva frontpag 13.06.2005 | 20:00
      Avatar TwiNgMan Gentoo na serveri aj notase  Používateľ
      ;) Kwrite, mcedit...
    • Re: Hladam sw pre tvorbu www (alternatíva frontpag 13.06.2005 | 23:49
      Marián Ščerbák   Návštevník
      Skúste si vybrať napríklad z týchto :-)
    • Re: Hladam sw pre tvorbu www (alternatíva frontpag 13.06.2005 | 10:50
      trevize   Návštevník
      Dolezite je, co od toho ocakavas. Ak chces robit profesionalne projekty tak zabudni na WYSIWYG editory a mozno investuj cas do HTML... Ak potrebuješ niečo "ako FP" - tak je to asi iba NVU. - na osobne stranky podla mna bohate staci, hoci necakaj od neho zazraky.